Справа № 346/4626/24
Провадження № 2/346/1897/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2024 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сольський В.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державного реєстратора ЦНАП Печеніжинської селищної ради об`єднаної територіальної громади Івано-Франківської області, треті особи без самостійних вимог: Коршівська сільська рада Коршівської територіальної громади, КП Сільськогосподарське підприємство "Підзамча" Коршівської сільської ради об`єднаної територіальної громади, про визнання незаконним та скасування запису про державну реєстрацію права постійного користування земельних ділянок,
ВСТАНОВИВ:
27.08.2024 року позивачка звернулась із вказаною позовною заявою, в якій просить визнати незаконним та скасувати записи про державну реєстрацію права постійного користування КП «Сільськогосподарське підприємство «Підзамча»» Коршівської сільської ради земельними ділянками площею - 1,2830 га., кадастровий номер: 2623283400:03:021:0076, та площею - 1,2500 га., кадастровий номер: 2623283400:03:021:0075 для ведення особистого селянського господарства.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
До позовної заяви додано копії відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно реєстраційний № 2266589626232 та № 2266535126232 від 27.02.2021 року.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2024 року у справі № 300/208/24, яке залишено в силі постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.07.2024 року, визнано протиправним та скасовано Рішення Коршівської сільської ради від 29.01.2021 року № 101-VIII/2021 про передачу в постійне користування земельних ділянок площею 1,2830 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0076, та площею 1,2500 га, кадастровий номер 2623283400:03:021:0075, Комунальному підприємству «Сільськогосподарське підприємство «Підзамча»Коршівської сільської ради.
Відповідно до положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» всі реєстраційні дії, рішення та записи, які здійснюються чи приймаються державними реєстраторами, по суті мають технічний характер, спрямований на виконання встановленого цим Законом та іншими нормативно-правовими актами порядку здійснення такої державної реєстрації, проте не мають самостійного правовстановлюючого характеру та здійснюються на підставі наданих державному реєстратору відповідних правовстановлюючих документів, що містяться в реєстраційній справі.
Запис про скасування державної реєстрації прав вноситься до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно саме на підставі рішення суду про скасування рішення про державну реєстрацію прав або про скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав.
В порушення п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК України, позивач зазначивши виклад обставин, якими обґрунтовує свої вимоги не надав доказів, що підтверджують вказані обставини, а саме: письмову відмову у скасуванні записів про державну реєстрацію права постійного користування вказаними земельними ділянками державного реєстратора.
Отже, в позовній заяві не чітко викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, не зазначені докази, які б підтверджували відповідні обставини та відповідно не долучені такі до позовної заяви.
Передумовою звернення до суду в порядку позовного провадження є наявність спірних правовідносин та необхідність захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Спір про право характеризує такий стан відносин, коли між сторонами існують певні розбіжності з приводу наявності, змісту та обсягу прав і обов`язків, здійснення яких є неможливим без судового втручання.
Визначення відповідача, предмета та підстав спору є правом позивача.
Відповідачем є та процесуальна особа, яка, на думку позивача, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача. Відповідач залучається до справи у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього. На відміну від позивача відповідач - це особа, яка, на думку позивача або відповідного правоуповноваженого суб`єкта, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача.
Однак, визначивши процесуальний статус відповідача за позовними вимогами, позивач не зазначила та жодним чином не обґрунтувала, якими саме діями чи бездіяльністю відповідача порушуються, не визнаються чи оспорюються будь-які її права, як позивача.
Натомість, в позовній заяві ОСОБА_1 зазначає, що не зі сторони відповідача, а третьої особи існує «наявний майновий охоронюваний законом інетерес на отримання даних земельних ділянок у власність, який порушений Коршівської сільською радою Коршівської територіальної громади Івано-Франківської області, безпідставною відмовою, неправомірною передачею (без затвердження проекту землеустрою щодо змін їх цільового призначення) спірних земельних ділянок в Постійне користування КП «Сільськогосподарське підприємство «Підзамча» Коршівської сільської ради, відносно яких Позивачкою - ОСОБА_1 добросовісно було вчинено усіх, встановлених законодавством дій, для отримання її у власність, а тому згідно ст.ст. 2, 4, 5 ЦПК України та ст. ст. 3, 15, 16 ЦК України підлягає судовому захисту».
Суд зауважує, що застосування будь-якого способу захисту цивільного права та інтересу має бути об`єктивно виправданим та обґрунтованим. Це означає, що: застосування судом способу захисту, обраного позивачем, повинно реально відновлювати його наявне суб`єктивне право, яке порушене, оспорюється або не визнається; обраний спосіб захисту повинен відповідати характеру правопорушення; застосування обраного способу захисту має відповідати цілям судочинства; застосування обраного способу захисту не повинно суперечити принципу верховенства права
Відповідно до п.п 6, 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися. Таких відомостей позов не містить.
Пунктом 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Однак, позовна заява не містить повного переліку, доданих до позову документів.
Згідно з правилами частин 1, 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне недоліки зазначені в ухвалі , заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі наведеного та, керуючисьст.185 ЦПК України, судя
У Х В А Л И В:
позовну заяву ОСОБА_1 до Державного реєстратора ЦНАП Печеніжинської селищної ради об`єднаної територіальної громади Івано-Франківської області , треті особи без самостійних вимог: Коршівська сільська рада Коршівської територіальної громади, КП Сільськогосподарське підприємство "Підзамча" Коршівської сільської ради об`єднаної територіальної громади , про визнання незаконним та скасування запису про державну реєстрацію права постійного користування земельних ділянок залишити без руху.
Надати позивачевістрокдля усуненнянедоліківвказаних вмотивувальній частиніданої ухвали.
Вказаний строк не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
Інакше позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://kmm.if.court.gov.ua/sud0909/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалаоскарженнюне підлягає.
Суддя: Сольський В. В.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 30.08.2024 |
Номер документу | 121256367 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Сольський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні