Справа № 951/603/24
Провадження №2-о/951/59/2024
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
26 серпня 2024 року смт Козова
Суддя Козівського районного суду Тернопільської області Лавренюк О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: Купчинецька сільська рада про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, у якій просить встановити факти, що Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯА №555961 від 21.03.2007, виданий на ім`я ОСОБА_2 , Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ №986033 від 20.03.2009, виданий на ім`я ОСОБА_3 , Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ №986034 від 20.03.2009, виданий на ім`я ОСОБА_3 , Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 06.06.2021, виданий на ім`я ОСОБА_3 , належить ОСОБА_1 .
Ознайомившись зі змістом заяви та доданих до неї документів, суддя вбачає наявність підстав для залишення вказаної заяви без руху, виходячи із наступного.
Відповідно до частини третьої статті 294Цивільного процесуальногокодексу України(далі-ЦПК України) справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Так, заява про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду у порядку, передбаченому главою 6 розділу ІVЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у статтях 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені статтею 318 ЦПК України.
Вимогами статті318ЦПК Українивизначено,що узаяві повиннобути зазначено: якийфакт заявникпросить встановитита зякою метою; причининеможливості одержанняабо відновленнядокументів,що посвідчуютьцей факт; докази,що підтверджуютьфакт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Пунктом 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» передбачено, що при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Аналогічного висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду у постанові від 10.04.2019 у справі № 320/948/18 (провадження № 14-567цс18).
Заява подана ОСОБА_1 не відповідає вимогам пункту 2 частини першої статті 318 ЦПК України, оскільки в заяві не вказано причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
Крім того, в матеріалах заяви відсутні відомості про звернення ОСОБА_1 до органу, який видав Державні акти на право власності на земельну ділянку (чи його правонаступника) за отриманням Державних актів на право власності на земельну ділянку на ім`я ОСОБА_1 та до органів державної реєстрації за отриманням Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на ім`я ОСОБА_1 , також до заяви не додано доказів відмови у видачі таких документів.
Відповідно до пункту 3 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від31.03.1995№ 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» якщо в заяві не зазначено з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.
Частиною четвертою статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 4Закону України«Про судовийзбір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом абзацу четвертого статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028 гривень.
Згідно з вимогами підпункту 4 пункту 1 частини другої статті 4Закону України«Про судовийзбір» при поданні до суду заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Відповідно до абзацу другого частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Заявник звернувся до суду в порядку окремого провадження із 4 вимогами немайового характеру, зокрема, просить встановити факти, що:
1) Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯА №555961 від 21.03.2007, виданий на ім`я ОСОБА_2 , належить ОСОБА_1 .
2) Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ №986033 від 20.03.2009, виданий на ім`я ОСОБА_3 , належить ОСОБА_1 .
3) Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ЯЕ №986034 від 20.03.2009, виданий на ім`я ОСОБА_3 , належить ОСОБА_1 .
4) Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 06.06.2021, виданий на ім`я ОСОБА_3 , належить ОСОБА_1 , які підлягають сплаті судовим збором у розмірі 2422,40 грн.
Згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ коштів №9 від 24.06.2024 заявником ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Вищенаведене свідчить про те, що заявником при поданні даної заяви до суду не повністю сплачено суму судового збору, визначену законодавством.
Відтак заявнику слід доплатити судовий збір у розмірі 1816,80 грн (3х605,60 грн) за платіжними реквізитами Козівського районного суду Тернопільської області:
отримувач коштів: ГУК у Терн.обл./тг смт.Козова/22030101,
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37977599,
банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.),
рахунок отримувача: UA128999980313131206000019763;
код бюджетної класифікації 22030101;
призначення платежу - 101
Відповідно до частини першої статті 177ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
За змістом частин першої, другої, четвертої та п`ятої статті 95ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Як вбачається з матеріалів заяви, копії документів, які були подані заявником разом з заявою для заінтересованої особи, не засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством.
Згідно з вимогами частин першої та другої статті 185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного заяву слід залишити без руху, встановивши заявнику строк для усунення її недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Заявнику у цей строк необхідно усунути вказані недоліки заяви шляхом:
- подання до суду заяви у новій редакції (у примірниках відповідно до кількості учасників справи) із зазначенням обставин, які свідчать про причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують факт, що має юридичне значення, а саме факт належності правовстановлючих документів, за встановленням якого заявник звертається до суду;
- подання до суду доказів щодо звернення до органу, який видав Державні акти на право власності на земельну ділянку (чи його правонаступника) за отриманням Державних актів на право власності на земельну ділянку на ім`я ОСОБА_1 та до органів державної реєстрації за отриманням Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на ім`я ОСОБА_1 , доказів отримання відмови у видачі таких документів;
- подання до суду документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1816,80 грн та за реквізитами вказаними вище;
- подання до суду належним чином засвідчених копій документів для заінтересованої особи.
Керуючись статтями175,177,185,258-261,293-294,315,318,353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Купчинецька сільська рада про встановлення факту належності правовстановлюючих документів залишити без руху.
Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку виконання заявником вимог ухвали у визначений судом строк заява буде вважатись поданою у день первісного подання її до суду. У разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.М. Лавренюк
Суд | Козівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121187014 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Козівський районний суд Тернопільської області
Лавренюк О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні