Ухвала
від 22.08.2024 по справі 947/19476/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ


Справа № 947/19476/24

Провадження № 2-з/947/469/24

УХВАЛА

22.08.2024

Київський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді Петренка В.С.

за участю секретаря Торгонської В.М.,

розглянувши у підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в м. Одесі заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Марціяш Олександра Івановича про забезпечення позову подану по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» про розірвання договору та стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

19.06.2024 року ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Марціяш Олександра Івановича, звернувся до Київського районного суду м. Одеси з позовною заявою до Обслуговуючого кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» про розірвання договору та стягнення коштів, а саме просить розірвати договір про сплату внесків до Обслуговуючого кооперативу «Житловий Будівельний кооператив «Юпітер» №2-3-4 від 02.02.2021 року; стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Житловий Будівельний кооператив «Юпітер» на користь ОСОБА_1 грошові кошти в розмірі 1026347,87 грн., що складається з суми сплаченого внеску за договором №2-3-4 від 02.02.2021 року та трьох відсотків річних.

Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено судді Київського районного суду м. Одеси Петренку В.С.

Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 28.06.2024 року позовну заяву ОСОБА_1 доОбслуговуючого кооперативу«Житловий БудівельнийКооператив «Юпітер»про розірваннядоговору тастягнення коштівбуло залишенобез руху. Повідомлено позивача ОСОБА_1 та його представника адвоката Марціяш Олександра Івановича про необхідність виправити зазначені недоліки позову протягом 10 (десяти) днів з дня отримання цієї ухвали, а саме: надати відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету позивача ОСОБА_1 ;доплатити судовийзбір завимогу немайнового характеру,надати доказитакої сплати. Роз`яснено, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута зі всіма доданими до неї документами, на підставі ч. 3 ст. 185 ЦПК України. Повідомлено адвоката Марціяш Олександра Івановича про обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 ЦПК України.

Одночасно з позовною заявою представником позивача було надано заяву про забезпечення позову, в якій він просив суд накласти арешт на грошові кошти у розмірі 1062204,83 грн., які знаходяться/надійдуть на рахунки, які належать Обслуговуючому кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» (код ЄДРПОУ 43811476) до моменту набрання чинності остаточного рішення у даній справі.

Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 28.06.2024 року заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Марціяш Олександра Івановича про забезпечення позову, подану по цивільній справі №947/19476/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» про розірвання договору та стягнення коштів було повернуто заявнику. Роз`яснено позивачу ОСОБА_1 та його представнику адвокату Марціяш Олександру Івановичу, що повернення заяви про забезпечення позову не позбавляє повторно подати заяву про забезпечення позову, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви про забезпечення позову, за правилами підсудності.

12.07.2024 року від представника позивача до канцелярії суду надійшло клопотання про усунення недоліків разом з квитанцією про доплату судового збору в сумі 1211,20 грн.

Ухвалою Київського районного суду м. Одеси від 22.08.2024 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по вказаній цивільній справі. Розгляд справи призначено в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання.

12.07.2024 року представником позивача було повторно подано заяву про забезпечення позову по цивільній справі №947/19476/24 за позовом ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» про розірвання договору та стягнення коштів, в якій він просив суд накласти арешт на грошові кошти у розмірі 1062204,83 грн., які знаходяться/надійдуть на рахунки, які належать Обслуговуючому кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» (код ЄДРПОУ 43811476) до моменту набрання чинності остаточного рішення у даній справі.

Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного.

Відповідно до частини першої статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачені статтею 150 цього Кодексу заходи забезпечення позову.

Відповідно до частини другої статті 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до частини першої статті 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається: 1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо; 2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом; 3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.

За змістом даних норм, забезпечення позову - це заходи щодо охорони матеріально правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача, який за час розгляду справи може сховати майно, продати, знищити або знецінити його, що гарантує реальне виконання позитивно прийнятого рішення. Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Види забезпечення позову передбачені частиною першою статті 150 ЦПК України. Позов забезпечується, зокрема, накладанням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

За змістом частини третьої статті 150 цього Кодексу, заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Співмірність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників процесу.

Цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи стане неможливим виконання рішення у разі задоволення позову.

Наявність чи відсутність підстав для забезпечення позову оцінюється судом в залежності від кожного конкретного випадку, з урахуванням фактичних обставин справи і змісту позовних вимог.

Пункт 4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 «Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» зобов`язує суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, тільки пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, а також з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача та відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Тобто, вирішуючи дане питання суд повинен враховувати інтереси всіх учасників процесу, в тому числі позивача і відповідача.

Таким чином, при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; ймовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, які не є учасниками даного судового процесу.

Відповідно до частини першої статті 151 ЦПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову, захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності.

За змістом постанови Верховного Суду від 15.01.2020 №362/1102/19 (провадження № 61-12856св19) обґрунтованою підставою для забезпечення позову має бути існування очевидної загрози порушення законних прав та інтересів позивача у справі в разі невжиття заходів забезпечення позову. Відповідно, звертаючись із заявою про забезпечення позову, особа має довести належність їй таких прав та що невжиття заходів забезпечення позову призведене до утруднення чи неможливості виконання майбутнього рішення суду, при цьому існування загрози порушення прав позивача повинно мати очевидний та об`єктивний характер.

Як вбачається зі змісту заяви про забезпечення позову, предметом позову є розірвання договору №2-3-4 від 02.02.2021 року та повернення сплачених за договором коштів в розмірі 1026347,87 грн., у зв`язку з чим представник позивача просить накласти арешт на грошові кошти у розмірі 1062204,83 грн., які знаходяться/надійдуть на рахунки, які належать Обслуговуючому кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» (код ЄДРПОУ 43811476), оскільки невжиття таких заходів може істотно ускладнити захист прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся.

Звертаючись з заявою про накладення арешту на грошові кошти у розмірі 1062204,83 грн., які знаходяться/надійдуть на рахунки, які належать Обслуговуючому кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер», представник заявника зазначає, що 02.02.2021 року між Обслуговуючим кооперативом «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» та ОСОБА_1 був укладений договір про сплату внесків №2-3-4, за умовами якого Обслуговуючий кооператив «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» зобов`язався здійснити дії для задоволення житлових та інших, пов`язаних з житловими, потреб позивача відносно житла, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , отримати у ході діяльності кооперативу, збудований будинок, зданий в експлуатацію, передати позивачу пай, за яким закріплений об`єкт нерухомості та всі документи, необхідні для державної реєстрації права власності на нього, а позивач зобов`язався внести повний пайовий внесок до ЖБК у розмірі та в порядку, встановленому договором та додатком №1 та №2 до нього та має право отримати пай у вигляді об`єкту нерухомості лише за умови сплати повного пайового внеску, встановленого договором.

Зазначає, що позивачем повністю виконано свої зобов`язання до договором, сплачено 02.02.2021 року повну вартість паю у розмірі 24448,00 доларів США, що підтверджується довідкою ОК «ЖБК «Юпітер», проте відповідачем не виконано своїх зобов`язань за договором, будівництво до цього часу не здійснюється, про перенесення строків здачі об`єкту, всупереч п.4.2.4 договору позивачу не повідомлялось та він не отримував від ЖБК письмове повідомлення про перенесення строків прийняття будинку в експлуатацію не більше ніж на 180 днів.

При цьому, позивачу стало відомо, що ні замовник виконання будівельних робіт ПП «Композит Д.А.», ні відповідач, як на момент укладення спірного договору, так й на момент подання позовної заяви не мають належним чином зареєстрованої декларації про право на виконання будівельних робіт.

Крім того, позивачем на адресу відповідача поштою була відправлена відповідна заява від 19.02.2024 року про розірвання договору та повернення коштів, однак, вказане поштове відправлення повернулося без вручення, у зв`язку із закінченням терміну зберігання поштового відправлення.

Позивач зазначає, що під час укладення спірного договору його ввели в оману та не повідомили істотні обставини, щодо відсутності у відповідача належного пакету дозвільних документів для початку виконання будівельних робіт, уповноважені особи уникають вирішення ситуації, не приймають офіційних листів від нього, не отримують поштову кореспонденцію та є велика ймовірність в тому, що вказані грошові кошти будуть виведені з рахунку ОК «ЖБК «Юпітер» в наслідок чого виконання рішення суду, у випадку його прийняття на користь позивача, стане неможливим.

Судом встановлено, що відповідно до договору №2-3-4 від 02.02.2021 року його укладено між Обслуговуючим кооперативом «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» та ОСОБА_1 про сплату внесків до Обслуговуючого кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер».

Відповідно до умови вказаного вище договору Обслуговуючий кооператив «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» зобов`язався здійснити дії для задоволення житлових та інших, пов`язаних з житловими, потреб позивача відносно житла, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , отримати у ході діяльності кооперативу, збудований будинок, зданий в експлуатацію, передати позивачу пай, за яким закріплений об`єкт нерухомості та всі документи, необхідні для державної реєстрації права власності на нього, а позивач зобов`язався внести повний пайовий внесок до ЖБК у розмірі та в порядку, встановленому договором та додатком №1 та №2 до нього та має право отримати пай у вигляді об`єкту нерухомості лише за умови сплати повного пайового внеску, встановленого договором.

Відповідно до Додатку №2 розмір повного пайового внеску складає 24448,00 доларів США.

Згідно довідки ОК «ЖБК «Юпітер», 02.02.2021 року ОСОБА_1 , будучі асоційованим членом ОК «ЖБК «Юпітер» вніс пайовий внесок за об`єкт нерухомості до ОК «ЖБК «Юпітер» в повному обсязі, відповідно до договору №2-3-4 від 02.02.2021 року.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до ОК «ЖБК «Юпітер» із заявою від 19.02.2024 року, відповідно до якої просив розірвати договір №2-3-4 від 02.02.2021 року та повернути сплачений пай у розмірі 24448,00 доларів США.

Вказана вище заява була направлена на адресу ОК «ЖБК «Юпітер» та повернута у зв`язку із закінченням терміну зберігання поштового відправлення, відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

Приймаючи доуваги наведенінорми процесуальногозаконодавства,виходячи зоцінки обґрунтованостідоводів представникапозивача щодонеобхідності вжиттязаходів забезпеченняпозову зурахуванням розумності,обґрунтованості іадекватності вимогпредставника позивачащодо забезпеченняпозову,суд вважає,що заявапро забезпеченняпозову підлягаєзадоволенню знакладенням арештуна грошові кошти у розмірі 1062204,83 грн., які знаходяться/надійдуть на рахунки у банківських установах, які належать Обслуговуючому кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» (код ЄДРПОУ 43811476) до розгляду справи по суті

Керуючись ст. ст.149-153,260 Цивільного процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву представника позивача ОСОБА_1 адвокатаМарціяш ОлександраІвановича прозабезпечення позовуподану поцивільній справіза позовом ОСОБА_1 доОбслуговуючого кооперативу«Житловий БудівельнийКооператив «Юпітер»про розірваннядоговору тастягнення коштів задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти у розмірі 1062204,83 грн., які знаходяться/надійдуть на рахунки у банківських установах, які належать Обслуговуючому кооперативу «Житловий Будівельний Кооператив «Юпітер» (код ЄДРПОУ 43811476) до розгляду справи по суті.

Копію ухвали невідкладно надіслати сторонам для відома.

Ухвала про забезпечення позову набирає чинності в момент її підписання суддею, підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.

Строк пред`явлення ухвали про забезпечення позову до виконання три роки.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцятиднів з дня її складення, однак оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

У зв`язку з перебуванням судді Петренко В.С у відпустці, ухвалу складено та підписано 22.08.2024 року.

Суддя Петренко В. С.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення22.08.2024
Оприлюднено29.08.2024
Номер документу121233585
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —947/19476/24

Рішення від 11.11.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

Ухвала від 28.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Петренко В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні