Справа № 579/840/24
2/579/262/24
У Х В А Л А
21 серпня 2024 року Кролевецький районний суд Сумської області
у складі: судді Моргуна О.В.,
за участі секретаря Сергієнко Ж.М.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
представника третьої особи ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача у справі за позовом ОСОБА_1 до відділу культури і туризму Кролевецької міської ради Конотопського району Сумської області , третя особа Центр культури Кролевецької міської ради про скасування наказів, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
представник позивача у справі за позовом ОСОБА_1 до відділу культури і туризму Кролевецької міської ради Конотопського району Сумської області про скасування наказів, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, заявив клопотання про направлення запиту до виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) стосовно звільнення працівника з роботи.
Суд заслухавши клопотання , з`ясувавши думку учасників судового розгляду , дійшов до наступних висновків.
Наказом №12-К від 13.03.2024 року начальника відділу культури і туризму Кролевецької міської ради про звільнення ОСОБА_1 звільнений з посади директора Центру культури Кролевецької міської ради, серед іншого і за п.п.3,4 ч. 1 ст.40 КЗпП України.
Згідно ч. 1 ст. 43 КЗпП України розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктами 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації), 2-5, 7 статті 40 і пунктами 2 і 3 статті 41 цього Кодексу, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.
Згідно ч. 9 ст. 43 КЗпП України якщо розірвання трудового договору з працівником проведено роботодавцем без звернення до виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника), суд зупиняє провадження по справі, запитує згоду виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) і після її одержання або відмови виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) в дачі згоди на звільнення працівника (частина перша цієї статті) розглядає спір по суті.
Стаття 43 КЗпП України не містить підстав для неотримання такої згоди.
За таких обставин суд вважає необхідним провадження по даній справі зупинити і звернутися до виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) Центру культури Кролевецької міської ради із запитом про дачу згоди на звільнення ОСОБА_1 за п.п.3- 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП України.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до відділу культури і туризму Кролевецької міської ради Конотопського району Сумської області , третя особа Центр культури Кролевецької міської ради, про скасування наказів, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, зупинити.
Направити запит до виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) Центру культури Кролевецької міської ради про дачу згоди на звільнення ОСОБА_1 за п.п.3- 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП України.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
СуддяО. В. Моргун
Суд | Кролевецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 23.08.2024 |
Номер документу | 121143570 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Кролевецький районний суд Сумської області
Моргун О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні