Ухвала
від 23.08.2024 по справі 953/7670/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/7670/24

Провадження № 2/953/3356/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2024 року м. Харків

Суддя Київського районного суду м. Харкова Дяченко О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання АДРЕСА_2 ) до Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (місцезнаходження: м. Харків, вул. Маршала Бажанова, буд. 17, код ЄДРПОУ 02071151) про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в зв`язку із затримкою видачі копії наказу про звільнення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду через електрону пошту з позовом до Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (далі - ХНУМГ), про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в зв`язку із затримкою видачі копії наказу про звільнення.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.08.2024 справу передано для розгляду судді О.М. Дяченко.

Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Відсутні підстави, визначені статтями 185, 186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.

Пунктом 2 частини 2 статті 19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справив порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи положення, пунктів 1 та 5 частини 3 цієї статті Кодексу, вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 196 ЦПК України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

У позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить витребувати докази, а саме:

-копію наказу про звільнення від 25.08.2021 № 602-02 в двох примірниках, один із яких надати позивачу;

-довідку про заробітну плату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за травень - червень 2021 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У позовній заяві, одна із позовних вимог, ОСОБА_1 є зобов`язати ХНУМГ виконати вимоги ст. 47 КЗпП України відносно його звільнення та видати йому обидва документи, регламентовані цією статтей.

Тобто, документ який просить витребувати ОСОБА_1 є по суті однією із його позовних вимог, крім того, копія наказу від 25.08.2021 № 602-02 додана позивачем до матеріалів позовної заяви, тому клопотання позивача про витребування доказів підлягає частковому задоволенню.

Крім того, позивач ОСОБА_1 просить проводити розгляд справи у режимі відеоконференції.

Згідно вимог ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.

Положенням ст. 212 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право брати участьу судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до підпунктів 45, 46, 49 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 від 17.08.2021, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та провести підготовче засідання та подальші судові засідання за участі позивача в режимі відеоконференції.

Керуючись статтями 2, 4, 19, 84, 177-175, 187, 212 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання АДРЕСА_2 ) до Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (місцезнаходження: м. Харків, вул. Маршала Бажанова, буд. 17, код ЄДРПОУ 02071151) про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в зв`язку із затримкою видачі копії наказу про звільнення.

З метою виконання вимог ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.

Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

Підготовче засідання призначити на 19.09.2024 о 09:30 год.

Провести підготовче судове засідання та подальші судові засідання у справі в приміщенні Київського районного суду м. Харкова(м. Харків, вул. Валентинівська, 7 Б) за участю позивача ОСОБА_1 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» (зареєстрована за допомогою електронної пошти Yagup. ІНФОРМАЦІЯ_1 )

Роз`яснити представнику позивача, що згідно з частиною п`ятою статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Витребувати у Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова (ЄДРПОУ 02071151, місцезнаходження: м. Харків, вул. Маршала Бажанова, буд. 17):

-довідку про заробітну плату ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за травень - червень 2021 року.У підготовче засідання викликати учасників справи.

Направити учасникам справи копію позовної заяви та доданих до неї документів для ознайомлення.

Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк із дня вручення даної ухвали для надання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надати відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) відповідачем одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у встановлений строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя О.М. Дяченко

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення23.08.2024
Оприлюднено27.08.2024
Номер документу121175792
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —953/7670/24

Ухвала від 15.01.2025

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Дяченко О. М.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Дяченко О. М.

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Дяченко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні