Справа № 203/3424/24
Провадження № 2/0203/1428/2024
УХВАЛА
14 серпня 2024 року у місті Дніпрі суддя Кіровського районного суду міста Дніпропетровська Ханієва Ф.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , який діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Європейське туристичне страхування» про визнання несправедливими положень договору та умов недійсними, стягнення страхової виплати та пені,
ВСТАНОВИВ:
04.07.2024 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська звернувся ОСОБА_1 , який діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 із позовом до Приватного акціонерного товариства «Європейське туристичне страхування» про визнання несправедливими положень договору та умов недійсними, стягнення страхової виплати та пені.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.07.2024 року, цивільну справу № 203/3424/24, провадження № 2/0203/1428/2024, було розподілено головуючому судді Ханієвій Ф.М., яка передана судді канцелярією суду - 08.07.2024 року.
Відповідно до ч. 8 ст. 187 ЦПК України, судом з метою визначення підсудності було зроблено запит до Єдиного державного демографічного реєстру.
Відповідно до відповіді від 11.07.2024 року, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження відповідача ща адресою: 04071, м. Київ, вул. Спаська, буд. 5, офіс 15.
Позовна заява ОСОБА_2 не відповідала вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, тому ухвалою суду від 15.07.2024 року була залишена без руху та надано позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали, шляхом надання суду виправленої редакції позовної заяви відповідно до кількості сторін з зазначенням: ціни позову, обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються; змісту позовних вимог; доказів, що підтверджують вказані у позовній заяві обставини, а саме: засвідчений переклад з англійської мови на українську мову копії документів долучених до позовної заяви; доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою; наданням копії всіх документів, що додаються до позовної заяви для відповідача.
На адресу позивача, що була зазначена ним у позовній заяві, засобами поштового зв`язку судом було направлено ухвалу про залишення позовної заяви без руху від 15.07.2024 року. Проте до суду не повернулося поштове повідомлення про вручення або конверт з поштовим вкладенням.
Крім того, судом було направлено копію ухвали про залишення позовної заяви без руху від 15.07.2024 року на електронну адресу позивача, що була зазначена ним у позовній заяві: ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка була ним отримана 29.07.2024 року о 10:15год., про що свідчить довідка про доставку електронного листа. Тому граничною датою для усунення недоліків позовної заяви є 05.08.2024 року, включно.
Проте у встановлений судом строк станом на 14.08.2024 року недоліки позовної заяви не були усунуті позивачем, заяви про продовження строку, встановленого ухвалою суду для усунення недоліків позовної заяви, до суду не надходило.
Суд, з урахуванням встановлених обставин справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, доходить наступних висновків.
Згідно з ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Водночас позивач жодним чином (письмовий запит, телефоном, факсимільним зв`язком) не поцікавився станом провадження за поданою позовною заявою (відкриття провадження у справі, залишення без руху тощо).
Також відповідно до ч. 5 ст. 272 ЦПК України, учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
З огляду на вищевикладене та те, що позивач особисто звернувся до суду з позовною заявою, а відтак достовірно знав про наявність в суді зазначеної справи, копію ухвали суду отримав на свою електронну пошту, суд зазначає, що копія ухвали суду вважається врученою позивачу відповідно до ч. 10 ст. 130 ЦПК України та ч. 6 ст. 272 ЦПК України.
Приписами ч. 3 ст. 185 ЦПК встановлено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Частинами 5, 6, 7 ст. 185 ЦПК України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Суд, враховуючи те, що у встановлений судом строк недоліки позовної заяви не були усунені позивачем, позовна заява підлягає поверненню позивачу у відповідності до ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,
уХвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Європейське туристичне страхування» про визнання несправедливими положень договору та умов недійсними, стягнення страхової виплати та пені - повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що за змістом ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя Ф.М. Ханієва
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121192829 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Ханієва Ф. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні