Ухвала
від 27.08.2024 по справі 576/2226/24
ГЛУХІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 576/2226/24

Провадження № 2/576/507/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 серпня 2024 року м. Глухів

Суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Усенко Л.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Інституту луб`янихкультур Національноїакадемії аграрнихнаук України про стягнення заборгованості із заробітної плати, середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по заробітній платі в сумі 80610,58 грн, середній заробіток за період розрахунку при звільненні в сумі 114002,20 грн. та моральну шкоду в розмірі 30000 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначеніЗаконом України «Про судовий збір».

Позивачем при зверненні до суду не сплачено судовий збір із посиланням на пункт 1 частини 1статті 5 Закону України «Про судовий збір», а саме: позивач вважає заявлені нею вимоги такими, що підпадають під категорію позовів про стягнення заробітної плати (середній заробіток виплати які виходять із затримки розрахунку по заробітній платі).

Наведене вище в дужках формулювання «(середній заробіток виплати які виходять із затримки розрахунку по заробітній платі)» вказане позивачем у позовній заяві, але відсутнє в ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Відтак, суд вважає за необхідне вказати, що у позовній заяві міститься три вимоги, які мають майновий характер, а саме: стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення середнього заробітку за період розрахунку при звільненні та стягнення моральної шкоди. Останні дві вимоги не стосуються стягнення заробітної плати, а тому пільга, передбачена п. 1 ч. 1ст. 5 Закону України «Про судовий збір», на них не поширюється.

Відповідно до правової позиції, викладеної в Постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16 за змістом приписів статей94,116,117 Кодексу законів про працю Українита статей1, 2 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці»середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.

Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першоїстатті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

При цьому вимога про стягнення моральної шкоди також не є складовою заробітної плати.

Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, виходячи із розміру заявлених вимог про стягнення середнього заробітку за період розрахунку при звільненні в сумі 114002,20 грн. та моральної шкоди в розмірі 30000 грн., позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимоги майнового характеру, виходячи із загального розміру 144002,20 грн. в сумі 1440,02 грн.

З огляду на викладене, зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, так як подана з порушенням вимог ст. 177 ЦПК України з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом направлення до суду оригіналу платіжного доручення або квитанції про сплату судового збору, або документ, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 95, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, заява бути вважатися неподаною і повернута заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Л.М. Усенко

СудГлухівський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення27.08.2024
Оприлюднено03.09.2024
Номер документу121313792
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —576/2226/24

Рішення від 29.10.2024

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Усенко Л. М.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Усенко Л. М.

Ухвала від 27.08.2024

Цивільне

Глухівський міськрайонний суд Сумської області

Усенко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні