печерський районний суд міста києва
Справа № 757/41122/23-к
пр. 1-в-785/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2024 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , перевіривши матеріалами клопотання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відновлення матеріалів втраченого провадження у порядку ст. 615-1 КПК України, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відновлення втраченого провадження, а саме: клопотання прокурора другого відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора про накладення арешту на майно та визначення порядку зберігання речових доказів, шляхом визначення порядку виконання ухвали про арешт майна у кримінальному провадженні № 62019100000001170 від 20.08.2019 року; ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 15.09.2023 року.
З метою апеляційного розгляду апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 від 15.09.2023 року є необхідність про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до положень ст. 615-1 КПК України, відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, а також матеріали кримінального провадження, в якому обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності направлено до суду, проте підготовче судове засідання не відбулося; судовий розгляд розпочато, проте рішення суду за результатами його розгляду не ухвалено; судом ухвалено рішення, проте воно не набрало законної сили.
Згідно з ч. 4 ст. 615-1 КПК України, у клопотанні зазначаються: 1) обставини втрати матеріалів кримінального провадження; 2) місцезнаходження копій документів кримінального провадження або відомостей щодо них; 3) перелік документів та інших матеріалів, відновлення яких прокурор, слідчий, дізнавач, сторона захисту чи потерпілий вважає необхідним; 4) мета відновлення документів та інших матеріалів; 5) особи, яким повідомлено про підозру (за наявності); 6) особи, які брали участь у кримінальному провадженні, із зазначенням їхнього статусу у такому провадженні; 7) перелік слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, проведених у кримінальному провадженні.
До клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача, сторони захисту чи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом.
Разом з тим, клопотання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відновлення матеріалів втраченого провадження вимогам ч. 4 ст. 615-1 КПК України не відповідає.
При цьому, до самого клопотання не додано будь-яких матеріалів провадження, про відновлення яких йдеться, зокрема працівниками канцелярії суду складено акт про відсутність додатків.
Право на звернення до суду не є абсолютним і на цьому неодноразово зауважував Європейський суд з прав людини, оскільки певна визначена процедура звернення за захистом свого порушеного, невизнаного або оспорюваного права повинна бути передбачена нормами національного законодавства. За таких обставин кожна особа, звертаючись до суду, повинна дотримуватися порядку.
Враховуючи зазначені обставини, що склалися у даному провадженні, не врегульовано, керуючись положеннями ч. 6 ст. 9 КПК, відповідно до якої у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Таким чином, невідповідність самого змісту клопотання та недостатність зібраних матеріалів для точного відновлення матеріалів втраченого провадження, як це визначено ч. 4 ст. 615-1 КПК України, взагалі унеможливлює вирішення буд-яких питань слідчим суддею у судовому засіданні із-за його безпредметності, у зв`язку із чим клопотання підлягає поверненню, що не позбавляє його можливості звернення із відповідним клопотанням у відповідності з положеннями діючого кримінального процесуального закону.
Керуючись статтями 7, 9, 615-1 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про відновлення матеріалів втраченого провадження у порядку ст. 615-1 КПК України - повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 21.08.2024 |
Номер документу | 121095955 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відновлення втраченого провадження |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні