Справа №463/7558/24
Провадження №1-кс/463/6230/24
У Х В А Л А
16 серпня 2024 року слідчий суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участюсекретаря ОСОБА_2 ,розглянувши клопотанняслідчого СВЛьвівського РУП №1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 , про арешт майна -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області, як сторона кримінального провадження, звернувся з клопотанням до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова про накладення арешту на земельну ділянку та об`єкти, що розташовані на ній з позбавленням права користування, розпоряджанням майном, здійсненням капітального ремонту громадського будинку, зміною їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, а також із забороною проведення будівельних та реконструкційних робіт на земельній ділянці, що на території історичного ареалу, що по АДРЕСА_1 , замовником якого відповідно до відомостей з паспорту об`єкта будівництва є Товариство з обмеженою відповідальністю «ПЕРЕДЗВІН» код ЄДРПОУ 25231752. Заборонити суб`єктам реєстраційних дій здійснювати будь-які реєстраційні дії з позбавленням права користування, розпоряджанням майном, здійсненням капітального ремонту громадського будинку, зміною їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, вносити зміни до правовстановлюючих документів, перевидавати їх чи здійснювати будь-які дії щодо відчуження нерухомого майна, а також із забороною проведення будівельних та реконструкційних робіт на земельній ділянці що на території історичного ареалу, що по АДРЕСА_1 до прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
Клопотання мотивує тим, що в провадженні СВ ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області, перебувають матеріали кримінального провадження внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024141360002411 від 09 серпня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.197-1 КК України, за фактом виконання самочинних будівельних робіт з реконструкції будівлі громадського будинку в межах історичного ареалу по АДРЕСА_2 .
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що 08.08.2024 до Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області надійшли матеріали з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю з яких вбачається, що в ході здійснення обстеження, Інспекцією виявлено факт виконання самочинних будівельних робіт з реконструкції будівлі громадського будинку в межах історичного ареалу по АДРЕСА_2 ), що у м. Львові. ІКС ІПНП №26437 від 08.08.2024.
Інспекцією державного архітектурного будівельного контролю в межах повноважень було здійснено обстеження території м. Львова на предмет наявності самочинного будівництва, так, було зафіксовано факт виконання самочинних будівельних робіт з реконструкції будівлі громадського типу по АДРЕСА_2 шляхом прибудови.
Як вбачається з відомостей Реєстру будівельної діяльності Інспекцією 12.07.2024 зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт №ЛВ051230712589 на об`єкт будівництва «Капітальний ремонт громадського будинку» (будівлі №4, літера «А-1») без зміни їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення по АДРЕСА_3 ».
Замовником будівництва є ТОВ «Передзвін» всупереч зареєстрованому повідомленню про початок будівельних робіт з капітального ремонту, проводиться самочинна реконструкція будівлі прибудови, без отримання правовстановлюючих документів на земельну ділянку, отримання вихідних даних на проектування, належним чином затвердженої проектної документації на будівництво, отримання належного дозвільного документа на право здійснення будівельнихробіт.
08.08.2024 року та 12.08.2024 на підставі повідомлення на лінію «102» за фактом ведення незаконних будівельних робіт було проведено огляди місця події зовнішньої території, що за адресою: АДРЕСА_2 ), в ході яких встановлено, що вказана територія обгороджена металевим парканом, вхід на яку здійснюється через ворота з бляхи темного кольору, та біля яких розташований паспорт об`єкта згідно якого: Капітальний ремонт громадського будинку (будівлі №4, літера «1-А») без зміни її зовнішньої конфігурації та функціонального призначення по АДРЕСА_3 ; Замовником є Товариство з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) «Передзвін» код ЄДРПОУ 25231752.
В подальшому встановлено,що 04.06.2024Міністерством культурита інформаційноїполітики України(даліМКІП)-ТзОВ БРП«ТЕХНОБУД» таТОВ «Передзвін»видано припис,відповідно доякого вимагаєтьсянегайне припиненняпроведення будь-якихбудівельних робітна об`єкті«Реконструкція нежитловихприміщень беззміни їхзовнішньої конфігураціїта функціональногопризначення будівлікорпусу АДРЕСА_4 »,які виконуютьсяв межахісторичного ареалум.Львів (відповіднодо науково-проектноїдокументації «Історико-архітектурнийопорний планм.Львова звизначенняммеж і режимів використання зон охорони пам`яток та історичних ареалів»), затвердженої наказом МКІП від 22.01.2024 №35) на території буферної зони об`єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Львів. Ансамбль історичного центру», межі якої затверджені Рішенням 38-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 32 СОМ 8В.69 у 2008 році як незначні зміни меж буферної зони об`єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Львів. Ансамбль історичного центру» і введені до складу номінаційної документації, а також на території пам`ятки історії, архітектури та містобудування національного значення «Ансамбль оборонних споруд Цитадель місце концентраційного табору «Шталаг 328» на АДРЕСА_3 з порушенням вимог статті 32 Закону, за відсутності погодженої з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, відповідно проектної документації.
09.08.2024 в процесуальному стастусі свідка, одного з членів Наукового Товариства ім. П. Могили, який повідомив, що близько пів року в межах території об`єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Львів. Ансамбль історичного центру», та на території пам`ятки історії, архітектури та містобудування національного значення «Ансамбль оборонних споруд Цитадель місце концентраційного табору «Шталаг 328», що за адресою: м. Львів, вул. Грабовського, 11, тривають будівельні роботи ТОВ «Передзвін» та ТзОВ БРП «ТЕХНОБУД». ГО «Меморіал», Наукове Товариство ім. П. Могили, партія «Конгрес Українських націоналістів» та інші громадські організації зверталися до Галицької районної адміністрації щодо проведення на вищевказаній пам`ятці архітектури незаконного будівництва. Адміністрація спершу відреагувала, однак в подальшому будівельні роботи продовжили здійснюватися, після чого було повторно здійснено виклик на лінію «102». На вищевказаній території здійснюється будівництво офісних будівель, однак згідно з приписом, виданим Міністерством культури та інформаційної політики України, відповідно до якого товариства зобов`язано припинити проведення будь-яких будівельних робіт на об`єкті, які виконуються в межах історичного ареалу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та пам`ятки історії, архітектури та містобудування національного значення «Ансамбль оборонних споруд Цитадель місце концентраційного табору «Шталаг 328», що за адресою: АДРЕСА_3 . На даний час будівельні роботи на вищевказаних об`єктах не припиняються, відповідно до чого небайдужі громадські організації просять вжити заходів.
В межах кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 12 серпня 2024 року справа №436/7558/24 провадження №1-кс/463/6164/24 проведено огляд внутрішньої сторони земельної ділянки, зокрема, об`єктів, які знаходяться на території історичного ареалу, що по АДРЕСА_2 , так, в ході огляду встановлено, що на території знаходяться різні будівельні матеріали (пісок, цегляні блоки, металеві труби, бетономішалки, риштівки), по середині земельної ділянки знаходиться цегляна споруда квадратної форми із перегородками та отворами для віконних рам. Так, пройшовши вздовж правої сторони споруди знаходиться свіжо збудована стіна (прибудова), яка простягається вздовж споруди. Так, зі слів Начальника відділу інспекційної роботи ІДБК, встановлено, що новозбудована стіна (прибудова) із цегляних блоків (яка складається з 5-ти цегляних стін) є незаконною, оскільки будівництво не входить у реконструкцію об`єкта в межах історичного ареалу.
З огляду на дане, здійснення самочинної реконструкції будівлі шляхом прибудови самочинного будівництва замовником якого є ТОВ «Передзвін» всупереч зареєстрованому повідомленню про початок будівельних робіт з капітального ремонту на території історичного ареалу, що по АДРЕСА_2 ТОВ «Передзвін», власниками чи будь-якими іншими особами на ній, капітальний ремонт громадського будинку, їх відчуження, зміна зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, розпоряджання будь-яким чином вказаними об`єктами та земельною ділянкою фактично позбавить досягнення дієвості даного кримінального провадження, а тому слід застосувати заходи забезпечення кримінального провадження.
В судове засідання слідчий не з`явився, згідно клопотання просить проводити судовий розгляд клопотання в його відсутності, клопотання підтримує, просить таке задоволити.
Відповідно до ч.2 ст. 172 КПК України слідчий суддя проводить судовий розгляд клопотання у відсутності власника майна.
Оглянувши та перевіривши надані матеріали, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
За змістом частини 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно п.7 ч. 2 ст. 131 КПК України арешт майна являється заходом забезпечення кримінального провадження, який у відповідності до вимог ч. 1 ст. 132 КПК України застосовується на підставі ухвали слідчого судді.
Ч.10 ст.170 КПУ України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч.11 вказаної вище статті заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
За правилами п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом пунктів 1, 2, 5, 6 ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відтак, з метою приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі зазначеного у клопотанні майна слідчий суддя приймає рішення про задоволення клопотання.
Керуючись вимогами ст. ст. 9, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти у кримінальному провадженні за № 12024141360002411 від 09 серпня 2024 року арешт на земельну ділянку та об`єкти, що розташовані на ній з позбавленням права користування, розпоряджанням майном, здійсненням капітального ремонту громадського будинку, зміною їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, а також із забороною проведення будівельних та реконструкційних робіт на земельній ділянці, що на території історичного ареалу, що по АДРЕСА_1 , замовником якого відповідно до відомостей з паспорту об`єкта будівництва є Товариство з обмеженою відповідальністю «ПЕРЕДЗВІН» код ЄДРПОУ 25231752.
Заборонити суб`єктам реєстраційних дій здійснювати будь-які реєстраційні дії з позбавленням права користування, розпоряджанням майном, здійсненням капітального ремонту громадського будинку, зміною їх зовнішньої конфігурації та функціонального призначення, вносити зміни до правовстановлюючих документів, перевидавати їх чи здійснювати будь-які дії щодо відчуження нерухомого майна, а також із забороною проведення будівельних та реконструкційних робіт на земельній ділянці що на території історичного ареалу, що по АДРЕСА_1 до прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором, після чого про арешт майна слідчий та прокурор зобов`язані повідомити всіх заінтересованих осіб.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляція безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121086392 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Леньо С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні