Ухвала
від 30.08.2024 по справі 357/12169/24
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/12169/24

1-кс/357/2126/24

У Х В А Л А

30 серпня 2024 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111030002812 від 28 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,

установив:

До слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111030002812 від 28 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Обставини, встановлені в ході досудового розслідування, згідно з клопотанням:

28.08.2024 до Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області з письмовою заявою звернувся ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом того, що 20.08.2024 невідома особа, шляхом зловживання довірою та обманом, заволоділа грошовими коштами в загальній сумі 198 241 гривень 00 копійок, які заявник перерахував на банківський рахунок НОМЕР_1 банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в якості оплати за гібридний інвертор та акумуляторні батареї до нього. Вказаними діями ОСОБА_5 , завдано значної матеріальної шкоди.

Так, допитаний в якості потерпілого ОСОБА_5 , повідомив наступне, що в середині серпня місяця 2024 року, в мережі інтернет він знайшов посилання для замовлення гібридного інвертора з необхідним устаткуванням. Як зазначалось, вказані послуги надавало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 . Зателефонувавши за одним із вказаних номерів потерпілий залишив повідомлення про намір придбати у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » інвертор. 20.08.2024 о 10 годині 31 хвилині у мобільному месенджері «ІНФОРМАЦІЯ_7» ОСОБА_5 , написав контакт з номеру мобільного телефону НОМЕР_3 та представився чоловіком на ім`я ОСОБА_6 . В ході переписки у месенджері «ІНФОРМАЦІЯ_7» чоловік на ім`я ОСОБА_6 надіслав потерпілому рахунок за інвертор і акумулятори до нього, та попросив зазначати місце куди має прийти посилка. Після чого, ОСОБА_5 , здійснив грошовий переказ на зазначені йому реквізити, а саме на банківський рахунок банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за наступними реквізитами: НОМЕР_1 . Як зазначалось у рахунку гібридний інвертор « Deye SUN-8K-SG01LP1-EU WiFi » в кількості однієї штуки, коштував 62 972 гривні 50 копійок, акумуляторна батарея « Deye RW-M6.1 48V LiFePO4 » в кількості двох штук, коштували загалом 102 228 гривень 33 копійки. Загальна перерахована потерпілим грошова сума з ПДВ становить 198 241 гривень 00 копійок. Після перерахунку, потерпілий надіслав підтвердження чоловіку на ім`я ОСОБА_6 у месенджері «ІНФОРМАЦІЯ_7» та він запевнив його, що інвертор та устаткування буде надіслано у понеділок. Після цього, вказана особа на телефонні виклики не відповідала, на смс - повідомлення також.

Проведеним оглядом мобільного телефону потерпілого ОСОБА_5 , встановлено, що 20.08.2024 він отримував текстові повідомлення у телефонному месенджері «ІНФОРМАЦІЯ_7» від контакту « ОСОБА_7 » з номером мобільного телефону НОМЕР_3 . З вказаного номеру потерпілому було надіслано текстові повідомлення з зазначенням реквізитів для здійснення оплати за інвертор та акумуляторні батареї для нього.

Відповідно до рахунку-фактури за № 6278 від 20.08.2024, яку було надано потерпілим ОСОБА_5 , постачальником товару за який було здійснено оплату є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ: НОМЕР_4 , банківські реквізити: IBAN НОМЕР_1 банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Вищевикладене повністю підтверджується зібраними доказами, які знаходяться у матеріалах кримінального провадження № 12024111030002812 від 28.08.2024 та будуть надані слідчому судді для вивчення та ознайомлення в ході розгляду даного клопотання.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації щодо фізичного місцезнаходження мобільного терміналу із абонентським номером НОМЕР_3 оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначена інформація має доказове значення у кримінальному провадженні, яка дасть змогу встановити фактичне місцезнаходження користувача мобільного терміналу, його зв`язків з іншими абонентами, що надасть можливість встановити особу, причетну до вчинення злочину.

Зокрема виникла необхідність в отриманні інформації щодо дати, часу, тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій і їх адресу, а також адресу місця перебування абонента зазначеного телефонного номера в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання та зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS - трафік, у період часу з 00:00 години 01.08.2024 по 23:59 години 29.08.2024.

Відомості про участь сторін при розгляді клопотання та фіксування судового процесу:

Старший слідчий СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі.

Особа, у володінні якої знаходяться документи - представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » належним чином повідомлявся про час і місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив.

Зважаючи на положення ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання за відсутності вищезазначених осіб, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду вказаного клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Правове обґрунтування рішення:

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, з огляду на таке.

Слідчим відділом Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111030002812 від 28 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

У відповідності до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно з ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України «Про телекомунікації», знаття інформації з телекомунікаційних мереж заборонена, крім випадків, передбачених законом.

Згідно з ч.3 ст. 34, п.7 ч.1 ст. 39 Закону України «Про телекомунікації», інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватись у випадках і в порядку, визначеним законом. Оператори телекомунікацій зобов`язані зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної наявності, визначеного законом, та надання інформації про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Отже, документи, до яких просить надати доступ слідчий та які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » є інформацією, яка становить охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Потреба в отриманні доступу до зазначеної у клопотанні інформації, виникла у зв`язку з необхідністю забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, зокрема з метою встановлення фактичного місцезнаходження користувача мобільного терміналу, його зв`язків з іншими абонентами, встановлення особи, причетної до вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч.5 ст.132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Слідчий у своєму клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що документи знаходяться у володінні оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Аналіз доданих до клопотання слідчого документів свідчить, що є достатньо даних, які свідчать про те, що було вчинене кримінальне правопорушення. Слідчим доведено, що інформація, яка є предметом цього клопотання, може бути використана в якості доказів та має суттєве значення для встановлення обставин події кримінального провадження, оскільки може підтвердити або спростувати такі обставини, що неможливо довести іншим способом, а також слідчим обґрунтовано необхідність вилучення документу на електронному носії інформації, оскільки таке вилучення є необхіднім для досягнення мети отримання доступу до запитуваних документів, відтак клопотання слідчого підлягає задоволенню з можливістю вилучення документу на електронному носії інформації.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.132,160,162,163 КПК України, ст.ст. 9,39 Закону України «Про телекомунікації», слідчий суддя,

постановив :

клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111030002812 від 28 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, задовольнити.

Надати слідчому у кримінальному провадженні відомості про яке внесені до ЄРДР за № 42023112030000385 від 25.09.2023 року, а саме: старшому слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, строком на два місяці, а саме: доступ до інформації оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , про зв`язок абонента, який користується сім-картою базових станцій оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »: НОМЕР_3 , а саме: щодо дати, часу, тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій і їх адресу, а також адресу місця перебування абонентів зазначених телефонних номерів в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання та зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS - трафік, у період часу з 00:00 години 01.08.2024 по 23:59 години 29.08.2024.

Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , виготовити на електронному носії документ із зазначенням інформації про зв`язок абонента, який користується сім-картою базових станцій оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »: НОМЕР_3 , а саме: щодо дати, часу, тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій і їх адресу, а також адресу місця перебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання та зміст вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS - трафік, у період часу з 00:00 години 01.08.2024 по 23:59 години 29.08.2024.

Ухвала слідчого судді є обов`язкова для виконання ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її винесення, тобто до 30 вересня 2024 року включно.

Відповідно ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, а заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяОСОБА_8

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення30.08.2024
Оприлюднено03.09.2024
Номер документу121293849
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —357/12169/24

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Шовкопляс О. П.

Ухвала від 30.08.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Шовкопляс О. П.

Ухвала від 30.08.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Шовкопляс О. П.

Ухвала від 30.08.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Шовкопляс О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні