Справа № 523/757/24
Провадження №2/523/1545/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" липня 2024 р. м. Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси в складі:
головуючого судді Дяченко В.Г.,
за участю секретаря судового засідання Гнидюк О.П.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні, в порядку загального позовного провадження, питання про прийняття до спільного розгляду зустрічного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, до первісного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя,
ВСТАНОВИВ:
До Суворовського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_2 , в інтересах якого діє адвокат Ульянов І.М., з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просив:
-визнати за ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) право власності на 1/2 частку квартири АДРЕСА_1 ;
-визнати за ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) право власності на 1/2 частку квартири АДРЕСА_2 .
17 травня 2024 року до суду надійшла зустрічна позовна заява, в якій позивач за зустрічним позов ОСОБА_1 , просила:
-Визнати за ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , право особистої приватної власності на однокімнатну квартиру у АДРЕСА_3 , загальна площа складає 35,2 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1744457951101;
-Визнати за ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , право особистої приватної власності на майнові права за Договором купівлі-продажу № ОТ5/5,3-338 від 24.01.2020р. з ТОВ "ДАНЛІН" на двокімнатну квартиру по АДРЕСА_4 , кількість житлових кімнат 2, поверх 11, загальна площа 56,1 кв.м.;
-Стягнути з ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , грошові кошти в розмір 40 500,00 доларів США, що еквівалентно 1579395,00 гривень, за курсом НБУ станом на 01.04.2024 р. (1 долар США = 38,9974 грн), що є її половиною в спільних сімейних накопиченних грошових коштах в період з листопада 2022 року та до моменту винесення рішення судом про розірвання шлюбу;
-Визначити за ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , право особистої приватної власності на однокімнатну квартиру у АДРЕСА_5 , загальна площа складає 35,2 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1744586551101;
-Визначити за ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , право особистої приватної власності на майнові права за Договором купівлі-продажу майнових прав № ТГ 1,3 - 430 від 01.11.2021р. з ПП"МОДА" на однокімнатну квартиру по АДРЕСА_6 ;
-Стягнути з ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , половину вартості майнових прав за Договором купівлі-продажу майнових прав № ОТ1/1.6-620 від 23.02.2017 року на однокімнатну квартиру у АДРЕСА_7 , загальна площа 35,3 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1744487051101;
-Стягнути з ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , половину вартості майнових прав за Договором купівлі-продажу майнових прав № ОТ4/4,3-308 від 26.11.2018р., на однокімнатну квартиру у АДРЕСА_8 , загальна площа 36,5 кв.м., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2607018651100;
-Стягнути з ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , понесені нею судові витрати, які включають в себе витрати на правову допомогу, у розмірі 40 000,00 (Сорока тисяч)гривень.
В підготовчому судовому засіданні представник відповідача за первісним позовом ОСОБА_1 - ОСОБА_3 проси поновити строк для подання зустрічної позовної заяви та прийняти зустрічний позов до спільного розгляду з первісним позовом, об`єднавши їх.
В підготовче судове засідання представник позивача за первісним позовом ОСОБА_2 - ОСОБА_4 не заперечував проти прийняття зустрічної позовної заяви до спільного розгляду з первісним позовомта їх об`єднання.
Перевіривши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до частини другої статті 2 ЦПК України суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно частини 1 статті 4 ЦПК України, згідно якої кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Пунктом 3 ч. 2 ст.49 ЦПК України визначено, що відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до частин першої, другої статті 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Частиною першою та другою статті 194 ЦПК України визначено, що зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам ст. 175 і 177 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 194 ЦПК України встановлено, що зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої статті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.03.2019 у справі № 916/3245/17 зазначено, що ознаками зустрічного позову є його взаємопов`язаність із первісним позовом і доцільність його спільного розгляду з первісним позовом, зокрема, коли позови виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом можуть різнитися з вимогами первісного позову, але вони об`єднуються в одне провадження з первісним позовом ухвалою суду.
Взаємопов`язаність зустрічного та первісного позовів може виражатися у підставах цих позовів або поданих доказах, а також у тому, що вимоги за зустрічним і первісним позовами можуть зараховуватись. Подання зустрічного позову, задоволення якого виключатиме повністю або частково задоволення первісного позову, має на меті довести відсутність матеріально-правової підстави для задоволення первісного позову через відсутність матеріальних правовідносин, з яких випливає суб`єктивне право позивача за первісним позовом.
Зустрічний позов є матеріально-правовою вимогою відповідача до позивача, яка заявляється для сумісного розгляду з первісним позовом, оскільки задоволення його вимог унеможливлює задоволення вимог позивача. Зустрічний позов має бути пред`явлений лише до первісного позивача (або одного зі співпозивачів).
Конструкція ч. 2 ст.193 ЦПК вказує на її імперативність, тобто, суд позбавлений широкого розсуду щодо доцільності прийняття зустрічного позову; умовою цього є посилання у зустрічному позові на обставини, за якими задоволення зустрічного позову матиме наслідком повну або часткову відмову у задоволенні первісного позову, та виникнення позовів з одних правовідносин.
Зустрічний позов може подаватися не лише для захисту проти первісного позову, а й бути самостійним засобом захисту проти відповідача, іноді зустрічний позов може бути спрямовано тільки до заліку первісної вимоги. Подання зустрічного позову надає можливість через спільний розгляд первісної і зустрічної вимоги повніше врахувати правові відносини сторін. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов`язаний з первісним. Взаємна пов`язаність зустрічного та первісного позовів може виявлятись у такому: а) обидва позови взаємно пов`язані, і їх спільний розгляд сприятиме оперативному і правильному вирішенню спору; взаємна пов`язаність первісного і зустрічного позову може виражатись у підставах цих позовів або поданих доказах; б) вимоги за зустрічним і первісним позовами можуть зараховуватись; в) задоволення зустрічного позову може виключати повністю або частково задоволення первісного позову; подання такого зустрічного позову має на меті довести відсутність у позивача матеріально-правової підстави на задоволення первісного позову через відсутність матеріальних правовідносин, з яких випливає суб`єктивне право позивача за первісним позовом.
Оскільки спір існує між тими ж сторонами, задоволення зустрічного позову може виключити задоволення первісного позову, адже обидві заяви по суті мають один і той самий предмет позовних вимог - поділ майна подружжя, суд вважає за необхідне об`єднатипозови у одне провадженнядлябільш об`єктивногорозгляду, дослідження доказівв справіта ухвалення рішення у розумні строки.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.193-195,260 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Прийняти таоб`єднативодне провадження зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя, до первісного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя.
Проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Оголосити перервуупідготовчомусудовому засіданнідо 26серпня 2024рокуо10-30годині в залі судових засідань № 7 в приміщенні Суворовського районного суду м. Одеси (вул. Чорноморського козацтва, 68).
Зобов`язати позивача за зустрічним позовом, копію зустрічної позовної заяви з додатками надіслати позивачу та третій особі за первісним позовом.
Протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії зустрічного позову з додатками, відповідач за зустрічним позовом має право надіслати відзив на зустрічну позовну заяву і всі письмові та електронні докази, що підтверджують заперечення проти позову до суду з підтвердженням направлення іншим учасникам копії відзиву та доданих до нього документів.
Позивач за зустрічним позовом, протягом п`ятнадцяти днів з часу отримання відзиву, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, направити відповідачу та суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Відповідач за зустрічним позовом до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити іншим учасникам справи та суду з підтвердженням такого направлення.
У разі ненадання учасниками розгляду заяви по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвала окремо від рішення оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали виготовлено 12.07.2024 року.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121245490 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Дяченко В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні