Справа № 750/12339/24
Провадження № 2/750/2279/24
У Х В А Л А
30 серпня 2024 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Маринченко О.А., розглянув матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖК «Парковий» про застосування наслідків нікчемності правочинів та стягнення грошових коштів,
в с т а н о в и в :
29 серпня 2024 року ОСОБА_1 з використанням системи «Електронний суд» звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖК «Парковий» про застосування наслідків нікчемності правочинів та стягнення грошових коштів.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
Так, згідно із частиною першою статті 30 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Відповідно до висновків Верховного Суду, викладених у постанові від 10квітня 2019року всправі №638/1988/17, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Також,у постановівід 09вересня 2020року всправі №910/6644/18 Верховний Суд вказав, що виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.
Крім того, згідно з висновками, зробленими Великою Палатою Верховного Суду в справі № 911/2390/18, виключна підсудністьзастосовується дотих спорів,вимоги заякими стосуютьсянерухомого майнаяк безпосередньо,так іопосередковано,а спірможе стосуватисяяк правовогорежиму нерухомогомайна,так іінших правта обов`язків,що пов`язаніз нерухомиммайном. Правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення (пункти 7.23, 7.25 постанови від 16 лютого 2021 року).
З позовної заяви та документів, доданих до неї, слідує, що позивачем пред`явлено позов про застосування наслідків нікчемності попереднього договору № 18/73 від 24 листопада 2021 року та попереднього договору № 09 від 27 жовтня 2021 року щодо укладення договорів купівлі-продажу квартир АДРЕСА_1 , тобто спір між сторонами виник з приводу застосування наслідків нікчемності правочинів, що стосуються нерухомого майна, яке знаходиться на території Новозаводського району м. Чернігова.
Таким чином, дана справа не належить до територіальної підсудності Деснянського районного суду м. Чернігова.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За встановлених обставин, судом, встановленим законом для розгляду вказаної справи, є Новозаводський районний суд м. Чернігова, у зв`язку чим справу належить передати на його розгляд.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 30, 31, 258-261, 353, 354, 355 ЦПК України,
у х в а л и в:
Передати справу № 750/12339/24 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖК «Парковий» про застосування наслідків нікчемності правочинів та стягнення грошових коштів на розгляд Новозаводському районному суду м. Чернігова.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала суду першої інстанції щодо передачі справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.А. Маринченко
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121285102 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Маринченко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні