Справа № 308/10053/24
1-кс/308/4936/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 серпня 2024 року м. Ужгород
Слідчий суддяУжгородського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши клопотаннястаршого слідчогов ОВССУ ГУНПв Закарпатськійобласті ОСОБА_3 ,погоджене заступникомкерівника Закарпатськоїспеціалізованої прокуратуриу сферіоборони Західногорегіону ,подане у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023070000000265 від 08.09.2023, про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємниці,
встановив:
З вищевказаного клопотання слідчого з`ясовано, що у провадженні СУ ГУНП в Закарпатській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023070000000265 від 08.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 347, ч. 2 ст. 194 КК України.
В клопотанні вказано, що в ході досудового розслідування даного кримінального провадження, встановлено групу осіб з числа мешканців Тячівського району, Закарпатської області, яка займаються підшуканням військовозобов`язаних осіб, як на території Закарпатської області так і за її межами, із інших областей України, з метою подальшого надання їм протиправних послуг щодо незаконного перетину державного кордону України, шляхом підроблення відповідних дозвільних документів, за грошову винагороду.
Вказані особи та особи, яких вони залучили в якості співучасників вчинюваних злочинів, користуються наступними абонентськими номерами мобільного зв`язку, що підтверджується матеріалами кримінального провадження, а саме:
- НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
- НОМЕР_3 , ОСОБА_5 .
Слідчий в клопотанні зазначає, що отримання інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок вказаних абонентів, надання їм телекомунікаційних послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо має суттєве значення для встановлення всіх обставин зазначеного злочину, у зв`язку з цим виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до інформації про з`єднання абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 (роздруківок) за період часу з 08 вересня 2023 року по 06 серпня 2024 року із зазначенням мобільного терміналу, а також інформації про з`єднуваних абонентів, дату та тривалість з`єднування з прив`язкою до ретрансляційних антен, з можливістю отримання копії даної інформації в друкованому та електронному виді.
Слідчий в судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву, в якій просив розглянути дане клопотання за його відсутності. Окрім цього зазначає, що представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання.
На підставі ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, зокрема рапорт оперативного співробітника, слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 користуються вказаними в клопотанні номерами телефонів.
Витягом з ЄРДР стверджується, що ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023070000000265 від 08.09.2023, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 347, ч. 2 ст. 194 КК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунаційних послуг, в тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо є такою, що містить охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя враховує, що слідчим наведені достатні правові підстави для застосування вказаного виду заходу забезпечення кримінального провадження, оскільки інформація вказана в прохальній частині клопотання та яка міститься у оператора мобільного зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до положень ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Надати дозвіл групі слідчих в кримінальному провадженні № 12023070000000265, а саме старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Закарпатській області майору поліції ОСОБА_3 , заступнику начальника відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_6 , старшому слідчому в ОВС відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_7 , старшому слідчому в ОВС відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_8 , старшому слідчому в ОВС відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_9 , старшому слідчому відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_10 , старшому слідчому відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_11 , т.в.о. слідчого відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_12 , слідчому СВ Ужгородського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_13 , старшому слідчому СВ Мукачівського районного управління поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_14 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходиться у володінні оператора стільникового зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване в АДРЕСА_1 , зокрема роздруківок трафіку вхідних та вихідних з`єднань абонентських номерів наступних користувачів мобільного зв`язку, а саме: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , за період 08 вересня 2023 року по 06 серпня 2024 року, а також до інформації за вищевказаним абонентським номером та періодом часу з наступними відомостями:
1.1.Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вищевказаним абонентським номером (абонент А).
1.2.Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонентаА (абонентиБ).
1.3.Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентаА: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ), тощо.
1.4.Типи з`єднання абонентаА: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація, тощо.
1.5.Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентаА.
1.6.Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентів Б: унікальний ідентифікатор сім-картки (далі ІМSI), IMEI, тощо.
1.7.За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентамиА та Б надати відомості про їх особу.
1.8.Інформацію про місце, дату, час, активації абонентів мобільного оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
1.9.Інформацію про суму, місце, спосіб, дату, час, поповнення рахунку вказаних абонентів мобільного оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,
як в паперовому, так і в електронному вигляді, з можливістю вилучення вказаного.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121186514 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Іванов А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні