Ухвала
від 21.08.2024 по справі 345/4777/24
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/4777/24

Провадження № 1-кс/345/720/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.08.2024 року м. Калуш

Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області №6, клопотання слідчого СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Калуської окружної прокуратури ОСОБА_4 , поданому у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12024091170000448 від 17.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

20.08.2024 до слідчого судді Калуського міськрайонного суду звернулася слідчий СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 з клопотанням, погодженим прокурором Калуської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно.

Клопотання обґрунтовує тим, що в чергову частину Калуського РВП ГУ НП в Івано-Франківській області надійшла заява ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , про те, що 16.08.2024 приблизно о 23:00 год. по місцю проживання його син ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в ході конфлікту наніс тілесні ушкодження колото-ріжучим предметом в ділянку живота та рук, спричинивши ножове проникаюче поранення живота з ушкодженням великого сальника та брижі тонкої кишки, множинні різані рани пальців обох китиць нижньої третини передпліччя.

17.08.2024 року в ході проведення огляду місця події в сестринському посту відділення №7 КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психологічного здоров`я Івано-Франківської обласної ради», що в м. Івано-Франківськ по вул. Медична, 15, черговий лікар ОСОБА_7 , видала працівникам поліції одяг, в якому на час госпіталізації в КНП «Прикарпатський ОКЦПЗ» 17.08.2024 о 00:50 год. був одягнутий гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 , зокрема:

- чоловічі джинсові штани чорного кольору з биркою на внутрішній частині «Redman Jeans»;

- кофту чорного кольору з капюшоном та биркою на внутрішній частині «Hector» розмір L;

- шкарпетки чорного кольору розмір 43-46;

- чоловічі кросівки чорного кольору з трьома полосами білого кольору по боках, з емблемою «Adidas» на язику, та підошвою коричневого кольору.

Відповідно до постанови про визнання речовим доказом від 17.08.2024 року вказані речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12024091170000448 від 17.08.2024 року.

Таким чином, чоловічі джинсові штани чорного кольору з биркою на внутрішній частині «Redman Jeans»; кофта чорного кольору з капюшоном та биркою на внутрішній частині «Hector» розмір L; шкарпетки чорного кольору розмір 43-46; чоловічі кросівки чорного кольору з трьома полосами білого кольору по боках, з емблемою «Adidas» на язику, та підошвою коричневого кольору, які добровільно видала черговий лікар ОСОБА_7 є тимчасово вилученим майном.

Оскільки завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі, відчуження, з метою збереження речових доказів, запобігання настання негативних наслідків, що можуть перешкодити кримінальному провадженню, є необхідність у накладенні арешту на вищевказане майно.

На даний час у вказаному кримінальному провадженні є необхідність у проведенні судових експертиз, об`єктами дослідження яких є вилучені речі, а також необхідність проведення слідчих дій з вилученими речами. Тому з метою запобігання пошкодження, знищення, відчуження, чи іншим чином зміни стану вказаних речей, на них необхідно накласти арешт.

У судове засідання слідчий СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 не з`явлався, однак подала слідчому судді заяву про розгляд клопотання за відсутності слідчого, клопотання підтримала.

Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Вивчивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Згідно положень частини 1статті 170 КПК України,арештом майна є тимчасове, до скасуванняу встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумових підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпеченняцивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди,можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленомуцим Кодексом порядку. Завданнямарешту майна є запобіганняможливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування,передачі, відчуження.

Згідно ч. 3ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Частиною 10 вищевказаної статті визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно ч. 4 ст. 173 КПК України - у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Підставою для арешту майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Відповідно до постанови про визнання речовим доказом від 19.08.2024 чоловічі джинсові штани чорного кольору з биркою на внутрішній частині «Redman Jeans», кофту чорного кольору з капюшоном та биркою на внутрішній частині «Hector» розмір L, шкарпетки чорного кольору розмір 43-46, чоловічі кросівки чорного кольору з трьома полосами білого кольору по боках, з емблемою «Adidas» на язику, та підошвою коричневого кольору, визнано речовим доказом в кримінальному провадженні № 12024091170000448 від 17.08.2024.

Щодо майна, на яке слідчий просить накласти арешт, то воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 КПК України.

Арешт майна, що ініціюється слідчим, необхідний з метою забезпечення збереження речового доказу та запобігання настання негативних наслідків, що можуть перешкодити кримінальному провадженню, а завданням арешту майна у даному випадку є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі, відчуження.

З наведених слідчим обставин вбачається наявність підстав для задоволення клопотання. Щодо вибору заборон, обмеження розпоряджатися, користуватись, відчужувати майно, то перелік заборон визначається ухвалою слідчого судді (п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України). Зокрема, є необхідність у накладенні арешту на вказане у клопотанні майно, що полягає у забороні відчужувати та розпоряджатися ним, оскільки їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, знищення, відчуження майна (ч. 11ст. 170 КПК України). Обмеження права власності в даному випадку буде розумним і співмірним із завданням кримінального провадження.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 131,132,167,170-173,174,175, 309,310,395 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Калуської окружної прокуратури ОСОБА_4 , поданому у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12024091170000448 від 17.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України,про арешт майна - задоволити.

Накласти арешт на чоловічі джинсові штани чорного кольору з биркою на внутрішній частині «Redman Jeans»; кофту чорного кольору з капюшоном та биркою на внутрішній частині «Hector» розмір L; шкарпетки чорного кольору розмір 43-46; чоловічі кросівки чорного кольору з трьома полосами білого кольору по боках, з емблемою «Adidas» на язику, та підошвою коричневого кольору, які добровільно видала черговий лікар КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психологічного здоров`я Івано-Франківської обласної ради» ОСОБА_7 , власником яких являється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жит. АДРЕСА_1 , та які являються речовими доказами у кримінальному провадженні № 12024091170000448 від 17.08.2024 року шляхом позбавлення права відчуження та розпорядження.

Ухвала про арешт майна виконується негайно дізнавачем, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя:

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення21.08.2024
Оприлюднено23.08.2024
Номер документу121140027
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —345/4777/24

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Юрчак Л. Б.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Юрчак Л. Б.

Ухвала від 22.08.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Юрчак Л. Б.

Ухвала від 22.08.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Юрчак Л. Б.

Ухвала від 21.08.2024

Кримінальне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Юрчак Л. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні