КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
19 серпня 2024 року м. Київ Справа № 320/9537/24
Суддя Київського окружного адміністративного суду Войтович І.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, треті особи: Державне агентство водних ресурсів України, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Державне підприємство "Дніпровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою", в якому просить суд:
1. Визнати не чинним та скасувати Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Базавлуцький прибережно-річковий комплекс» в частині заборони будь якого рибальства, за винятком любительського та спортивного рибальства з берега в спеціально відведених місцях.
2. Стягнути з відповідача 5 452 474,00 грн. (п`ять мільйонів чотириста п`ятдесят дві тисячі чотириста сімдесят чотири грн. 00 коп.) відшкодування шкоди, заподіяної рішенням про внесення в п. 3.1. Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Базавлуцький прибережно-річковий комплекс» заборони будь якого рибальства, за винятком любительського та спортивного рибальства з берега в спеціально відведених місцях.
05.03.2024, ухвалою суду дана позовна заява була відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України залишена без руху у зв`язку із невідповідністю останньої ч. 5 ст. 160 КАС України та визначено позивачу порядок усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду - уточненої позовної заяви (кількість примірників відповідно до кількості учасників справи), з урахуванням вказаних судом зауважень, в якій конкретизувати прохальну частину позову та вимоги щодо відповідача, та строк їх усунення.
12.03.2024 через систему Електронний суд позивачем недоліки позовної заяви повністю усунуто, подано уточнену позовну заяву у якій викладено наступні позовні вимоги:
1. Визнати не чинним та скасувати п. 3.1. Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Базавлуцький прибережно-річковий комплекс» затверджене Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 05 серпня 2019 року № 284 в частині заборони будь якого рибальства, за винятком любительського та спортивного рибальства з берега в спеціально відведених місцях.
2.Стягнути з Відповідача 5 452 474,00 грн. (п`ять мільйонів чотириста п`ятдесят дві тисячі чотириста сімдесят чотири грн.. 00 коп.) відшкодування шкоди, заподіяної рішенням про внесення в п. 3.1. Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Базавлуцький прибережно-річковий комплекс» заборони будь якого рибальства, за винятком любительського та спортивного рибальства з берега в спеціально відведених місцях, як такого, що позбавляє права на ведення промислового рибальства та отримання прибутку.
Відповідно суд враховує уточнену позовну заяву позивача та зазначає, що питання відкриття провадження у справі суддею вирішується з урахуванням навантаження в роботі судді.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя зазначає, що спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 КАС України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст.12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч.8 ст.264 КАС України адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
Зважаючи на характер спірних правовідносин і предмет спору, обсяг наданих до позовної заяви доказів та предмет дослідження, значення заявленого предмета спору для сторін, наявні ознаки складної справи. Тому наявні підстави справу розглянути та вирішити у загальному позовному провадженні.
Відповідно до ч.3 ст.264 КАС України нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності.
Водночас для справ позовного провадження до часу розгляду справи по суті обов`язково необхідно провести підготовче засідання.
Частинами 1, 2 ст. 173 КАС України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з ч.ч.1-2 ст.179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Також, суддя враховує, що позивач у позовній заяві зазначає про третіх осіб: Державне агентство водних ресурсів України, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Державне підприємство "Дніпровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою".
Згідно з частиною 2 статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Виходячи із предмету спору, суддя вважає необхідним залучити зазначених позивачем третіх осіб до участі у справі, оскільки рішення в даній справі може вплинути на права та інтереси останніх.
За ч. 4 ст. 264 КАС України визначено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Відповідно до ч.ч. 5, 6 ст. 264 КАС України оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст.12, 49, 171, 243, 248, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
у х в а л и в:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.
Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
2. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб:
- Державне агентство водних ресурсів України (код ЄДРПОУ 21366538, адреса: 01004, Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 8, електронна пошта: avr@davr.gov.ua);
- Дніпровський державний аграрно-економічний університет (код ЄДРПОУ 00493675, адреса: 49600, м. Дніпро, вул. Сергія Єфремова, 25, електронна пошта: info@dsau.dp.ua);
- Державне підприємство "Дніпровський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (код ЄДРПОУ: 00689177, адреса: Україна, 52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул. Василя Сухомлинського, буд. 42, електронна пошта: невідома).
3. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
4. Призначити підготовче засідання на 14 жовтня 2024 року о 09:30 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під`їзд, 6-й поверх).
5. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
6. Запропонувати відповідачу подати до суду відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
7. Зобов`язати відповідача не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання опублікувати оголошення щодо оскарження п. 3.1. Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Базавлуцький прибережно-річковий комплекс» затверджене Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 05 серпня 2019 року № 284 в частині заборони будь якого рибальства, за винятком любительського та спортивного рибальства з берега в спеціально відведених місцях, у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
8. Встановити позивачу строк тривалістю 10 днів з дня отримання відзиву для подання суду відповіді.
9. Запропонувати третім особам подати пояснення щодо позову в десятиденний строк з дня отримання ухвали суду.
10. Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
11. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Войтович І.І.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121082430 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо особливої охорони природних територій та об’єктів, визначених законом |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Войтович І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні