Справа № 953/7849/24
н/п 2-о/953/159/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" серпня 2024 р.
Київський районний суд м. Харкова у складі судді Вітюка Р.В.,перевірив заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, Департамент соціального захисту населення Харківської ОДА про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Департамент служб у справах дітей Харківської міської ради, Департамент соціального захисту населення Харківської ОДА звернувся до суду з вказаною заявою, у якій просить встановити факт постійного проживання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 та факт перебування дитини на утриманні батька.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.08.2024 заяву передано для розгляду судді Вітюку Р.В.
Дослідивши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність передачі позовної заяви за підсудністю з таких підстав.
Відповідно до ч. 1ст. 8 Закону України "Про судоустрій та статус суддів"ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Під підсудністю у цивільному процесуальному праві розуміють інститут (тобто сукупність правових норм), який регулює віднесення справ, які підлягають розгляду судами цивільної юрисдикції, до відання конкретного суду судової системи України для розгляду по першій інстанції. Тобто, визначити підсудність цивільної справи означає встановити компетентний, належний суд у цій справі.
Згідно з ч. 2ст. 293 ЦПК Україниу порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні.
Відповідно до ч. 1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Згідно з довідкою від 12.09.2023 № 6329-5002953145/21804 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, доданої до заяви, ОСОБА_1 фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально віднесено до Холодногірського району м. Харкова та віднесено до юрисдикції Ленінського районного суду м. Харкова.
Правила підсудності справ у цивільному судочинстві можуть визначатися лише процесуальним законом. У разі, якщо судом не буде вжито заходів щодо передачі цивільної справи за підсудністю, як наслідок, справа буде розглядатись неповноважним судом.
Відповідно до ч. 9ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомуст. 31 цьогоКодексу.
Відповідно до п.1 ч.1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, відповідно дост. 31 ЦПК України, заяву необхідно передати за підсудністю до Ленінського районного суду м. Харкова за місцем проживання заявника для розгляду його заяви судом, встановленим законом в розумінні ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
На підставі наведеного та керуючись ст. 19,31,187,258,260, 315-316 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу № 953/7849/24, провадження № 2-о/953/159/24 за заявою ОСОБА_1 ,заінтересовані особи:Департамент службу справахдітей Харківськоїміської ради,Департамент соціальногозахисту населенняХарківської ОДАпро встановленняфакту перебуванняфізичної особина утриманні - передати за підсудністю до Ленінського районного суду м. Харкова (61052, м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 20).
Копію ухвали направити позивачу до відома.
Передачу справи на розгляд вказаного суду за встановленою підсудністю здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 ЦПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо (ч. 1 ст. 355 ЦПК України) до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення (ч. 1 ст. 354 ЦПК України).
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://ki.hr.court.gov.ua/sud.
Суддя Роман ВІТЮК
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121241171 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Вітюк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні