Справа №464/2843/24
пр № 2/464/1117/24
У Х В А Л А
20 серпня 2024 року м.Львів
Сихівський районнийсуд м.Львовау складісудді Шашуріної Г.О.,розглянувши заправилами спрощеногопозовного провадженняз повідомленням(викликом)сторін цивільну справу№ 464/2843/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу про розірвання шлюбу,
у с т а н о в и в:
У провадженні суду знаходиться зазначена вище справа.
У судове засідання призначене на 10:15 год 20 серпня 2024 року учасники справи не з`явилися. Позивач у позові просить розгляд даної справи проводити у її відсутності, позов підтримує та просить задоволити.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося згідно із вимогами ч.2 ст.247 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 112 Сімейного кодексу України визначено підстави для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя.
Згідно ізвказаною нормоюсуд з`ясовуєфактичні взаєминиподружжя,дійсні причинипозову пророзірвання шлюбу,бере доуваги наявністьмалолітньої дитини,дитини зінвалідністю таінші обставинижиття подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Більше того, позов про розірвання шлюбу не може бути пред`явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини (ст.110 СК України).
Ураховуючи наведені вимоги Закону, суд вважає, що слід визнати явку позивача обов`язковою, оскільки без отримання від останньої особистих пояснень по суті позову, судом неможливо повно, всебічно та об`єктивно розглянути справу.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення.
За ч.1 ст.211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про відкладення розгляду справи постановляється ухвала (ч.9 ст.223 ЦПК України).
Отже, з урахуванням вимог ЦПК України судове засідання слід відкласти, про місце, дату та час судового засідання повідомити учасників справи та визнати явку позивача обов`язковою.
Водночас суд роз`яснює вимоги п.3 ч.2, ч.3 ст.43 ЦПК України, що учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Керуючись ст.ст.223, 247, 258-261 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Відкласти судове засідання на 10:30 год 27 вересня 2024 року, про місце, дату та час судового засідання повідомити учасників справи.
Визнати обов`язковою явку позивача ОСОБА_1 у судове засідання для надання особистих пояснень.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Г.О.Шашуріна
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121127381 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Шашуріна Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні