Справа № 525/797/24
Провадження № 2/525/270/2024
У Х В А Л А
22.08.2024 селище Велика Багачка
Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі:
головуючої судді Прасол Я.В.,
секретаря судових засідань Хоменка М.М.,
з участю представника позивача адвоката Жаги Е.Г.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в селищі Велика Багачка Полтавської області матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Жага Едуард Григорович, до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Виконавчий комітет Миргородської міської ради Полтавської області, як орган опіки і піклування,
у с т а н о в и в:
У провадженні Великобагачанського районного суду Полтавської області знаходиться дана цивільна справа.
Ухвалою суду від 25.06.2024 відкрито загальне позовне провадження у справі, підготовче засідання призначено на 22.08.2024, роз`яснено відповідачу та третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору порядок та строки подання відзиву та письмових пояснень по справі.
У підготовчому засіданні судом ініційовано питання про зобов`язання Виконавчого комітету Миргородської міської ради Полтавської області, як орган опіки і піклування, надати суду висновок про доцільність позбавлення батьківських прав відповідача та продовження строку підготовчого провадження у справі.
Представник позивача адвокат Жага Е.Г. вважав за необхідне отримати висновок органу опіки та піклування, не заперечував проти продовження строку підготовчого провадження у справі.
Інші учасники судового розгляду у підготовче засідання не з`явилися, про місце, дату та час його проведення повідомлені належним чином.
Суд, заслухавши думку представника позивача, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Коло питань, які вирішуються на підготовчому засіданні визначено положеннями ст. 197 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Згідно положень ч. ч. 4, 5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Відповідно до положень п. 3 ч. 2 ст. 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за необхідне зобов`язати орган опіки та піклування надати суду висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав, у зв`язку з чим відкласти проведення підготовчого засідання у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 ЦПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотання однієї із сторін або з ініціативи суду.
З огляду на необхідність відкладення підготовчого засідання, є передбачені законом підстави для продовження строку підготовчого провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 189, 197, 200 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
На виконання положень ч. 5 ст. 19 СК України, зобов`язати орган опіки та піклування в особі Виконавчого комітету Миргородської міської ради Полтавської області надати на адресу суду письмовий висновок щодо розв`язання спору та документи, що стали підставою для прийняття відповідного рішення.
Продовжити строк проведення підготовчого провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , представник позивача адвокат Жага Едуард Григорович, до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Виконавчий комітет Миргородської міської ради Полтавської області, як орган опіки і піклування, на тридцять днів.
Підготовче засідання у справі відкласти до 09 год. 00 хв. 09 вересня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В. Прасол
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 26.08.2024 |
Номер документу | 121164559 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Прасол Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні