Рішення
від 23.08.2024 по справі 644/4839/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Суддя Черняк В. Г.

Справа № 644/4839/24

Провадження № 2/644/2615/24

23.08.2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне рішення)

23 серпня 2024 року м. Харків.

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді - Черняка В.Г.,

за участю:

секретаря судових засідань - Анохіної А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом Вільхуватської сільської ради (орган опіки та піклування) до ОСОБА_1 , третя особа - Служба у справах дітей Вільхуватської сільської ради про позбавлення батьківських прав, призначення піклувальника та стягнення аліментів на утримання дитини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач в особі представника - адвоката Комова О.Г. через систему «Електронний суд» звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить суд позбавити відповідача ОСОБА_1 батьківських прав відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; встановити піклування над дитиною, призначивши його піклувальником ОСОБА_3 ; стягнути з відповідача на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дитини.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 був розірваний шлюб, зареєстрований 21 березня 2008 року. ІНФОРМАЦІЯ_1 у період спільного шлюбу у подружжя ОСОБА_4 та ОСОБА_5 народився син ОСОБА_2 . Батько дитини ОСОБА_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_4 . У зв`язку з тим, що батько дитини помер, а мати не приймає участі у вихованні та утриманні дитини, бабусею дитини ОСОБА_3 була подана заява від 01.04.2024 р. до начальника служби у справах дітей Вільхуватської сільської ради ОСОБА_6 з проханням надати згоду на тимчасове влаштування в її сім`ю неповнолітнього онука ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Розпорядженням № 159-В від 25.04.2024 року начальника Вільхуватської сільської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області Євгеном Шаповалом затверджено Висновок про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , відносно неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Розпорядженням від 28.05.2024 року № 219-В Вільхуватською сільською військовою адміністрацією Куп`янського району Харківської області затверджено висновок про доцільність призначення ОСОБА_3 піклувальником над її неповнолітнім онуком, що додається, та затверджено подання Вільхуватської сільської військової адміністрації про доцільність призначення піклувальника.

Ухвалою суду від 19.06.2024 року відкрито провадження у справі. Визначено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 01.08.2024 року підготовче судове засідання закрито та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представник позивача Вільхуватської сільської ради (орган опіки та піклування) в судове засідання не з`явився, надав суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив про їх задоволення.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про слухання справи повідомлялась належним чином шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті суду та направлення смс повідомлення.

Представник третьої особи Служби у справах дітей Вільхуватської сільської ради в судове засідання не з`явився, надав суду клопотання по розгляд справи у його відсутність, позов підтримує в повному обсязі. Крім того, представником Вільхуватської сільської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області суду надано висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав відповідача та встановлення піклування над дитиною.

Відповідно до вимог ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно ч.2 ст.43 ЦПК України відповідач зобов`язаний добросовісно здійснювати процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки, що відповідно до принципу юридичної визначеності, як складової частини конституційного принципу верховенства права, зобов`язує відповідача самостійно цікавитися перебігом розгляду судом пред`явленого до нього позову. Тривала відсутність такого інтересу з боку відповідача свідчить про його небажання захищати свої процесуальні права.

Враховуючи, що відповідач належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду справи, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Згідно вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу технічними засобами не здійснюється.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що батьками дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 .

Батько дитини ОСОБА_2 - ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_7 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 , виданим першим відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 13.03.2024 року.

У зв`язку з тим, що батько дитини помер, а мати не приймає участі у вихованні та утриманні дитини бабусею дитини ОСОБА_3 була подана заява від 01.04.2024р. до начальника служби у справах дітей Вільхуватської сільської ради ОСОБА_6 з проханням надати згоду на тимчасове влаштування в її сім`ю неповнолітнього онука ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до прийняття рішення про влаштування дитини.

Згідно акту обстеження умов проживання від 01.04.2024 року, наданого Вільхуватською сільською військовою адміністрацією Куп`янського району Харківської області, за адресою: АДРЕСА_1 проживають і мають постійне місце реєстрації: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_8 - бабуся, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_9 - дідусь, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - онук. Між дитиною, дідусем та бабусею спостерігаються теплі стосунки. Мати Кирила не приймає участі у вихованні дитини, не цікавиться його життям вже багато років, батько помер. Умови проживання задовільні, в кімнатах чисто, охайно, є всі необхідні меблі та побутова техніка. Запас продуктів харчування достатній. Для виховання та розвитку дитини створено такі умови: у хлопця своя кімната з окремим ліжком, стіл для навчання, забезпечено шкільне приладдя, шафа для зберігання особистих речей.

Наказом начальника служби у справах дітей Вільхуватської сільської ради ОСОБА_6 № 21 від 01.04.2024р., враховуючи свідоцтво про смерть батька дитини, ОСОБА_4 (серія НОМЕР_3 від 13.03.2024 року), не виконання матір`ю батьківських обов`язків, на підставі заяви біологічної бабусі ОСОБА_3 щодо тимчасового влаштування в свою сім`ю ОСОБА_2 , акту обстеження умов проживання від 01.04.2024р., правовий режим воєнного стану з метою захисту прав та інтересів дітей, - наказано влаштувати неповнолітнього ОСОБА_2 в сім`ю ОСОБА_3 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , на час вирішення питання щодо подальшої долі дитини, терміном з 01 квітня 2024 року по 01 серпня 2024 року.

Згідно витягу № 545 від 14.05.2024 р. про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, ОСОБА_2 фактично проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 з 02.07.2008 року.

Відповідно до довідки від 21.03.2024р. № 01-43/93, виданої директором Комунального закладу «Приколотнянський ліцей Вільхуватської сільської ради», ОСОБА_2 навчається у даному закладі з першого класу і по теперішній час. Дитина проживає з бабусею та дідусем, які приділяють увагу вихованню та навчанню онука. Бабуся спілкується з педагогами, які навчають Кирила, цікавиться шкільним життям дитини. Мати ОСОБА_8 контакту із закладом, де навчається дитина, не підтримує, із вчителями не спілкується.

Відповідно до довідки від 11.04.2024р., виданої Амбулаторією загальної практики -сімейної медицини смт. Приколотне (вр. ОСОБА_9 ), дитина ОСОБА_2 з 2011 року по 2024 рік у супроводі бабусі звертались за допомогою при погіршенні стану здоров`я, а також проводили планові щеплення, медогляди дитини, зверталися до фахівців АЗПСМ смт. Приколотне.

Відповідно до листа служби у справах дітей по Індустріальному району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради у відповідь на Лист від 29.03.2024р. № 01-34/18 начальника служби у справах дітей Вільхуватської сільської ради ОСОБА_6 від 10.04.2024р. № 02-22/569/24 щодо проведення роботи із ОСОБА_5 , як матір`ю неповнолітнього ОСОБА_2 , за результатами співбесіди від громадянки ОСОБА_1 отримано письмове пояснення, в якому вона зазначила, що вона матір ОСОБА_2 , який проживає в Харківській області, смт. Приколотне. ОСОБА_1 після розірвання шлюбу з чоловіком переїхала до міста Харкова в 2011 році, де проживає по сьогодні, що вона не бачила з того моменту дитину жодного разу й в неї труднощі з допомогою дитині, а також вона не планує цього робити. ОСОБА_1 була попереджена про відповідальність про неналежне виконання батьківських обов`язків згідно діючого законодавства України.

Рішенням Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 21.01.2020 року № 629/5859/19 (провадження № 2/629/207/20) ОСОБА_1 була позбавлена батьківських прав у відношенні малолітніх дітей - її двох синів у зв`язку ухиленням від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей. Судом у вищезазначеному рішенні було встановлено факти того, що ОСОБА_1 зловживає алкогольними напоями, веде асоціальний спосіб життя, свідомо ухиляється від виконання батьківських обов`язків, не цікавиться життям та здоров`ям дітей, не утримує їх матеріально, не спілкується з ними, покинула їх на бабусю.

Вироком Московського районного суду м. Харкова від 01.06.2021р. № 643/9449/21 у кримінальному проваджені за №12021226200000631 від 23.04.2021, ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.309 КК України та призначено їй покарання у виді 1 (одного) року обмеження волі.

Постановою від 20 квітня 2023р. по справі № 644/1873/23 (провадження № 3/644/745/23) Орджонікідзевський районний суд м. Харкова постановив ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44 КУпАП та піддати адміністративному стягненню за ч.1 ст.44 КупАП.

Згідно висновку про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток дитини ОСОБА_2 здоровий.

Згідно висновку про стан здоров`я заявника ОСОБА_3 - придатна.

Згідно висновку начальника Вільхуватської сільської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області Євгена Шаповала Вільхуватська сільська військова адміністрація від 25 квітня 2024 року вважає доцільним позбавити батьківських прав ОСОБА_5 відносно неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Висновок обґрунтований тим, що неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та виховується в бабусі та дідуся за адресом: АДРЕСА_2 . Мати хлопця ОСОБА_1 після розірвання шлюбу у 2011 році залишила сина на колишнього чоловіка та його батьків, та від чого не виконує свої материнські обов`язки по відношенню до дитини ОСОБА_2 . Не проживає разом з дитиною, не займається його утриманням і розвитком та свідомо ухиляється від своїх обов`язків, пов`язаних з вихованням дитини, не бере участі у підготовці до самостійного життя, не спілкується з сином. ОСОБА_2 знаходиться на утриманні бабусі та дідуся, які займаються його вихованням.

Розпорядженням начальника Вільхуватської сільської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області Євгеном Шаповалом № 159-В від 25.04.2024 року затверджено Висновок про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , відносно неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй 20 листопада 1959 року, яка підлягає застосуванню відповідно до ст.9 Конституції України та ст.ст.2, 8 ЦПК України, проголошено, що у всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про охорону дитинства» сім`я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків.

Частиною 2 ст. 150 СК України передбачено, що батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Згідно ч. 4 ст. 155 СК України, ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до ч.1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини. Тобто, перелік підстав позбавлення батьківських прав є вичерпним.

Підстави позбавлення батьківських прав передбачені ч.1 ст.164 СК України. Зокрема, п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України визначено, що мати, батько, можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

Позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно їх утримують та інше), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконання ним батьківських обов`язків.

Позбавлення батьківських прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст.166 СК України).

Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків.

Статтями 12, 81 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Відповідно до ч.1, п.1 ч.2 ст. 76, ч.1, 2 ст.77 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема письмовими, речовими і електронними доказами.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Матеріали справи містять в собі докази винної поведінки відповідача та умисного ухилення його від виконання своїх обов`язків по вихованню сина.

Докази, на які посилається позивач як на підставу позбавлення батьківських прав відповідача, є достатньою підставою для висновку про доцільність позбавлення особи батьківських прав з огляду на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом для впливу на особу, яка не виконує батьківських обов`язків.

Таким чином, позивачем надані належні та допустимі докази, які підтверджують, що відповідач умисно та злісно ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що обставини, на які посилається позивач як на підставу заявленого позову, а саме ухилення матері від виконання батьківських обов`язків, знайшли своє беззаперечне доведення, отже позов Вільхуватської сільської ради (орган опіки та піклування) в частині позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав відносно неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 підлягає задоволенню.

Щодо позовної вимоги про встановлення піклування над неповнолітньою дитиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 суд зауважує наступне.

Відповідно до ч.1,3 ст.5 СК України, держава охороняє сім`ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім`ї. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дитини.

Згідно із ч.8 ст.7 СК України, регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

Згідно ст.55 ЦК України, опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки.

Згідно з ч.1 ст.58 ЦК України, опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.

Згідно ст. 243 СК України опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.

Так, згідно ч. 3 ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 244 СК України, опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа, при призначенні якої органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини.

Згідно з ч. 2, 3, 4 ст.63 Цивільного кодексу України, опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю; фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою; опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов`язки опікуна чи піклувальника; при призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 є бабусею неповнолітньої ОСОБА_2 , дитина проживає в її родині, матір не проживає разом з дитиною, а батько помер.

Із досліджених судом доказів вбачається, що ОСОБА_3 за станом свого здоров`я та матеріальним становищем може виконувати обов`язки піклувальника, реально бажає виконувати обов`язки піклувальника, а дитина ОСОБА_2 не має заперечень проти встановлення піклування. Разом з цим, суд враховує висновок органу опіки та піклування щодо доцільності встановлення дитині піклувальника ОСОБА_3 .

Враховуючи викладене, з урахуванням інтересів дитини, з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів дитини, з урахуванням задоволення судом позовної вимоги про позбавлення матері дитини батьківських прав, суд приходить до висновку про задоволення позовної вимоги позивача про встановлення неповнолітньому ОСОБА_2 піклування та призначення піклувальником бабусю ОСОБА_3 .

Згідно ч. 4 ст. 155 СК України, ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.

Відповідно до ч. 3 ст. 166 СК України, при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину.

Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.3 ст. 181 Сімейного Кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Згідно ч. 2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ст. 191 Сімейного Кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

За таких обставин, перевіривши матеріали цивільної справи та надані суду докази, суд приходить до висновку, що позовні про стягнення з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки усіх видів його доходів, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, до досягнення дитиною повноліття, підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, позов Вільхуватської сільської ради (орган опіки та піклування) до ОСОБА_1 , третя особа - Служба у справах дітей Вільхуватської сільської ради про позбавлення батьківських прав, призначення піклувальника та стягнення аліментів на утримання дитини , підлягає задоволенні в повному обсязі.

Питання щодо судових витрат суд вирішує у відповідності до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, а саме стягує з відповідача на користь позивача судові витрати за вимогою про позбавлення батьківських прав у розмірі 3 028 грн. та стягує з відповідача на користь держави судовий збір за вимогою про стягнення аліментів в розмірі 1 211,20 гривень.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 19, 76, 77, 81, 89, 141, 264, 265, 279, 280-282 ЦПК України, ст. ст. 19, 141, 150, 155, 164, 166, СК України, Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй 20 листопада 1959 року, Законом України «Про охорону дитинства», суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Вільхуватської сільської ради (орган опіки та піклування) (ЄДРПОУ 04399223, адреса місцезнаходження: Харківська область, Великобурлуцький район, село Вільхуватка вул.Синько,28 ) до ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ), третя особа - Служба у справах дітей Вільхуватської сільської ради (ЄДРПОУ 43967337, місцезнаходження: Харківська область, Великобурлуцький район, село Вільхуватка вул.Харченко,6 ) про позбавлення батьківських прав, призначення піклувальника та стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.

ОСОБА_5 позбавити батьківських прав відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Встановити піклування над неповнолітнім ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Призначити піклувальником ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , РНОКПП: НОМЕР_5 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 ).

Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 18 червня 2024 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь Вільхуватської сільської ради (орган опіки та піклування) витрати по сплаті судового збору за позовними вимогою про позбавлення батьківських прав в розмірі 3 028 грн.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави судовий збір за вимогою про стягнення аліментів в розмірі 1 211,20 гривень.

Рішення суду в частині про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць - підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів, з дня проголошення рішення до Харківського апеляційного суду, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення,

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення суду складено 27 серпня 2024 року.

Головуючий - суддя: В. Г. Черняк

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення23.08.2024
Оприлюднено28.08.2024
Номер документу121214722
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —644/4839/24

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Черняк В. Г.

Рішення від 23.08.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Черняк В. Г.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Черняк В. Г.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Черняк В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні