Ухвала
від 27.08.2024 по справі 545/3468/24
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/3468/24

Провадження № 1-в/545/486/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 серпня 2024 рокум. Полтава

Полтавський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтава клопотання адвоката ОСОБА_4 в інтересах засудженого ОСОБА_5 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким, -

ВСТАНОВИВ:

До Полтавського районного суду Полтавської області звернувся адвокат ОСОБА_4 в інтересах засудженого ОСОБА_5 про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким у виді виправних робіт строком на 2 роки, по місцю роботи з відрахуванням щомісячно 10% заробітку в дохід держави.

У судовому засіданні захисник засудженого клопотання підтримав та просив задовольнити.

Прокурор заперечував проти задоволення клопотання з огляду на те, що засуджений не став на шлях виправлення, а також невідбута частина покарання становить 02 роки 04 місяці, 11 днів, що перевищує межу санкції статті для виправних робіт, а тому її заміна на виправні роботи строком на 2 роки неможлива.

Представник адміністрації установи надав заяву, у якій просив відмовити у задоволенні клопотання.

Заслухавши думку учасників справи, з`ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання та особової справи, суд проходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено,що ОСОБА_5 засуджений вирокомКонотопського міськрайонногосуду Сумськоїобласті від08.12.2021року заст.286-1КК України до 5 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки.

Згідно ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ст. 286-1 КК України відноситься до тяжких злочинів. Тому, згідно п. 2 ч. 4 ст. 82 КК України, засуджений має право відбути не менше 1/2 покарання для того, щоб до нього могла бути застосована заміна невідбутої частини покарання більш м`яким.

Відповідно до положень п. 2 ч. 4 ст. 82 КК України заміна невідбутої частини покарання більш м`яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення та відбув не менше половини строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона була засуджена до позбавлення волі.

Таким чином, на момент звернення до суду із клопотанням ОСОБА_5 відбув 1/2 строку призначеного судом покарання, тобто формально має право на розгляд питання щодо заміни невідбутої частини покарання більш м`яким.

Вирішуючи питання щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення клопотання, суд враховує дані, які характеризують засудженого, його поведінку за весь період відбування покарання, наявність заохочень та стягнень, ставлення до праці.

Згідно з характеристикою, затвердженою начальником державної установи «Крюковська виправна колонія (№ 29)», засуджений ОСОБА_5 дбайливо ставиться до майна установи і предметів, яким користується при виконанні дорученої роботи та здійснює за ними належний догляд, має 9 заохочень, стягнень не має. Виконавчий лист на адресу установи не надходив.

Призначення більш м`якого покарання повинно сприяти досягненню мети, передбаченої ст. 50КК України - виправлення засудженого і запобіганню вчиненню нових злочинів.

Головною передумовою для застосування до особи більш м`якого покарання є не формальний сплив певної частини строку покарання, а той факт, що засуджений став на шлях виправлення.

Те, що ОСОБА_5 на момент розгляду клопотання фактично відбув 1/2 частини строку покарання та характеризується позитивно, має заохочення, не може бути безумовною підставою для заміни йому невідбутої частини покарання більш м`яким покарання.

Згідно з ч. 1 ст.57КК України покарання у виді виправних робіт встановлюється на строк від шести місяців до двох років і відбувається за місцем роботи засудженого. Із суми заробітку засудженого до виправних робіт провадиться відрахування в доход держави у розмірі, встановленому вироком суду, у межах від десяти до двадцяти відсотків.

Тобто, замінюючи невідбуту частину покарання більш м`яким, суд не може визначити засудженому покарання більше максимального розміру, визначеного Загальною частиною КК України для цього виду покарання.

З матеріалів провадження та особової справи вбачається, що на день розгляду клопотання невідбутий строк покарання ОСОБА_5 складає 02 роки 04 місяці 11 днів, тобто- більше 2-х років. І хоч ст. 82КК України не містить заборони щодо призначення більш м`якого покарання, строк якого є меншим, ніж невідбута частина покарання, проте з урахуванням того, що впродовж періоду відбування покарання засуджений отримав 9 заохочень, невідбутий строк покарання є значним, а сама позитивна характеристика ОСОБА_5 відповідає нормальній поведінці свідомого засудженого і не може бути єдиною підставою для застосування щодо нього пільги у виді заміни невідбутої частини покарання більш м`яким у виді виправних робіт, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання засудженого.

Також слід зазначити, що при вирішення питання про заміну покарання у виді позбавлення волі більш м`яким, суд за власним переконанням, з врахуванням обставин провадження та даних про особу, встановлює достатнє та необхідне більш м`яке покарання. Проте це покарання має бути визначено з дотриманням вимог ст. 50 КК України, а висновок суду стосовно того, що засуджений став на шлях виправлення, повинен базуватися на врахуванні всіх обставин провадження та даних про особу засудженого.

Отже, у задоволенні клопотання про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким у виді виправних робіт слід відмовити.

Керуючись ст. 82 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_4 в інтересах засудженого ОСОБА_5 , про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд протягом 7 діб з моменту її проголошення.

Повний текст ухвали складений 27.08.2024 року.

СуддяОСОБА_6

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення27.08.2024
Оприлюднено29.08.2024
Номер документу121234887
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким

Судовий реєстр по справі —545/3468/24

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 23.09.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 13.09.2024

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Харлан Н. М.

Ухвала від 27.08.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

Ухвала від 27.08.2024

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Зуб Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні