ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
26 серпня 2024 року м. ТернопільСправа №921/505/24 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Гевко В.Л. розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю ГАЗЕНЕРГО-ТРЕЙД, 79026, Львівська обл., м. Львів, вул. Стрийська, буд. 86-В, кв. 1
до відповідача: Комунального некомерційного підприємства Гусятинська комунальна лікарня Гусятинської селищної ради, 48201, Тернопільська обл., смт. Гусятин, вул. Богдана Лепкого, 1
про стягнення заборгованості у сумі 168 315 грн 56 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю ГАЗЕНЕРГО-ТРЕЙД звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до відповідача Комунального некомерційного підприємства Гусятинська комунальна лікарня Гусятинської селищної ради про стягнення заборгованості у сумі 168 315 грн 56 коп.
Відповідно до частин 1, 3 статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно частини 3 статті 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Розглянувши та оцінивши подану позовну заяву із долученими до неї додатками, суд приймаючи до уваги ціну позову, характер спірних правовідносин, предмет доказування, склад учасників справи, приходить до висновку, що вказану справу за її суттю не можна зарахувати до малозначної чи справи незначної складності та її слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частини 1 статті 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Подана позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 162, 164, 172 ГПК України.
Керуючись статтями 12,162,164,172,174,176,234,247 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3.Підготовче засідання призначити на 24.09.2024 року о 11 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14 а, зал судових засідань № 4, 5-й поверх.
4. Позивач вправі надати суду та відповідачу у справі:
- заяви з процесуальних питань, подання яких передбачено у підготовчому засіданні та докази у їх підтвердження (за наявності),
- відповідно до статтей 165, 166 ГПК України відповідь на відзив у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву.
5. Відповідач вправі надати суду та позивачу у справі:
- відповідно до статей 165, 178 ГПК України відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали;
- заяви з процесуальних питань, подання яких передбачено у підготовчому засіданні.
6. Повідомити сторонам про наявність в Господарському суді Тернопільської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а також у приміщенні суду згідно з ч.ч. 1, 6-8 ст.197 ГПК України.
7. Оскарження чи заперечення щодо ухвали може бути подано з підстав та у порядку визначених статтями з 253 по 259 ГПК України.
8. Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями) з 26.08.2024.
9. Копію ухвали направити:
- позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю ГАЗЕНЕРГО-ТРЕЙД, 79026, Львівська обл., м. Львів, вул. Стрийська, буд. 86-В, кв. 1, до його електронного кабінету в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС;
- відповідачу- Комунальному некомерційному підприємству Гусятинська комунальна лікарня Гусятинської селищної ради, 48201, Тернопільська обл., смт. Гусятин, вул. Богдана Лепкого, 1, рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за Веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud5022/.
До уваги учасників справи!
Згідно з новою редакцією частин п`ятої - дев`ятої статті 6 ГПК України, яка вводиться в дію 18.10.2023 відповідно до Закону України № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС в обов`язковому порядку.
Інші особи (це, зокрема, фізичні особи, у тому числі фізичні особи - підприємці) реєструють такі кабінети в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Разом з цим, суд вручає будь-які документи особі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС, у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Такі учасники справи також мають можливість ознайомитись з матеріалами справи через ЄСІТС.
Суддя В.Л. Гевко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121272919 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гевко В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні