Ухвала
від 29.08.2024 по справі 144/911/24
ТЕПЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 144/911/24

Провадження № 2/144/276/24

У Х В А Л А

"29" серпня 2024 р. смт Теплик

Теплицький районний суд Вінницької області в складі: головуючої судді Довгалюк Л.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи, заяву директора СТОВ «Обрій» - Захарчука В.В. про відвід судді Довгалюк Людмили Василівни у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , представником якої є адвокат Ляховська Олександра Тимофіївна, до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» про визнання відсутнім права оренди земельної ділянки, -

в с т а н о в и в:

18.06.2024 позивач звернулася до суду з указаним позовом.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Теплицького районного суду Вінницької області від 18.06.2024, справу передано на розгляд судді Довгалюк Л.В.

Ухвалою від 24.06.2024 відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою судді Довгалюк Л.В. від 03.07.2024 відмовлено у задоволенні заяви директора СТОВ «Обрій» Захарчука В.В. про її відвід.

29.08.2024 від представника відповідача повторно, але з інших підстав надійшла заява про відвід судді Довгалюк Л.В., в обґрунтування якої заявник посилається на те, що 28.08.2024 суддею задоволено клопотання представника позивача про витребування доказів, про що постановлено ухвалу з порушенням вимог ЦПКУкраїни,сприяючи позивачуу створенніумов длязастосування приписівст.109ЦПК України, що свідчить про упереджене ставлення судді до СТОВ «Обрій» та є підставою для відводу.

Вивчивши зміст заяви про відвід, дослідивши окремі матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Частиною 1 статті 129 Конституції України встановлено, що суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

Відповідно до частин 2, 7, 8ст. 40 ЦПК України, питання провідвід суддівирішує суд,який розглядаєсправу.Суд задовольняєвідвід,якщо доходитьвисновку пройого обґрунтованість.Питанняпро відвідвирішується невідкладно. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.

Згідно з ч. 13 ст.7ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалів, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Підстави для відводу (самовідводу) судді наведені у статті 36 ЦПК України.

За змістом ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Відповідно до частин 3, 4 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим, а заявник зобов`язаний надати докази упередженості судді у випадку наявності обставин, що викликають сумніви у неупередженості або об`єктивності судді (п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України).

Згідно усталеної практики Європейського суду з прав людини для відсторонення судді від справи потрібні докази фактичної наявності упередженості судді. При цьому, суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного.

Зі змісту заяви про відвід вбачається, що фактично доводи заявника зводяться до незгоди з процесуальним рішенням судді, а саме з ухвалою про задоволення клопотання представника позивача про витребування доказів.

Водночас доказів на підтвердження обставин, які можуть свідчити про заінтересованість у результаті розгляду справи, необ`єктивність та упередженість головуючої судді, заявником не надано, відтак суд дійшов висновку, що заявлений відвід судді є необґрунтованим.

Згідно з ч. 3 ст. 40 ЦПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленомучастиною першоюстатті 33 цього Кодексу.

Наступне судовезасідання уданій цивільнійсправі призначенона 18.09.2024.

Враховуючи наведене вище, на підставі ч. 3 ст. 40 ЦПК України, справу слід передати до канцелярії суду для визначення судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу у порядку ч. 1 ст. 33 цього Кодексу, для вирішення питання про відвід судді.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. ст. 33, 36, 40 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Визнати необґрунтованим відвід, заявлений директором СТОВ «Обрій» Захарчуком В.В. судді Теплицького районного суду Вінницької області Довгалюк Людмилі Василівні у цивільній справі № 144/911/24 за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Обрій» про визнання відсутнім права оренди земельної ділянки.

Справу передати до відповідальної особи канцелярії суду з метою визначення судді для розгляду заяви про відвід згідно вимог ч. 1 ст. 33, ч. 3 ст. 40 ЦПК України.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає. Заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя

СудТеплицький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення29.08.2024
Оприлюднено02.09.2024
Номер документу121290435
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —144/911/24

Ухвала від 01.11.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Бондарук О. П.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Магдяк Н. І.

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 03.07.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Довгалюк Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні