Дата документу 16.08.2024Справа № 554/7204/24 Провадження № 1-кс/554/8387/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
16 серпня 2024 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, погоджене прокурором, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170000000255 від 10.04.2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, яке мотивує наступним.
СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024170000000255 від 10.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з УМП ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали про те, що на території Полтавської області діє група осіб, які за попередньою змовою, з корисливих мотивів організували схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України, шляхом внесення неправдивих відомостей до системи «Шлях» щодо чоловіків призовного віку в якості водіїв міжнародних перевезень, що дало змогу останнім незаконно виїхати за межі території України.
У подальшому встановлено, що ОСОБА_4 за попередньою змовою з
ОСОБА_5 22.08.2023 року зареєстрували ФОП ОСОБА_4 , код ЄДРПОУ/ РНОКПП № НОМЕР_1 , із основним видом діяльності вантажний автомобільний транспорт, додатковий вид діяльності надання послуг перевезення речей (переїзду), транспортне оброблення вантажів, інші допоміжні діяльності у сфері транспорту.
23.08.2023 гр. ОСОБА_6 передав в тимчасове користування ФОП ОСОБА_4 вантажний автомобіль Peugeot Boxer д.н.з. НОМЕР_2 (свідоцтво на право користування СТО 341252 від 23.08.2023), для участі в міжнародному русі з подальшим внесенням авто до системи «Шлях» та з метою реалізації злочинного плану щодо незаконного переправлення чоловіків мобілізаційного віку через державний кордон України, зазначений транспортний засіб використовується в злочинний діяльності, за допомогою якого безпосередньо здійснюється перетин державного кордону.
30.08.2023 року ФОП ОСОБА_4 отримав ліцензію на міжнародні перевезення вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів).
В вересні 2023 року ОСОБА_7 , за допомогою кваліфікованого електронного підпису, що належить ФОП ОСОБА_4 , з власного мобільного терміналу
IMEI НОМЕР_3 , з активованою SIM-карткою ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_4 , здійснювала вхід до Єдиного комплексу інформаційної системи у сфері безпеки на наземному транспорті та сприяла ОСОБА_4 здійснювати внесення неправдивих відомостей до системи «Шлях» щодо чоловіків призовного віку в якості водіїв міжнародних перевезень, що дало змогу останнім незаконно виїхати за межі території України.
Під час досудового розслідування встановлено, що транспортним засобом Peugeot Boxer д.н.з. НОМЕР_2 за системою «Шлях» в період з 31.08.2023 по 16.03.2024 здійснено 26 перетинів державного кордону України, як на виїзд так і на в`їзд, під керуванням різних водіїв.
Аналізом діяльності ФОП ОСОБА_4 встановлено, що за період з 31.08.2023 по 16.04.2024 до системи «Шлях» внесено 12 водіїв міжнародних перевезень на автомобілі Peugeot Boxer д.н.з. НОМЕР_2 , які виїхавши за кордон залишалися на території інших держав від 10 до 60 діб. У подальшому поверталися іншими транспортними засобами, як української так і іноземної реєстрації, що не належать ФОП ОСОБА_4 , а автомобіль Peugeot Boxer, внесений до системи «Шлях», на протязі 5 10 днів повертався на територію України під керуванням осіб жіночої статі, які проживають на території Львівської області. Окрім цього встановлено, що більшість водіїв офіційно не працевлаштована (відсутні трудові договори) або зареєстровані в інших приватних підприємців, що свідчить про несплату податку ФОП ОСОБА_4 .
Окрім цього, виявлено три факти незаконного перетину державного кордону, яким сприяв ОСОБА_4 а саме: шість водії призовного віку та які підлягають призову під час мобілізації, виїхали за допомогою внесення останнім до системи «Шлях» та до цього часу не повернулися, а саме :
- 15.12.2023 водій ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканець: АДРЕСА_1 , здійснив виїзд та до цього часу не повернувся (обмежено придатний у військовий час);
- 10.01.2024 водій ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканець:
АДРЕСА_2 , здійснив виїзд та до цього часу не повернувся (підлягає призову під час мобілізації);
- 19.01.2024 водій ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , АДРЕСА_3 (підлягає призову під час мобілізації);
- 05.03.2024 водій ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , АДРЕСА_4 (непридатний в мирний час, обмежено придатний у військовий час);
- 30.03.2024 водій ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , АДРЕСА_5 ;
- 02.04.2024 водій ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ,
АДРЕСА_6 (підлягає призову на військову службу під час мобілізації);
- 16.04.2024 водій ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , АДРЕСА_7 (підлягає призову на військову службу під час мобілізації).
Відповідно до наданої відповіді ІНФОРМАЦІЯ_9 інформація щодо декларування вантажів ФОП ОСОБА_4 під час виїзду за межі митної території України та під час в`їзду на митну територію України відсутня, окрім цього зазначений підприємець не акредитований в митних органах як суб`єкт зовнішньоекономічної діяльності.
Крім цього встановлено, що в серпні 2023 року на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) юридична адреса: АДРЕСА_8 для зареєстрованого ФОП ОСОБА_4 замовили та виготовили печатку.
З огляду на це, у слідства виникла необхідність в отриманні інформації, яка має інтерес для досудового розслідування, а саме в отриманні документів, що стали підставою для замовлення і виготовлення печатки ФОП ОСОБА_4 , у тому числі відтиску виготовленої печатки, що перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) юридична адреса: АДРЕСА_8 .
Тимчасовий доступ до вказаних документів і їх вилучення має суттєве значення у кримінальному провадженні та може слугувати доказами причетності осіб до вчинення ними ряду кримінальних правопорушень.
Окрім іншого, зазначене питання постійно викликає великий суспільний резонанс та критичні публікації у засобах масової інформації та соціальних мережах.
З урахуванням викладеного, з метою повного, швидкого та неупередженого дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, які мають доказове значення у кримінальному провадженні, виникла необхідність у відшуканні оригіналів документів, що стали підставою для отримання та виготовлення печатки ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а також відтиску такої печатки, які можливо отримати лише шляхом тимчасового доступу до оригіналів документів, які знаходяться у володінні
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) юридична адреса:
АДРЕСА_8 .
На підставі викладеного, слідчий просить задовольнити заявлене клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, встановив, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Судом встановлено, що СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024170000000255 від 10.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з УМП ГУНП в Полтавській області надійшли матеріали про те, що на території Полтавської області діє група осіб, які за попередньою змовою, з корисливих мотивів організували схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України, шляхом внесення неправдивих відомостей до системи «Шлях» щодо чоловіків призовного віку в якості водіїв міжнародних перевезень, що дало змогу останнім незаконно виїхати за межі території України.
Поставновою слідчого від 09.08.2024 року по справі призначено судову почеркознавчу експертизу.
Стаття 163КПКУкраїни передбачає,щослідчийсуддя,судпостановляєухвалу пронаданнятимчасовогодоступу доречейідокументів,якщосторонакримінального провадженняусвоємуклопотанні доведенаявністьдостатніхпідстав вважати,щоціречі абодокументи: перебуваютьабоможутьперебувати уволодіннівідповідноїфізичної абоюридичноїособи; саміпособіабо всукупностізіншими речамиідокументамикримінального провадження,узв`язкуз якимподаєтьсяклопотання,маютьсуттєвезначення длявстановленняважливихобставин укримінальномупровадженні; нестановлятьсобоюабо невключаютьречейі документів,якімістятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163КПКУкраїни також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчимдоведено,що інформаціяперебуває уволодінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні з метою призначення експертизи, може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, встановленню обставин та мати доказове значення у справі. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК України надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 107, 159-166, 167, 372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні, а саме: ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_3 , ОСОБА_25 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення оригіналів документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) юридична адреса: АДРЕСА_8 , а саме оригіналів документів, що стали підставою для отримання та виготовлення печатки ФОП ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а також відтиску такої печатки.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121106119 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні