справа № 462/6774/24
УХВАЛА
28 серпня 2024 року Суддя Залізничного районного суду м. Львова Боровков Д.О., вивчивши матеріали позовної заяви Громадської організації «Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України», Громадської організації «Товариство Червоного Хреста України» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 /Третя особа: Львівський державний нотаріальний архів/ про визнання Договору дарування нежитлових приміщень, Договору про поділ нерухомого майна, що є спільною частковою власністю та Договору купівлі-продажу нежитлових приміщень недійсними, витребування з незаконного володіння нежитлові приміщення,
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з позовом, у якому просить визнати Договір дарування 38/100 часток нежитлових приміщень від 01 липня 2020 року, Договір про поділ нерухомого майна, що є спільною частковою власністю від 16 липня 2020 року та Договір купівлі-продажу нежитлових приміщень серія та номер:1415, виданий 06 жовтня 2020 року недійсними та витребувати майно, а саме: нежитлові приміщення XV/2,9 кв.м., XVІ/7,6 кв.м., XVІІ/4,1 кв.м., 2/16,6 кв.м., 3/2,4 кв.м., 5/12,4 кв.м., 6а/13,9 кв.м., 25/22,9 кв.м., загальною площею 82,8 кв.м від ОСОБА_2 , на користь Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України; скасувати державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 на нежитлові приміщення та судові витрати покласти на відповідача.
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 176 ЦПК Україниу позовах про визнання права власності на майно ціна позову визначається вартістю майна.
Згідно із п. 9 ч. 1ст. 176 ЦПК України, у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Таким чином, подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України, так як не викладено у повній мірі обставини, якими позивач обгрунтовує свою вимоги, а саме:
- не зазначено ціну позову, а саме вартість майна, яке позивачі просять витребувати, а також не надано документів, які б її підтверджували (звіт про оцінку майна або висновок експертизи). Твердження позивачів, що вказані вимоги є немайнового характеру є некоректними та не беруться до уваги;
- не сплачено судовий збір.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою, судовий збір сплачується у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 1211,20 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, позивачами заявлено чотири вимоги немайнового характерупро визнання недійсними Договору дарування 38/100 часток нежитлових приміщень, Договору про поділ нерухомого майна, що є спільною частковою власністю та Договору купівлі-продажу нежитлових приміщень та скасування державно реєстрації права власності та одну вимогу майнового характерупро витребування майна.
За таких обставин, позивач має зазначити дійсну вартість майна на момент звернення до суду з заявленим позовом, надати докази на підтвердження дійсної вартості спірного майна (звіт про оцінку майна або висновок експертизи) та сплатити судовий збір виходячи з ціни позову за майнову вимогу та три вимоги немайнового характеру.
Окрім цього, прохальна частина позову викладена некоректно, оскільки відсутня адреса приміщень, які позивач просить витребувати.
Крім цього, в прохальній частині позову містяться протиріччя, оскільки позивачі одночасно заявляють як вимогу негаторного позову (визнання недійсним Договору купівлі-продажу нежитлових приміщень), так і віндикаційного позову (витребування майна з незаконного володіння), що позбавляє можливості суд визначити який спосіб захисту прав обрали позивачі.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України,позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Зі змісту позов вбачається, що позивачі просять визнати недійсними договори на підставі ст.232 ЦК України, проте в позові взагалі ніяким чином не зазначено в чому полягає зловмисна домовленість представника Громадської організації «Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України» Журкіної О.Ф. із обдарованим ОСОБА_1 та не долучено жодних доказів на підтвердження цих обставин.
Крім цього, не долучено витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо інформації про право власності на спірне нерухоме майно на момент звернення позивачів до судуз даним позовом.
Також, не долучено договір щодо відчуження спірного нерухомого майна на користь ОСОБА_2 .
У відповідності дост. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачеві строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали, для усунення недоліків такої.
Керуючись ст.175, 185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Громадської організації «Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України», Громадської організації «Товариство Червоного Хреста України» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 /Третя особа: Львівський державний нотаріальний архів/ про визнання Договору дарування нежитлових приміщень, Договору про поділ нерухомого майна, що є спільною частковою власністю та Договору купівлі-продажу нежитлових приміщень недійсними, витребування з незаконного володіння нежитлові приміщення залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали 10 /десять/ днів.
Строк усунення недоліків обчислювати з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що у разі не усунення недоліків до вказаного терміну заява вважатиметься не поданою та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Оригінал ухвали.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121243067 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Боровков Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні