Справа № 468/1447/24
Провадження № 2/485/432/24
УХВАЛА
про відмову в об"єднанні справ в одне провадження
29 серпня 2024 року м.Снігурівка
Снігурівський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого - судді Соловйова О.В.,
секретар судового засідання Гусарова І.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м.Снігурівка клопотання відповідача ОСОБА_1 про об"єднання справ в одне провадження,
встановив:
В липні 2024 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , Баштанської районної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30 липня 2024 року, справу передано у провадження судді Снігурівського районного суду Миколаївської області Соловйову О.В.
Ухвалою судді від 31 липня 2024 року відкрито провадження у справі та постановлено про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовче провадження з призначенням засідання на 29 серпня 2024 року о 10:30.
22 серпня 2024 року до суду надійшло клопотання відповідача ОСОБА_1 про об"єднання вище вказаної справи справ в одне провадження зі справою № 468/1448/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, яка перебуває у провадженні судді Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтки І.А. та цивільну справу № 468/1148/24 передати судді Соловйову О.В., який раніше відкрив провадження у справі.
В підготовче засідання учасники справи не з"явилися.
Позивач ОСОБА_2 згідно поданої письмової заяви просив про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 про причини неявки суд не повідомила.
Відповідач Баштанська районна рада надала відзив на позовну заяву, в якому посилаються на те, що вони не є належними відповідачами.
У зв"язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України розгляд справи здійснено без фіксування судового процесу.
За результатами розгляду клопотання про об"єднання справ в одне провадження, суд приходить до наступних висновків.
Як визначено ст. 55 Конституції України та ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно вимог ст. 188 ЦПК України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; одного й того самого позивача до різних відповідачів; різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Об`єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.
Про об`єднання справ в одне провадження, роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Відповідно до абзацу 3 п. 15 Постанови Пленуму ВСУ 12.06.2009 року № 2 "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" позовні вимоги кількох осіб до одного й того ж відповідача або позивача до кількох відповідачів можуть бути об`єднані в одне провадження, якщо ці вимоги однорідні, зокрема такі, які нерозривно пов`язані між собою, або від вирішення однієї з них залежить вирішення інших. Таке об`єднання не допускається, коли відсутня спільність предмета позову.
Як вбачається з матеріалів справи, справа що перебуває у провадженні судді Соловйова О.В. № 468/1447/24 за позовом ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Тоді як у провадженні судді Квєтки І.А. перебуває справа № 468/1448/24 за позовом ОСОБА_1 до відповідача ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Тобто в справі № 468/1447/24 позивачем є ОСОБА_2 , а відповідачем ОСОБА_1 . Тоді як в справі № 468/1448/24 ОСОБА_1 є позивачем, а ОСОБА_2 відповідачем.
З огляду на зазначене вбачається, вище вказані справи ніяким чином не об"єднуються позовними вимогами або одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача, або одного й того самого позивача до різних відповідачів, або різних позивачів до одного й того самого відповідача.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що клопотання відповідача ОСОБА_1 про об"єднаннясправ водне провадження не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 188 ЦПК України,
постановив:
В задоволенні клопотання відповідача ОСОБА_1 про об"єднання справ в одне провадження - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду.
Дата складення ухвали - 29 серпня 2024 року.
Суддя О. В. Соловйов
Суд | Снігурівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121269866 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Снігурівський районний суд Миколаївської області
Соловйов О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні