Справа № 461/525/24
Провадження № 1-кс/461/5178/24
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
26.08.2024 року місто Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,
в с т а н о в и в :
Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023140000001173 від 08.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю вилучення копій, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме відомостей про зв`язок абонентських номерів: НОМЕР_1 у період з 01.07.2023 по 01.07.2024 із зазначенням наступних даних:
-роздруківок з`єднань, із зазначенням інформації про тип з`єднання (вхідні/вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, в тому числі і нульової тривалості);
-дата, час та тривалість з`єднання з прив`язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
-ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А), абонентський, серійний, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ; із зазначенням місцязнаходження абонента А;
-інформацію про спосіб поповнення рахунку, дати та часу поповнення, суми поповнення, іншої інформації, щодо руху коштів;
-ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонента Б), абонентський, серійний, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ; із зазначенням місцязнаходження абонента Б з прив`язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
-з`єднання нульової тривалості; SMS-повідомлень без розкриттям їх змісту.
Подане клопотання мотивує тим, що на даний час у даному кримінальному провадженні, проведено ряд слідчих (розшукових) дій таких як допити свідків та комплекс негласних слідчих (розшукових) дій, однак отримані в ході досудового розслідування докази не достатні для встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, осіб причетних до його вчинення, зв`язку між ними, конкретного часу висловлення вимоги в наданні неправомірної вигоди, а інформація, що перебуває у володіння оператора мобільного зв`язку ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в сукупності з іншими отриманими відомостями в ході досудового розслідування, надасть можливість органу досудового розслідування встановити всі обставини які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та виконати завданнями кримінального провадження, щодо захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.
У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч. 2ст. 163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Слідчий у клопотанні просив проводити розгляд клопотання за його відсутності.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №№12023140000001173 від 08.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.
Відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06.09.2023 №363-к/тр, на першого заступника директора державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , (далі ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») ОСОБА_5 покладено виконання обов`язків директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Згідно з наказом в.о. директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » №33/К-тр від 06.09.2023, ОСОБА_5 з 06.09.2023 приступив до виконання обов`язків директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Відповідно до п. 5.1 Статуту ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », управління поточною діяльністю Підприємства здійснюється директором Підприємства відповідно до статуту та законодавства.
Згідно з п. 5.2 Статуту, організацію управління Підприємством здійснює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади наказом Органу управління майном. У разі відсутності директора (лікарняний, звільнення, перебування у відрядженні тощо) виконання обов`язків директора покладається на першого заступника директора.
Відповідно до п. 5.7 Статуту, директор підприємства зобов`язаний: здійснювати керівництво підприємством та забезпечувати його ефективну роботу, забезпечувати виконання наказів та розпоряджень Органу управління майном, забезпечувати розробку фінансового плану Підприємства та у встановлені строки надавати його на затвердження Органу управління майном, забезпечувати суворе дотримання фінансової дисципліни у використанні майна та грошових коштів підприємства, здійснювати необхідні заходи щодо поліпшення економічних характеристик підприємства, ефективно використовувати та зберігати майно підприємства, забезпечувати належний рівень охорони праці на підприємстві, забезпечувати здійснення підприємством сформованої маркетингової та рекламної політики, визначених напрямів та принципів зовнішньоекономічної діяльності, фінансово-економічної, цінової, інвестиційної, податкової та кредитної політики, кадрової політики, організації договірно-правової роботи, захисту відомостей, які становлять державну та комерційну таємницю, системи документообігу та збереження архівної таємниці документації, фінансово-господарські, майнові, розрахункові, кредитні та інші документи підписуються директором або заступником директора, в межах повноважень, визначених у довіреності або наказі.
Згідно з Розділом 2 посадової інструкції першого заступника директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », останній: здійснює координацію та контроль за ефективним використанням майна та ресурсів ДП; приймає участь в організації та врегулюванні руху фінансових ресурсів підпорядкованих відділів з метою найбільш ефективного використання всіх видів ресурсів; здійснює керівництво щодо аналізу витрат на закупівлю матеріалів, споживання електроенергії, транспортних витрат та інших витрат, витрат на амортизаційні відрахування, орендної плати, на поточний ремонт обладнання та інших витрат з метою визначення політики управління витратами підпорядкованих відділів; організовує діяльність та забезпечує рентабельність роботи всіх підлеглих відділів; здійснює контроль за укладенням й виконанням договорів, пов`язаних з впровадженням нової техніки, а також бере участь у контролі за фінансуванням і правильністю розрахунків економічної ефективності заходів щодо освоєння нової техніки і технологій; організовує діяльність зі створення, обслуговування, розвитку та інформаційного забезпечення систем засобів обчислювальної техніки, комунікацій та зв`язку для механізованого і автоматичної обробки даних.
Відповідно до п. 7.2. Розділу 7 посадової інструкції, першому заступнику директора підпорядковуються: заступник директора з питань експлуатації стадіону та, відповідно, відділ ІТ.
Таким чином, ОСОБА_5 є службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.
18.09.2023 заступником директора з питань безпеки надано виконувачу обов`язків директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 службову записку щодо необхідності встановлення системи відеомоніторингу, виконання якої останній доручив ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8
22.09.2023 виконувач обов`язків начальника відділу інформаційних технологій ОСОБА_8 надав виконувачу обов`язків директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 службову записку щодо необхідності проведення закупівлі комплекту обладнання для влаштування системи відеомоніторингу, в якій вказав технічні та якісні характеристики складових комплекту обладнання, який має складатись з 8 складових, із зазначенням технічних характеристик кожної з них, а саме: 1. купольна мережева оглядова камера з повним комплектом кріплень в кількості 64 шт.; 2. циліндрична мережева оглядова камера з повним комплектом кріплень в кількості 230 шт.; 3. циліндрична мережева оглядова камера з повним комплектом кріплень в кількості 3 шт.; 4. мережева поворотна камера з повним комплектом кріплень в кількості 8 шт.; 5. робоче місце оператора (комп`ютер) в кількості 9 шт.; 6. програмне забезпечення системи відеомоніторингу в кількості 1 шт.; 7. монітор в кількості 14 шт.; 8. мережеве сховище в кількості 2 шт.
Крім цього, у зазначеній службовій записці вказано орієнтовну вартість обладнання в сумі 8734937,57 грн. з ПДВ, яка була визначена на підставі комерційних пропозицій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на суму 8684235, 60 грн. з ПДВ, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на суму 8713324, 92 грн. з ПДВ та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на суму 8807 252, 20 грн. з ПДВ, які були отримані у невстановлений спосіб та час без скерування зазначеним суб`єктам господарювання запитів щодо цінових пропозицій та без вчинення інших дій, передбачених Методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженою наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 № 275 від 18.02.2020.
Також у вказаних комерційних пропозиціях міститься більший перелік обладнання, ніж було необхідне ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (всього від 11 до 13 позицій різного обладнання у кожній комерційній пропозиції). При цьому, очікувана вартість комплекту обладнання повинна була визначатись без урахування зайвих складових, зазначених у комерційних пропозиціях.
Разом з тим, ОСОБА_5 , неналежно виконуючи свої вищевказані службові обов`язки, передбачені п. 5.7 Статуту ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Розділом 2 посадової інструкції першого заступника директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », через несумлінне ставлення до них, не перевірив ні особисто, ні через підлеглих працівників середню ринкову вартість обладнання, яке необхідно закупити, спосіб визначення його орієнтовної вартості та наявність відповідних підтверджуючих документів, та 22.09.2023 доручив виконання вищевказаної службової записки уповноваженій особі з організації та проведення публічних закупівель ОСОБА_7 , який 03.10.2023 опублікував на платформі «Прозоро» оголошення про проведення закупівлі з орієнтовною вартістю предмета закупівлі 8734937,57 грн.
За результатами відкритих торгів 18.10.2023 переможцем визначено ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » із ціновою пропозицією 8684235,60 грн.
Таким чином, ОСОБА_5 , маючи можливість організувати визначення очікуваної вартості закупівлі на рівні середньоринкової, яка повинна була б становити близько 5704152,48 грн з ПДВ, та проведення відкритих торгів, у ході яких учасники не мали б змоги подавати цінові пропозиції вище очікуваної вартості, неналежно виконав свої вищевказані службові обов`язки, передбачені п. 5.7 Статуту ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Розділом 2 посадової інструкції першого заступника директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та не вчинив таких дій.
Натомість, 27 жовтня 2023 року між ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в особі виконувача обов`язків директора ОСОБА_5 (Покупцем) та Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі директора ОСОБА_9 (Постачальником) укладено договір поставки №27-10/23-01, відповідно до якого, Постачальник зобов`язується передати (поставити) у власність Покупця в порядку та на умовах даного Договору комплект обладнання для влаштування системи відеомоніторингу код 32320000-2 Телевізійне та аудіовізуальне обладнання за ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», інсталяцію та виконати пусконалагоджувальні роботи, а Покупець зобов`язується прийняти Товар у власність і оплатити на умовах даного Договору.
Відповідно до п. 1.2. вказаного договору, істотними умовами цього договору про закупівлю є предмет (найменування, кількість, якість), ціна, гарантія якості, строки поставки та строки дії договору про закупівлю. Інші умови договору про закупівлю істотними не є та можуть змінюватися відповідно до норм Господарського та Цивільного кодексів.
Згідно з п. 1.3. договору, місце поставки товару: АДРЕСА_2 , ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Відповідно до п. 1.4. договору, кількість товару становить 1 (один) комплект.
Згідно з п. 2.1. договору, загальна вартість Товару становить 8684235,60 грн, в т.ч. ПДВ 20% - 1447372,60 грн. З них: за рахунок коштів з державного бюджету 8609000,00 грн., за рахунок власних коштів 75235,60 грн.
Відповідно до п. 2.5. договору, ціна за одиницю та загальна вартість Товару зазначаються Сторонами у Специфікації (Додаток 1), що є невід`ємною частиною цього Договору.
Згідно з п. 2.6. договору, розрахунок між Сторонами здійснюється на підставі наданого Постачальником рахунку на оплату Товару в безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів з рахунку Покупця на рахунок Постачальника, що вказані в даному Договорі.
Відповідно до п. 3.1. договору, якість (комплектність) Товару, що поставляється, відповідає державним стандартам, технічним умовам та/або зразкам заводу-виробника, а також умовам цього Договору.
Згідно з п. 3.6. договору, завантаження, розвантаження Товару, монтаж обладнання та пусконалагоджування, що включає в себе встановлення обладнання, підключення його до існуючих мереж, здійснюється Постачальником та входить в ціну.
Відповідно до п. 3.9. договору, Покупець зобов`язаний отримати Товар та належним чином оформити прийняття Товару, в т.ч. підписати Акт приймання-передачі, надати довіреність на отримання Товару, пред`явити документ, що посвідчує особу, уповноважену на отримання Товару, і передати підписані Покупцем документи Постачальнику. Товар вважається проданим Покупцю з моменту підписання Акта приймання-передачі.
Згідно з п. 3.13. договору, прийомка товару відбувається в місці поставки Товару від Постачальника Покупцю.
Відповідно до п. 6.1. договору, передача та приймання Товару за номенклатурою, кількістю, комплектністю та зовнішнім виглядом здійснюється Сторонами в місці поставки, зазначеному в пукті 1.3. цього Договору або відповідному Додатку до Договору, згідно з Актом приймання-передачі за участю представників Постачальника та Покупця. Уповноваженим представником Постачальника вважається особа, яка передає Товар за Актом приймання-передачі. Уповноваженим представником Покупця вважається особа, яка приймає Товар за Актом приймання-передачі та діє на підставі належним чином оформленої довіреності.
Згідно з п. 11.1.5. договору, Сторони можуть внести зміни до Договору у разі узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товару).
Відповідно до Специфікації (додатку 1) до договору № 27-10/23-01 від 27.10.2023, «Комплект обладнання для влаштування системи відеомоніторингу» складається із купольної IP камери Tiandy TC-C35MS в кількості 64 шт., циліндричної IP камери Tiandy TC-C34GS в кількості 230 шт., циліндричної IP камери Xiamen Milesight MS-C2964-RFLPC в кількості 3 шт., поворотної ІР камери Tiandy TC-H348M Spec: 63X/IL/E++/А в кількості 8 шт., робочого місця оператора (комп`ютер) Графічної станції Artline WorkStation W98(W98v86) в кількості 9 шт., програмного забезпечення системи відеомоніторингу Obseron в кількості 1 шт., монітору 27`` НР V27i (9SV94AA) в кількості 14 шт., мережевого сховища Synology RS2421+ в кількості 2 шт.
Продовжуючи неналежно виконувати свої вищевказані службові обов`язки, передбачені п. 5.7 Статуту ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Розділом 2 посадової інструкції першого заступника директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », через несумлінне ставлення до них, а також в порушення вимог п.п. 1.2., 3.1., 6.1. вищевказаного договору, ОСОБА_5 , маючи реальну можливість забезпечити перевірку поставленого Комплекту обладнання для влаштування системи відеомоніторингу, а саме найменування, кількість, якість та ціну техніки, що входить у комплект, не уповноважив, зокрема, шляхом оформлення довіреності жодну особу на приймання обладнання та перевірку його за номенклатурою, кількістю, комплектністю, якістю та ціною, та таким чином не поклав відповідальність на жодну особу за здійснення такого приймання та перевірки обладнання, а також самостійно не перевіривши номенклатуру, кількість, комплектність, якість та ціну поставленого комплекту обладнання для влаштування системи відеомоніторингу, перебуваючи у приміщенні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_2 , у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, однак не пізніше 14 листопада 2023 року, підписав та затвердив печаткою «ДП ІНФОРМАЦІЯ_3 » Акт приймання-передачі товару № 95 від 14 листопада 2023 року, та у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, однак не пізніше 14 грудня 2023 року, підписав та затвердив печаткою «ДП ІНФОРМАЦІЯ_3 » Акт приймання-передачі товару № 108 від 14 грудня 2023 року, на підставі яких ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » прийняло товар Комплект обладнання для влаштування системи відеомоніторингу за ціною, значно вищою за ринкову, частина комплектуючих якого, а саме Циліндрична IP камера Xiamen Milesight MS-C2964-RFLPЕ в кількості 3 шт. та Робоче місце оператора (комп`ютер) Графічна станція Artline WorkStation W98(W98v05) в кількості 9 шт., не відповідають комплектуючим, зазначеним в Актах приймання-передачі товару № 95 від 14 листопада 2023 року та № 108 від 14 грудня 2023 року, а також передбаченим Специфікацією (додатком 1) до договору № 27-10/23-01 від 27.10.2023.
Разом з тим, ОСОБА_5 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки, після підписання договору № 27-10/23-01 від 27.10.2023 та до підписання Актів приймання-передачі товару № 95 від 14 листопада 2023 року та № 108 від 14 грудня 2023 року не ініціював погодження з постачальником зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення до середньоринкової, маючи таку можливість відповідно до п. 11.1.5. Договору.
У подальшому, на підставі Акту приймання-передачі товару № 95 від 14 листопада 2023 року та Акту приймання-передачі товару № 108 від 14 грудня 2023 року, підписаних виконувачем обов`язків директора ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_5 , та згідно з платіжними інструкціями № 7 від 23.11.2023 та № 9 від 18.12.2023, з розрахункового рахунку ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_3 , що перебуває на розрахунково-касовому обслуговуванні в ІНФОРМАЦІЯ_8 , на розрахунковий рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_4 в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » перераховано грошові кошти в загальній сумі 8 609000 грн. з ПДВ, із яких безпідставно перераховано ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » грошові кошти в сумі 2904847,52 грн. внаслідок вищевказаного завищення вартості Комплекту обладнання для влаштування системи відеомоніторингу, частина комплектуючих якого, а саме Циліндрична IP камера Xiamen Milesight MS-C2964-RFLPЕ в кількості 3 шт. та Робоче місце оператора (комп`ютер) Графічна станція Artline WorkStation W98(W98v05) в кількості 9 шт., не відповідають комплектуючим, зазначеним в Актах приймання-передачі товару № 95 від 14 листопада 2023 року та № 108 від 14 грудня 2023 року, а також передбаченим Специфікацією (додатком 1) до договору № 27-10/23-01 від 27.10.2023, внаслідок чого ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » завдано матеріальну шкоду в розмірі 2904847,52 грн., що згідно з п. 4 примітки до ст. 364 КК України, є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (службовій недбалості), тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Так в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 користувався абонентським номером телефону НОМЕР_5 , фахівець з публічних закупівель ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 користувався абонентськими номерами телефону НОМЕР_6 та НОМЕР_7 , директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_9 користувався абонентським номером телефону НОМЕР_8 , в.о. начальника відділу інформаційних технологій ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 , користувався абонентським номером телефону НОМЕР_1 , керівник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ОСОБА_10 користувався абонентським номером телефону НОМЕР_9 , керівник « ОСОБА_11 » ОСОБА_12 користувався абонентськими номерами телефону НОМЕР_10 .
Слідчий зазначає,що дляпошуку,фіксації,встановлення обставинвчинення даногокримінального правопорушеннята відомостейпро осіб,які вчинилидане кримінальнеправопорушення,необхідно здобутиу оператора мобільного зв`язку Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , інформацію про вхідні та вихідні дзвінки, з`єднання, тип їхнього з`єднання, час та тривалість з`єднання, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонентський номер сім-картки, ІМЕІ, ідентифікаційні ознаки терміналу, яким відбувався сеанс зв`язку, з`єднання нульової тривалості, яким мобільним терміналом (ІМЕІ) дані абоненти обслуговувались, з прив`язкою до місцевості, в тому числі з прив`язкою до місцевості абонентів «Б», починаючи з 01.07.2023 по 01.07.2024.
Вказана інформація міститься в оператора мобільного зв`язку Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці і може бути надана лише за вмотивованим рішенням суду.
Дослідження зазначеної документації має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що дасть можливість дослідити інформацію, яка міститься у даних документах та доказову інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, зокрема встановити: конкретний час вчинення кримінального правопорушення, зв`язки, між особами котрі можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, їх місце розташування, інші відомості, які можуть мати важливе значення для органу досудового розслідування.
Враховуючи, вищевикладене, а також те, що на даний час у даному кримінальному провадженні, проведено ряд слідчих (розшукових) дій таких як допити свідків та комплекс негласних слідчих (розшукових) дій, однак отримані в ході досудового розслідування докази не достатні для встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, осіб причетних до його вчинення, зв`язку між ними, конкретного часу висловлення вимоги в наданні неправомірної вигоди, а інформація, що перебуває у володіння оператора мобільного зв`язку ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в сукупності з іншими отриманими відомостями в ході досудового розслідування, надасть можливість органу досудового розслідування встановити всі обставини які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та виконати завданнями кримінального провадження, щодо захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно дост.162КПК України, до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9) державна таємниця.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи та інформація можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є підставним.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Надати слідчому відділурозслідування особливотяжких злочинівслідчого управлінняГУНП уЛьвівській областікапітану поліції ОСОБА_3 або іншому слідчому, який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023140000001173від 08листопада 2023року тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення копій, які містять охоронювану законом таємницю і знаходяться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме відомостей про зв`язок абонентських номерів: НОМЕР_1 у період з 01.07.2023 по 01.07.2024 із зазначенням наступних даних:
-роздруківок з`єднань, із зазначенням інформації про тип з`єднання (вхідні/вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, в тому числі і нульової тривалості);
-дата, час та тривалість з`єднання з прив`язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
-ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А), абонентський, серійний, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ; із зазначенням місцязнаходження абонента А;
-інформацію про спосіб поповнення рахунку, дати та часу поповнення, суми поповнення, іншої інформації, щодо руху коштів;
-ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонента Б), абонентський, серійний, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ; із зазначенням місцязнаходження абонента Б з прив`язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
-з`єднання нульової тривалості; SMS-повідомлень без розкриттям їх змісту.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її ухвалення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_13
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121197467 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Кітов О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні