ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19.08.2024 р. Справа № 914/1989/24
Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗДР», м. Запоріжжя,до відповідача:Акціонерного товариства «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» (Турецька Республіка), що діє в Україні через Представництво «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті», м. Львів,про:стягнення коштів,визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи таке.
Господарський процесуальний кодекс України у статтях 162, 164, 172 встановлює низку вимог до позовної заяви та до документів, які додаються до неї. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
(1)Відповідно до пунктів 3 та частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 163 ГПК України ціна позову визначається: у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
У позовні заяві ТзОВ «ЗДР» вказано «Ціна позову: 1'218'918,47 грн». У тексті позовної заяви (ст. 8 позову) зазначається: Загальна заборгованість: 800'000,00 грн (сума основного боргу) + 348'994,91 грн (інфляційне збільшення) + 69'923,56 грн (штрафні санкції) = 1'218'918,47 грн (розрахунок заборгованості додається). У доданому розрахунком вказані вище суми вказано такими ж.
Водночас, у прохальній частині позову заявлено вимоги про стягнення 1'399'994,79 грн заборгованості, з яких: 949'304,99 грн (основний борг), 374'174,71 грн (інфляційні втрати), 76'515,09 (штрафні санкції).
Отже, суд звертає увагу заявника, що останнім необхідно надати уточнення в частині визначення «ціни позову» - «прохальної частини», адже такі є різними. З урахуванням уточнень, перевірити розмір судового збору, що має бути сплаченим виходячи з визначеної ціни позову.
Додатково, звернути увагу, що додатком до позовної заяви додано частину клопотання/заяви про витребування у Відповідача належним чином завіреної копії свідоцтва про реєстрацію іноземного представництва у державі Україна (встановлено з прохальної частини такого).
Вказане клопотання/заява не відповідає ст. 170 ГПК України (не містить вступної частини, що порушує вимоги ч. 1 вказаної статті).
Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Враховуючи вищевказане, встановивши, що поданий позов не відповідає вимогам процесуального закону, суд дійшов висновку про залишення такого без руху з наданням заявнику строку встановлено законом для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 172, ч. 1 та 2 ст. 174, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗДР» до Акціонерного товариства «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» (Турецька Республіка), що діє в Україні через Представництво «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» про стягнення коштів залишити без руху.
2.Надати позивачу строк у 10 (десять) календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у цій ухвалі.
3.Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121103808 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні