ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
22.08.2024 Справа № 908/3082/21 (910/7517/24)
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Сушко Л.М., розглянувши матеріали заяви за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сторхауз Україна" (вул. Бориспільська, буд.9, м. Київ, 02099; ідентифікаційний код: 36057973; електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса листування: вул. А.Ахматової, 16-В, оф.32, м.Київ, 02055 )
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Плюс Ліфт" (вул. Волгоградська, буд. 27, м. Запоріжжя, 69035, ідентифікаційний код 35282075)
про стягнення 2 996 грн.
в межах розгляду справи №908/3082/21
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Плюс Ліфт" вул. Волгоградська, буд. 27, м. Запоріжжя, 69035, ідентифікаційний код 35282075
ліквідатор - арбітражний керуючий Сердюк Марина Миколаївна
Установив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сторхауз Україна" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Богдан Ліфт " про стягнення 2 996 грн.
Підставою для звернення з позовом зазначено неналежне виконання відповідачем зобов`язань з оплати поставленого товару. Позов обґрунтовано ст.ст. 526, 526, 610 ЦК України, ст. 193 ГК України.
Відповідно до ухвали Господарського суду міста Києва у справі № 910/7517/24 від 03.07.2024 справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сторхауз Україна" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Богдан Ліфт" про стягнення 2996 грн. передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду Запорізької області.
З ухвали від 03.07.2024 Господарського суду м.Києва вбачається, що судом з даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що юридична особа ТОВ "Богдн Ліфт" змінила назву та місцезнаходження. Так, станом на дату звернення позивача до суду з даним позовом, найменуванням та адресою місцезнаходження відповідача є - Товариство з обмеженою відповідальністю "Плюс Ліфт" (69035, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Волгоградська, буд. 27; ідентифікаційний код 35282075).
22.07.2024 матеріали позову надійшли до Господарського суду Запорізької області.
Згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 22.07.2024, відповідно по Положення про автоматизовану систему документообігу суду, частини 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства позовну заяву передано на розгляд судді Сушко Л.М. у провадженні якої перебуває справа №908/3082/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Плюс Ліфт" вул. Волгоградська, буд. 27, м. Запоріжжя, 69035, ідентифікаційний код 35282075 для розгляду позову в межах цієї справи.
Ухвалою суду від 29.07.2024 суд залишив без руху на підставі ст.174 ГПК України позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сторхауз Україна" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Плюс Ліфт" про стягнення 2 996 грн та надав ТОВ "Сторхауз Україна" строк для усунення недоліків в термін до 09.08.2024 включно, шляхом подання до суду доказів направлення копії позову з додатками відповідачу та ліквідатору, а також доказів реєстрації кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).
Позивачем надано докази реєстрації електронного кабінету та докази направлення копії позову з додатками відповідачу та ліквідатору.
Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником.
Відповідно до статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Таким чином, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Сторхауз Україна" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Плюс Ліфт" про стягнення 2 996 грн. підлягає розгляду в межах справи про банкрутство № 908/3082/21.
Відповідно до частини 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Матеріали позовної заяви не містить клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи приписи частини 5 статті 252 ГПК України та статті 7 КУзПБ, суд призначає розгляд даної справи без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. ч. 2,3 статті 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Господарський суд звертає увагу учасників справи, що згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" № 3200-IX від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023, внесено зміни, зокрема до Господарського процесуального кодексу України.
За змістом ч.ч. 1, 4, 5 статті 6 ГПК України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно з інформацією, яка міститься в автоматизованій системі документообігу Господарського суду Запорізької області у позивача зареєстрований електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд"). За таких обставин обмін документами буде здійснюватися в підсистемі "Електронний суд".
Керуючись статями 12, 176, 232-235, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
Ухвалив:
1. Прийняти до розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Сторхауз Україна" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Плюс Ліфт" про стягнення 2 996 грн в межах розгляду справи про банкрутство №908/3082/21.
2. Здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
3. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі № 908/3082/21 (910/7517/24).
4. Запропонувати відповідачу відповідно до ст. ст. 165, 251 ГПК України у строк не пізніше 15 днів з дня отримання ухвали суду, подати до суду відзив на позовну заяву із його документальним обґрунтуванням і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову або його визнання; у разі незгоди з нарахованою сумою - навести свій контррозрахунок. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів позивачу та докази направлення/надання надати суду (додати до відзиву).
Згідно ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
5. Запропонувати позивачу, у разі отримання від відповідача відзиву на позовну заяву, у строк не пізніше 10 днів з дня отримання від відповідача відзиву на позовну заяву, відповідно до ст. 251 ГПК України направити на адресу відповідача та суду письмову відповідь на відзив на позовну заяву, оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також надіслати на адресу суду докази, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу.
Також суд роз`яснює, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 252 ГПК України якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
6. Запропонувати відповідачу, у разі отримання від позивача відповіді на відзив на позовну заяву, у не пізніше 5 днів з дня отримання від позивача відповіді на відзив на позовну заяву, подати до суду відповідно до ст. 251 ГПК України та направити на адресу позивача заперечення на відповідь на відзив, оформлені відповідно до ст. 167 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також надіслати на адресу суду докази, що підтверджують надіслання заперечення на відповідь на відзив і доданих до нього доказів позивачу.
7. Суд зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
8. Суд звертає увагу сторін, що відповідно до ч. 5 ст. 46 ГПК України у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.
Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до засідань (в строки встановлені судом).
В Господарському суді Запорізької області впроваджено експлуатацію підсистеми "Електронний суд", що забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу. За допомогою сервісу "Електронний суд" учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання тощо) в електронному форматі.
Звернути увагу відповідача, для можливості користування сервісом Електронного суду необхідно пройти передбачений порядок реєстрації офіційної електронної адреси ("Електронного кабінету") з обов`язковим використанням власного електронного підпису.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі (ч. 8 ст. 6 ГПК України).
Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі (ч. 9 ст. 6 ГПК України).
Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5009. Ознайомитись з процесуальними документами у справі - в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Попередити сторони про відповідальність передбачену ст. 135 ГПК України.
Відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
9. Отримати інформацію про стан розгляду справи можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/. Ознайомитись з процесуальними документами у справі - в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/.
Направити копію ухвали сторонам по справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 22.08.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Л.М. Сушко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 26.08.2024 |
Номер документу | 121155910 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Чередко Антон Євгенович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні