КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД МІСТАОДЕСИ
Справа № 947/24180/22
Провадження № 2-з/947/126/24
УХВАЛА
26.08.2024
Київський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді Петренка В.С.
за участю секретаря Торгонської В.М.,
розглянувши матеріали клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Матяжової Ольги Василівни про призначення комплексної експертизи, поданого по цивільній справі №947/24180/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним шлюбного договору,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Київського районного суду м. Одеси, під головуванням судді Васильків О.В., перебувала на розгляді цивільна справа №947/24180/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним шлюбного договору.
Через автоматизований розподіл судової справи між суддями, справу №947/24180/22 розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Бескровному Я.В. на підставі розпорядження керівника апарату Київського районного суду м. Одеси щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ, відповідно до пункту 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Матяжової Ольги Василівни про призначення комплексної експертизи, подане по цивільній справі №947/24180/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним шлюбного договору, через автоматизований розподіл судової справи між суддями, розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Петренко В.С. на підставі розпорядження керівника апарату Київського районного суду м. Одеси щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ, відповідно до пункту 2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 36 ЦПК Українисуддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Частинами 1, 3ст. 39 ЦПК Українивстановлено, що з підстав, зазначених у статтях36,37і38цьогоКодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Порядок розгляду питання про самовідвід регламентований положеннями частин першої та Другоїстатті 40 ЦПК України, якими визначено, що питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє самовідвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Питання про самовідвід вирішується без повідомлення учасників справи на підставі вимог частини восьмоїстатті 40 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2ст. 116 ЦПК України, способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Згідно ч. 4ст. 116 ЦПК України, забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.
Згідно ч. 11ст. 33 ЦПК України, справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим же суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, що унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Отже з урахуванням того, що справа №947/24180/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним шлюбного договору перебуває на розгляді судді Бескровного Я.В., суд вважає, що клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Матяжової Ольги Василівни про призначення комплексної експертизи, подане по цій же цивільній справі повинно розглядатися тим же складом суду.
Статтею 40 ЦПК Українипередбачено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи.
Питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Таким чином, вищенаведене свідчить про порушення порядку визначення судді для розгляду справи, а отже заява про самовідвід підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.33,40,116 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву судді Петренко В.С. про самовідвід від 26.08.2024 року - задовольнити.
Матеріали клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Матяжової Ольги Василівни про призначення комплексної експертизи, подане по цивільній справі №947/24180/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним шлюбного договору передати до канцелярії Київського районного суду м. Одеси для визначення належного складу суду.
Ухвала набирає законної сили в момент її підписання суддею.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Петренко В. С.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121232004 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Петренко В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні