Ухвала
від 07.08.2024 по справі 631/999/24
НОВОВОДОЛАЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 631/999/24

провадження № 2/631/471/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

07 серпня 2024 року селище Нова Водолага

Нововодолазький районний суд Харківської області у складі судді Трояновської Т. М. розглянувши матеріали позовної заяви Органу опіки та піклування Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області, що діє в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , із залученням до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області, про позбавлення батьківських прав,

В С Т А Н О В И В:

Секретар Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області Л. Балюк звернулась до Нововодолазького районного суду Харківської області з позовною заявою про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стосовно малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

15 липня 2024 року за вхідним №5396/24-вх. в порядку, передбаченому частиною 7 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України, судом отримано інформацію про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача по справі ОСОБА_3 , яка була передана головуючому судді у справі під особистий короткий підпис в Журналі реєстрації вхідної кореспонденції 05 серпня 2024 року у зв`язку із перебуванням у період з 15 липня 2024 року по 02 серпня 2024 року включно у щорічній відпустці згідно наказу № 02-06/32 від 27 червня 2024 року.

Статтею 55 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Зміст цього права полягає в тому, що кожен має право звернутися до суду, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод. Зазначена норма зобов`язує суди приймати заяви до розгляду навіть у випадку відсутності в законі спеціального положення про судовий захист (п. 2 рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 1997 року по справі № 9-зп).

При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі, проаналізувавши фактичні обставини позову, їх правову кваліфікацію, характер спірних правовідносин та предмет захисту, з`ясовано, що позов подано без додержання вимог, викладених у статті 175 - 177 Цивільного процесуального кодексу України.

Так, статтями 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.

Відповідно до частини 2 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 3 статті 58 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Як визначеночастиною 1статті 62Цивільного процесуальногокодексу Україниповноваження представниківсторін таінших учасниківсправи маютьбути підтвердженітакими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.

При цьому довіреність відімені юридичноїособи видаєтьсяза підписом(кваліфікованимелектронним підписом)посадової особи,уповноваженої наце законом,установчими документами. (частини 3 статті 62 Цивільного процесуального кодексу України).

Положеннями статті 246Цивільного кодексуУкраїни встановлено,що довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами.

З матеріалівпозовної заяви,судом з`ясовано,що позовнузаяву Органуопіки тапіклування Старовірівськоїсільської радиКрасноградського районуХарківської області,що дієв інтересахмалолітніх дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ,із залученнямдо участіу справів якостітретьої особи,яка незаявляє самостійних вимогщодо предмета спору:Служби усправах дітейСтаровірівської сільськоїради Красноградськогорайону Харківськоїобласті, пропозбавлення батьківськихправ, підписаносекретарем Старовірівськоїсільської радиЛюдмилою Балюк,проте допозову недолучено доказівна підтвердження повноважень вищевказаноїособи діятивід імені Органуопіки тапіклування Старовірівськоїсільської Красноградськогорайону Харківськоїобласті відповідно до закону.

Тобто, в матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_4 є особою, уповноваженою діяти від імені позивача відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи).

Згідно прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

Частиною 1 статті 185 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що суддя встановивши, що позов подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що подана позовна заява не відповідає вимогам, які зазначені у частині 2 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, оскільки до позовної заяви не було додано належних доказів на підтвердження повноважень представника позивача на підпис позовної заяви від імені Органу опіки та піклування Старовірівської сільської Красноградського району Харківської області та звернення з нею до Нововодолазького районного суду Харківської області, тому позовну заяву Органу опіки та піклування Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області, що діє в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 із залученням до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області, про позбавлення батьківських прав, слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.

Спосіб усуненнянедоліків позовноїзаяви полягає у наданні до суду у вигляді окремого документу докази на підтвердження повноважень секретаря Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області Л. Балюк на підпис позовної заяви від імені Органу опіки та піклування Старовірівської сільської Красноградського району Харківської області.

Крім того, слід за необхідне попередити позивача, що в разі не усунення порушень закону, допущених при подачі позовної заяви до встановленого законом строку, позовна заява буде вважатися не поданою та повернута позивачу.

На підставі викладеного, керуючись статтями 175, 177, частиною 1 статті 185, статтями 258 261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Органу опіки та піклування Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області, що діє в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , із залученням до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служби у справах дітей Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області, про позбавлення батьківських прав залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунення зазначених недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттями 175і177 Цивільного процесуального кодексу України, сплатить суму судового збору у повному обсязі, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її постановлення.

Суддя: Т. М. Трояновська

СудНововодолазький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.08.2024
Оприлюднено28.08.2024
Номер документу121205822
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —631/999/24

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Нововодолазький районний суд Харківської області

Трояновська Т. М.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Нововодолазький районний суд Харківської області

Трояновська Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні