Справа № 953/7669/24
н/п 2/953/3355/24
УХВАЛА
про відкриття провадження у цивільній справі
"20" серпня 2024 р. м.Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючої судді Лисиченко С.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя сооба: Третя Харківська міська державна нотаріальна контора, про розірвання договору довічного утримання, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Київського районного суду м.Харкова із позовною заявою до відповідачки ОСОБА_2 , третя сооба: Третя Харківська міська державна нотаріальна контора, відповідно до якої просить розірвати договір довічного утримання (догляду), укладений 19.08.2020 між ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), посвідчений державним нотаріусом Третьої Харківської міської державної нотаріальної контори Лученко Л.А., зареєстрований у реєстрі за № 1-221 та застосувати наслідки розірвання договору довічного утримання шляхом скасування запису про реєстрацію права власності ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами та земельну ділянку площею 0,1000 га, цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер: 6310136600:14:017:0031, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 та визнати право власності за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами та земельну ділянку площею 0,1000 га, цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер: 6310136600:14:017:0031, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , скасувати обтяження (заборону відчуження) на нерухоме майно, а саме на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами та земельну ділянку площею 0,1000 га, цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер: 6310136600:14:017:0031, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 накладені за договором довічного утримання (догляду), укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , посвідчений державним нотаріусом Третьої Харківської міської державної нотаріальної контори Лученко Л.А., зареєстрований у реєстрі за № 1-221, а також стягнути з відповідачки судові витрати.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Київського районного суду м.Харкова від 16.08.2024, визначено головуючу суддю у справі: Лисиченко С.М.
Відповідно до вимог ч.6,8 ст.187 ЦПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи. Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
На виконання вказаних вимог, судом було сформовано запит у Єдиному державному демографічному реєстрі щодо отримання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи відповідача у справі та 20.08.2024 отримано відповідну довідку.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду тавідкрити провадження у справі.
Відповідно дост.274ЦПКУкраїнивказана справанеможебути розглянута в порядку спрощеного позовногопровадженняі їїрозглядслід здійснюватизаправиламизагального позовного провадження.
Томупозовнузаяву слідприйнятидорозгляду та відкрити провадження у справі, з метою виконання вимог передбачених ч.1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити засідання.
Крім того, одночасно з поданням позовної заяви позивачкою надано клопотання про витребування доказів, відповідно до якого просить витребувати з Державної прикордонної служби України інформацію про те, чи перетинала громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державний кордон України у період з 19.08.2020 по согоднішній день для виїзду за межі України, чи в`їжджала у цей період громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на територію України із-за кордону, посилаючись на те, що відповідачки з 2022 року в більшості часу перебуває за кордоном, вимоги укладеного між ними договору не виконує. Однак позивачка та її представник позбавлені можливості отримати вказані відомості самостійно.
Вивчивши клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Пунктом 7 частини 2статті 187 ЦПК Українивизначено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Частиною 3 статті12та частиною 1 статті81 ЦПК Українипередбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зістаттею 76ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Частиною 1 статті 84ЦПК України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Дослідивши надане клопотання про витребування доказів, судом встановлено, що існують об`єктивні обставини щодо неможливості самостійного отримання позивачкою доказів по справі, які зазначені в клопотанні.
Для забезпечення повного та всебічного з`ясування обставин справи, які стосуються відносин сторін, які виникли при укладенні договору довічного утримання, суд вважає за необхідне клопотання про витребування доказів задовольнити та витребувати у Державної прикордонної служби України інформацію про те: - чи перетинала громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державний кордон України та міжнародні пункти пропуску у період з 19.08.2020 по теперішній час (дати надання відповіді на запит суду)?, - чи в`їжджала у період з 19.08.2020 по теперішній час (дати надання відповіді на запит суду) громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на територію України із-за кордону?
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19, 23, 26, 84,175, ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити загальне позовне провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя сооба: Третя Харківська міська державна нотаріальна контора, про розірвання договору довічного утримання.
З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче засідання у приміщенні Київського районного суду м. Харкова (61168, м. Харків, вул. Валентинівська, 7-Б зал №10) на 12-00 годину 19.09.2024.
Визначити відповідачці п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачці п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачці п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відзиву, відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.
Клопотання позивачки ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Державної прикордонної служби України (01601, м.Київ, вул. Володимирська,26) інформацію:
- чи перетинала громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , державний кордон України та міжнародні пункти пропуску у період з 19.08.2020 по теперішній час (дати надання відповіді на запит суду)?
- чи в`їжджала у період з 19.08.2020 по теперішній час (дати надання відповіді на запит суду) громадянка України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на територію України із-за кордону?
Вказану інформацію необхіднонадати судуу 10-денний строкз дняотримання ухвали.
Роз`яснити, що :
- згідно ч.7ст.84 ЦПК України,особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали;
- згідно ч.8 ст.84 ЦПК Україниу разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом;
- згідно ч.9 ст.84 ЦПК Українипритягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.hr.court.gov.ua (адреса сайту суду http://court.gov.ua/sud2024/).
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.М.Лисиченко
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121094780 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них довічного утримання розірвання договору довічного утримання (догляду) |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Лисиченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні