УХВАЛА
про залишення без руху
заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство
22.08.2024 м. Івано-ФранківськСправа № 909/756/24
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О.В., розглянувши матеріали справи
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРО-МВ"
про відкриття провадження у справі банкрутство,
установив таке.
ТОВ "АГРО-МВ" як боржник звернулось із заявою про відкриття провадження у справі про його банкрутство (далі - Заява). Заяву обґрунтовує тим, що відповідно до ч. 6 ст. 34 КУзПБ боржник зобов`язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності).
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд перевіряє відповідність Заяви вимогам, які містяться в ст. 34 КУзПБ.
1) Відповідно до ч. 1 ст. 34 КУзПБ заява про відкриття провадження у справі про банкрутство повинна містити найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи. У Заяві не вказано місцезнаходження боржника.
Згідно з ч. 4 ст. 34 КУзПБ до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
2) У Заяві боржник просить відстрочити сплату авансування вказаної винагороди.
Водночас, жодних положень, умов та підстав, за яких суд може відстрочити, розстрочити або звільнити заявника від здійснення авансування винагороди арбітражному керуючому чинним законодавством України не передбачено (постанова КГС ВС від 23.11.2020 у справі № 922/1734/20).
Тому боржник зобов`язаний подати докази авансування вказаної винагороди.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ( ч. 2 ст. 30 КУзПБ). В ст. 8 ЗУ "Про Державний бюджет України на 2024 рік" встановлений розмір мінімальної заробітної плати з 01.04.2024 у розмірі 8 000 грн. Таким чином, загальна сума основної грошової винагороди арбітражного керуючого, яка повинна бути авансована боржником, становить 72 000 грн (8 000 грн х 3 = 24 000 грн в місяць; 24 000 грн х 3 міс. = 72 000 грн).
3) В ч. 4 ст. 34 КУзПБ також визначено, що до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), сума грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором.
У Заяві боржник вказав кредиторів, суми заборгованості та правочини, на підставі яких виникла заборгованість. Проте щодо кожного кредитора не вказано: місцезнаходження або місце проживання; ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); не вказано загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо, а також строк їх виконання згідно із законом або договором.
4) Згідно з ч. 4 ст. 34 КУзПБ до заяви боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство додається довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого подано заяву про відкриття провадження у справі, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу.
Боржник у Заяві вказав на відсутність у нього на балансі державного майна. Проте на підтвердження відсутності на балансі товариства такого майна повинна бути надана довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності).
5) Щодо вимоги додати до заяви перелік осіб, які мають невиконані зобов`язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов`язань, строку виконання та підстав виникнення (ч. 4 ст. 34 КУзПБ), боржник такі відомості не надав і зазначив, що вони будуть надані пізніше.
Згідно з ч. 3 ст. 37 КУзПБ господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених ст. 174 ГПК України, з урахуванням вимог цього Кодексу. Враховуючи викладене, Заяву належить залишити без руху і встановити боржнику строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст. 2, 9, 34, 37 КУзПБ, ст. 4, 91, 174, 234, 235, 255 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відстроченні сплати авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
2. Залишити без руху заяву ТОВ "Агро-МВ" про відкриття провадження у справі про банкрутство (вх. № 7266/24 від 19.08.2024).
3. Заявнику у десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки вказаної заяви, а саме:
- вказати у заяві місцезнаходження боржника;
- надати докази сплати авансування винагороди арбітражному керуючому у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за три місяці виконання повноважень;
- надати перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - ім`я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), сума грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстави виникнення зобов`язань, а також строк їх виконання згідно із законом або договором;
- надати довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі товариства державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу;
- надати перелік осіб, які мають невиконані зобов`язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов`язань, строку виконання та підстав виникнення.
Роз`яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника вважається неподаною і підлягає поверненню зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/, а також ознайомитись з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 22.08.2024.
Суддя О.В. Малєєва
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 26.08.2024 |
Номер документу | 121155969 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Малєєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні