Справа № 752/16646/24
Провадження №: 2-а/752/248/24
У Х В А Л А
12.08.2024 року суддя Голосіївського районного суду м.Києва Чекулаєв С.О., інтересах своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_1 до Міністерства молоді та спорту України (01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 42, ЄДРПОУ 38649881), Громадської організації «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України» (м. Київ, вул. Теслярська, 4, ЄДРПОУ 26080568) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ :
до Голосіївського районного суду м. Києва надійшов позов ОСОБА_2 , який діє в інтересах своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_1 до Міністерства молоді та спорту України, Громадської організації «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України» з наступними позовними вимогами:
-визнати протиправними дії Міністерства молоді та спорту України та Громадської організації «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України», щодо невключення ОСОБА_1 до складу офіційної делегації національної збірної України з підводного спорту в 2024 році;
-зобовязати Громадську організацію «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України» та Міністерство молоді та спорту України включити ОСОБА_1 до складу офіційної делегації національної збірної України з підводного спорту на 2024 рік для участі у міжнародних змаганнях, а саме: Чемпіонат Світу (плавання в ластах, відкрита вода, юніори) у складі національної збірної команди України;
-зобовязати Громадську організацію «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України» підтвердити заявку ОСОБА_1 щодо участі у Кубку Світу (фінал, плавання в ластах, басейн, марафон) у складі ДЮСШ «АКВАЛІДЕР».
Дослідивши матеріали позовної заяви, вважаю за необхідне залишити позов ОСОБА_2 , який діє в інтересах своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_1 без руху з наступних підстав.
Суд встановив, ОСОБА_2 , у розумінні статті 59 ЦПК України, є законним представником своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.
Аналіз наведеної норми свідчить про те, що від сплати судового збору звільняються громадяни, які захищають у суді права та інтереси інших осіб, за умови, якщо останні мають пільги щодо сплати судового збору відповідно до законодавства.
Представництво інтересів іншої особи у суді відповідно до статті 59 ЦПК України не є абсолютною підставою для звільнення від сплати судового збору відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», оскільки закон не звільняє батьків, які звертаються в інтересах неповнолітньої дитини від сплати судового збору при зверненні до суду, за виключенням батьків дітей, пільги для яких встановлені пунктом 9 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Таким чином, аналіз вказаних норм дає підстави дійти висновку про те, що Закон не відносить неповнолітніх дітей та батьків, які звертаються в їх інтересах, до категорії громадян, які звільняються від сплати судового збору, а тому позивач не вважається особою, яка звільняється від сплати судового збору на підставі пункту 7 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Вказана правова позиція викладена в ухвалі Верхового Суду від 15 січня 2018 року у справі №607/1046/17, постанові Верховного Суду від 13 червня 2018 року у справі №367/5983/16-ц, ухвалі Верховного Суду від 22 листопада 2018 року у справі 754/16008/17.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за подання до суду даної позовної заяви.
Як установлено частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Також суд зазначає, що якщо в позові об`єднано дві і більше немайнові вимоги до кількох відповідачів, судовий збір сплачується за кожну вимогу щодо кожного відповідача окремо.
Такий висновок зробила об`єднана палата Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у постанові від 18 вересня 2023 року у справі № 758/5118/21.
Таким чином, оскільки позивач - фізична особа подала позовну заяву, що має три окремі позовні вимоги немайнового характеру, дві з яких спрямовані до двох відповідачів (Міністерства молоді та спорту України та Громадської організації «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України»), а одна позовна вимога до одного відповідача (Громадської організації «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України») суд дійшов висновку, що позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 6 056 грн.
(за першу вимогу: 1 211,20 х 2, за другу вимогу 1 211,20 х 2, за третю вимогу 1 211,20) = 6 056 грн.
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у м.Києві/Голосіїв.р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA488999980313131206000026002
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України,
в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки
платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);
Судовий збір, за позовом
Голосіївський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_2 , який діє в інтересах своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_1 залишити без руху, надавши строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись статтями 175,177,184 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_2 , який діє в інтересах своєї неповнолітньої дочки ОСОБА_1 до Міністерства молоді та спорту України, Громадської організації «Федерація підводного спорту та підводної діяльності України» про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, що не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали суду позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121079956 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту |
Адміністративне
Голосіївський районний суд міста Києва
Чекулаєв С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні