ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
16.09.2024 р. Справа № 914/1989/24
Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗДР», м. Запоріжжя, до відповідача:Акціонерного товариства «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» (Турецька Республіка), що діє в Україні через Представництво «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті», м. Львів,про:стягнення 1218918,47 грн.Представники сторін не викликались (не повідомлялись).Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області 12.08.2024 подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗДР» до Акціонерного товариства «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» (Турецька Республіка), що діє в Україні через Представництво «Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті» про стягнення 1399995,79 грн.
Ухвалою суду від 19.08.2024 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у ній.
29 серпня 2024 року позивачем подано заяву про усунення недоліки позовної заяви (вх. № 21282/24).
Відповідно до частини першої статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
У період з 26.08.2024 до 13.09.2024 суддя Трускавецький В. П. перебував у щорічній основній відпустці.
Враховуючи усунення обставин, що унеможливлювали відкриття провадження у строк, визначений ч. 1 ст. 176 ГПК України, беручи до уваги, що позивачем виправлено недоліки позовної заяви, суд дійшов висновку прийняти позовну заяву та відкрити провадження у справі.
Суд враховує, що позивач у позовній заяві заявив клопотання про розгляд даної справи в порядку спрощеного провадження, мотивуючи його тим, що фактично позовні вимоги ґрунтуються на преюдиційних обставинах, ціна позову не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та справа не має ознак, визначених у ч. 4 ст. 247 ГПК України.
Відповідно до пункту 2 частини першої та частини третьої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (абз. 1 ч. 3 ст. 12 ГПК України).
Згідно з частиною третьою статті 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 вказаної вище статті закріплено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 249 ГПК України передбачено, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній. Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини першої п`ятої статті 250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Статтею 252 ГПК України встановлено особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.
Таким чином, ознайомившись зі змістом позовної заяви та долученими до неї документами, беручи до уваги характер спірних правовідносин, предмет доказування, ціну позову, яка не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку, що дана справа є незначної складності, а тому її розгляд є можливим за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Також, додатком № 13 позовної заяви, позивач долучив клопотання про витребування свідоцтва. Разом з тим, суд зазначає, що таке клопотання містить лише зміст питання, яке має бути розглянуто судом, прохання заявника витребувати у відповідача належим чином завірену копію свідоцтва про реєстрацію іноземного представництва у державі Україна та підстави такого клопотання.
Водночас, подане позивачем клопотання не містить інформації, обов`язковість зазначення якої передбачена ч. 1 ст. 170 ГПК України, а саме щодо: повного найменування особи, яка подає клопотання, її місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, найменування суду, до якого подається клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Відтак, суд дійшов до висновку повернути позивачу без розгляду клопотання про витребування свідоцтва, подане разом з позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 4, 6, 12, 20, 120, 121, 162, 164, 170, 172, 176, 234, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
3.Розгляд справи по суті призначити на 03.10.24 о 10:00 год., в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
4.Явку представників сторін визнати обов`язковою.
5.Клопотання про витребування свідоцтва, подане разом з позовною заявою повернути позивачу без розгляду.
6.Встановити відповідачу строк впродовж 10 календарних днів з дня отримання цієї ухвали, для подання заперечення щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 250 ГПК України.
7.Встановити відповідачу строк впродовж 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали для надання суду відзиву на позовну заяву відповідно до ст. 165 ГПК України. Відзив з доданими документами надіслати (надати) позивачу. Докази такого надіслання (надання) подати суду.
8.Встановити позивачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив. У разі подання такої до суду, зобов`язати позивача надіслати (надати) таку відповідь не пізніше наступного дня відповідачу. Докази такого надіслання (надання) подати суду.
9.Встановити відповідачу строк впродовж 5 календарних днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. У випадку подання заперечення до суду не пізніше наступного дня надіслати (надати) його з доданими документами позивачу. Докази такого надіслання (надання) подати суду.
10.Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
11.Звернути увагу учасників процесу, що:
12.Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
13.У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 17.09.2024 |
Номер документу | 121620279 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні