Справа № 361/7505/24
Провадження № 2/361/4614/24
19.08.2024
У Х В А Л А
про направлення справи за підсудністю
19 серпня 2024 року м. Бровари
суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Бражник Н.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Подорожник Київ» про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку та стягнення моральної шкоди, -
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулась до Броварського міськрайонного суду Київської області із зазначеним позовом.
У порядку автоматизованого розподілу справ між суддями справу передано на розгляд судді Бражник Н. М.
Вивчивши матеріали позовної заяви вважаю, що справу слід направити за підсудністю знаступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За змістом ч. 1 ст. 187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі, якщо відсутні підстави для залишення заяви без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Разом з тим, якщо буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає її за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 ЦПК України (ч. 9 ст. 187 ЦПК України).
Відповідно до ЦПК України існує загальна підсудність за місцезнаходженням відповідача (ст.27 ЦПК України) та альтернативна підсудність за вибором позивача (ст. 28 ЦПК України).
За загальним правилом, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ч. 2 ст. 27 ЦПК України).
Проте, згідно із ч. 1 ст. 28 ЦПК України, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Таким чином, питання підсудності трудових спорів пов`язане законодавцем саме із зареєстрованим у встановленому порядку місцем проживання позивача.
З огляду на ст. 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Згідно з вимогами ст. 6 Закону громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором.
Виходячи із змісту вказаних норм, підсудність визначається за зареєстрованою адресою проживання.
Як вбачається із відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру, сформованого суддею на підставі ч. 8 ст. 187 ЦПК України, від 03 серпня 2024 року № 721583 дані щодо місця реєстрації позивача не знайдено.
Центр обслуговування «Прозорий офіс» Виконавчого комітету Броварської міської ради Броварського району Київської області повідомив, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значилась зареєстрованою з 03 листопада 2022 року за адресою: АДРЕСА_1 , знята з реєстрації місця проживання 14 березня 2024 року у зв`язку з вибуттям до с. Велика Глумча Звягельського району Житомирської області.
Крім того, як вбачається із витягу з реєстру Ємільчинської територіальної громади, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 14 березня 2024 року зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Враховуючи викладене, підстав, які б згідно з ст. 28 ЦПК України дозволили позивачу обирати підсудність уБроварському міськрайонному суді Київської області з урахуванням спору про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку та стягнення моральної шкоди, суддя не вбачає.
Відповідно до ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана. (ст. 32 ЦПК України).
Оскільки, позивач у справі зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , розгляд поданої позовної заяви належить до територіальної юрисдикції Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним направити за підсудністю справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Подорожник Київ» про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку та стягнення моральної шкоди до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 31, 258, 259, 260, 293, 294, 353, 354 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Подорожник Київ» про стягнення нарахованої, але невиплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку та стягнення моральної шкоди направити за підсудністю до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області.
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Н.М. Бражник
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121093397 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Бражник Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні