Ухвала
від 02.09.2024 по справі 458/807/24
ТУРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 458/807/24

2/458/286/2024

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02.09.2024 м.Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Волинець М.З., розглянувши матеріали позовної заяви Малого виробничо комерційного приватного підприємства «АГРО» ЛТД до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу,

в с т а н о в и в:

28.08.2024 позивач через представника адвоката Левицький Д.Р. звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу за договором купівлі продажу нежитлового приміщення бар-ресторану « ОСОБА_2 » в розмірі 370000 грн.

Позовна заява надійшла до суду в електронній формі через підсистему «Електронний суд».

Відповідно дог ч.2ст.175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Приписами ч.8ст.14 ЦПК України встановлено, що особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно з ч.8ст.43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника) відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Частиною 1ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»визначено, що електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (ч. ч. 1 - 2ст. 6 зазначеногоЗакону).

Відповідно до ч. 1ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі, з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

Згідно зст. 1 Закону України «Про електронний цифровий підпис», електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відповідно до ч.ч. 5, 6ст. 43 ЦПК Українидокументи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до ч. 1.ст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень ст. 43 ЦПК України.

З урахуванням зазначеного, подана позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, оскільки до неї не додано доказу надсилання її копії відповідачу.

Відповідно до ч.ч.1, 2ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовну заяву Малого виробничо комерційного приватного підприємства «АГРО» ЛТД слід залишити без руху, надавши особі, яка її подала десятиденний строк для усунення недоліку, а саме представити доказ надсилання відповідачу позовної заяви з усіма її додатками (листом з описом вкладення копій поданих до суду документів), а також зазначити правильне прізвище відповідача.

Керуючись ст.175,177,185Цивільного процесуального кодексу України,-

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву Малого виробничо комерційного приватного підприємства «АГРО» ЛТД до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу - залишити без руху.

НадатиМалому виробничо комерційному приватному підприємству «АГРО» ЛТД, 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліку.

Роз`яснити Малому виробничо комерційному приватному підприємству «АГРО» ЛТД, що у разі виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху у встановлений строк, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду.

В іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу. Копію ухвали негайно направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: М.З.Волинець

СудТурківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення02.09.2024
Оприлюднено03.09.2024
Номер документу121304439
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —458/807/24

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Волинець М. З.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Волинець М. З.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Волинець М. З.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Волинець М. З.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Волинець М. З.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Волинець М. З.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Турківський районний суд Львівської області

Волинець М. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні