ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" серпня 2024 р. Справа № 911/2195/24
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Фізичної особи підприємця Шугай Ірини Володимирівни, АДРЕСА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛУГ-2011", 07400, Київська область, Броварський район, місто Бровари, вулиця Металургів, будинок 27
про стягнення 304 325, 24 грн за договором підряду № 01/08/23-01 від 01.08.2023
встановив:
Фізична особа підприємець Шугай Ірина Володимирівна звернулася до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛУГ-2011" про стягнення за договором підряду № 01/08/23-01 від 01.08.2023 заборгованості у розмірі 304 325, 24 грн, з яких 236 115,00 грн основного боргу, 50 205,15 грн пені, 5 239,80 грн 3% річних та 12 765,29 грн інфляційних втрат.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов вказаного договору та додатку № 1 до нього в частині оплати виконаних робіт.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Частиною третьою статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено основні пункти, які повинна містити позовна заява, зокрема: обґрунтований розрахунок сум, що стягуються (пункт 3); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (пункт 5).
Обґрунтовуючи свої вимоги щодо заявленої до стягнення з відповідача суми пені, 3% річних та інфляційних втрат, позивачем у позовній заяві не вказані обставини щодо періодів за які нараховані заявлені до стягнення суми.
Наявний в матеріалах позовної заяви розрахунок боргу є додатком до позовної заяви та окремо від позовної заяви не може вважатися заявою у розумінні статті 161 Господарського процесуального кодексу України, в якій викладаються обставини щодо періодів прострочення, за які нараховані заявлені до стягнення суми пені, 3% річних та інфляційних втрат.
Крім того в підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, позивач додав до позову копії документів, однак в порушення приписів пункту 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України в позовній заяві не зазначено інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Водночас, відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною сьомою статті 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету у паперовій формі листом з описом вкладення.
Таким чином, належним доказом відправлення учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в лист з відповідним переліком додатків або довідка про доставку документів до зареєстрованого електронного кабінету іншого учасника справи.
При цьому, зі змісту опису вкладення має бути наявною можливість встановлення тотожності пакету документів, що було направлено на адресу відповідача та пакету документів, що було направлено на адресу суду.
Перевіривши дотримання позивачем норм Господарського процесуального кодексу України, суд встановив, що позивачем будь-яких доказів надсилання на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами до суду не надано.
У відповідності до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення позовної заяви без руху це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Фізичній особі підприємцю Шугай Ірині Володимирівні усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
заяву з додатковим письмовим обґрунтуванням позовних вимог в частині визначення обставин щодо періодів прострочення, за які виникли заявлені до стягнення суми пені, 3% річних та інфляційних втрат.
пояснення чи доповнення до позовної заяви із зазначенням наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
належні докази надіслання Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛУГ-2011" копії поданої до суду позовної заяви від 17.08.2024 та доданих до неї документів.
Докази направлення копії такої заяви (заяви про усунення недоліків) учасникам справи надати до матеріалів справи.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/ та про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 26.08.2024
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121220902 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні