УХВАЛА
21 серпня 2024 року
м. Київ
справа № 522/14291/21
провадження № 61-11547ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Червинської М. Є. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана адвокатом Боднарчуком Андрієм Михайловичем, на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2023 року та постанову Одеського апеляційного суду від 22 травня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», Товариства з обмеженою відповідальністю «Золоче Рівер Хілс», державного підприємства «Сетам», треті особи: приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Маляр Ян Анатолійович, ОСОБА_3 , Товариство з обмеженою відповідальністю «Сегура-Капітал», про визнання дій противоправними, визнання протоколу недійсним, визнання недійсним акту, витребування майна,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, в якому просила суд визнати дії ТОВ «Вердикт Капітал», ТОВ «Золоче Рівер Хілс», ДП «Сетам»противоправними, визнати недійсним протокол, визнати недійсним акт та витребувати майно.
Заочним рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2023 року, залишеним без змін постановою Одеського апеляційного суду від 22 травня 2024 року, у задоволенні позову відмовлено.
12 липня 2024 року представник ОСОБА_1 - адвокат Боднарчук А. М. через систему «Електронний суд» звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси
від 11 вересня 2023 року та постанову Одеського апеляційного суду
від 22 травня 2024 року, повний текст якої складено 12 червня 2024 року.
Ухвалою Верховного Суду від 18 липня 2024 року касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Боднарчука А. М. залишено без руху з наданням строку для усунення її недоліків, а саме: запропоновано надати докази вартості спірного майна та сплатити судовий збір; надати докази направлення касаційної скарги всім учасникам справи; уточнити прохальну частину касаційної скарги. Зазначено строк виконання ухвали, а також попереджено про наслідки її невиконання.
Ухвалою Верховного Суду від 30 липня 2024 року касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Боднарчука А. В. на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2023 року та постанову Одеського апеляційного суду від 22 травня 2024 року визнано неподаною та повернуто заявнику.
13 серпня 2024 року представник ОСОБА_1 - адвокат Боднарчук А. М. через систему «Електронний суд» звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси
від 11 вересня 2023 року та постанову Одеського апеляційного суду від 22 травня 2024 року.
Касаційна скарга містить клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, яке мотивовано тим, що оскаржувана постанова була отримана представником позивача 13 червня 2024 року. Вперше касаційна скарга на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2023 року та постанову Одеського апеляційного суду від 22 травня 2024 року була подана 12 липня 2024 року, однак ухвалою Верховного Суду від 30 липня 2024 року вказану скаргу визнано неподаною та повернуто заявнику. Зазначає, що повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з скаргою до суду, якщо перестануть обставини, що стали підставою для її повернення.
Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно з статтею 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті
394 цього Кодексу. (частина третя статті 390 ЦПК України).
З урахуванням дати прийняття оскаржуваного судового рішення, дати звернення з касаційною скаргою вперше і наведених причин пропуску строку на касаційне оскарження, пропущений строк на касаційне оскарження має бути поновлений, як такий, що пропущений з поважних причин відповідно до статті 390 ЦПК України.
У порушення вимог пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Частина третя статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачає, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову,
але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб
та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Підпунктом 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 01 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі
2 270,00 грн.
Відповідно до пунктів 2, 10 частини 1 статті 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.У позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до підпункту 7 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду судовий збір підлягає сплаті в розмірі 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюванної суми.
Позов ОСОБА_1 містить три позовні вимоги немайнового характеру та позовну вимогу майнового характеру (витребування квартири АДРЕСА_1 ).
До касаційної скарги заявником додано квитанцію № 0499-9508-7424-6802 від 23 липня 2024 року про сплату судового збору в розмірі 5 448 грн. за вимогу немайнового характеру.
Аналіз скарги та доданих до неї матеріалів не дозволяє встановити ціну позову в частині вимоги майнового характеру, оскільки неможливо встановити вартість спірної квартири, про витребування якої просила позивач.
Як наслідок, заявнику необхідно самостійно визначити розмір судового збору за подання касаційної скарги, а саме за позовну вимогу майнового характеру, підтвердивши його розмір належними доказами (зокрема, позовна заява з визначеною ціною позову станом на день їх подання, експертний висновок, нормативна грошова оцінка квартири, тощо) та сплатити його у розмірі 200 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви з урахуванням ціни позову.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду
у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA288999980313151207000026007, ККДБ: 22030102, найменування платежу: «Судовий збір (Верховний Суд, 055)».
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України «Про судовий збір». На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддя постановляє відповідну ухвалу.
Ураховуючи наведене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 , яке подане адвокатом Боднарчуком Андрієм Михайловичем, про поновлення строку на касаційне оскарження задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження заочного рішення Приморського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2023 року та постанови Одеського апеляційного суду від 22 травня 2024 року.
Касаційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана адвокатом Боднарчуком Андрієм Михайловичем, на заочне рішення Приморського районного суду м. Одеси від 11 вересня 2023 року та постанову Одеського апеляційного суду від 22 травня 2024 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк - десять днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. Є. Червинська
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121204732 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Червинська Марина Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні