Ухвала
від 02.09.2024 по справі 694/1725/24
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №694/1725/24

Номер провадження 2-о/710/69/24

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

02.09.2024 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Щербак О.В., ознайомившись з заявою ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Цимбалюк Михайло Григорович, заінтересована особа Служба у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області, про встановлення факту, що має юридичне значення,

УСТАНОВИВ:

27.08.2024 до Шполянського районного суду Черкаської області на підставі ухвали Звенигородського районного суду Черкаської області від 02.08.2024 надійшла вказана цивільна справа за підсудністю. Заявник просить суд встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , самостійно виховує сина, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом 4 цього Кодексу.

При вирішенні питання про прийняття до розгляду заяви про встановлення факту, що має юридичне значення в цивільній справі в порядку окремого провадження судом ураховано, що ця заява повинна відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст.ст.175, 177 та ст. 318ЦПК України.

Відповідно до положень п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Також, згідно ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Заявником не зазначено підтвердження наявності оригіналів письмових доказів, доданих до заяви, у нього чи іншої особи.

Крім того, необхідно звернути увагу на те, що відповідно положень ч1 ст. 5 ЦПК України цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.

Разом із тим заявником долучено до заяви доказ, зазначений у переліку додатків під № 5 « Копія листа служби у справах дітей міста Штутгарт від 12.09.2022», який викладений іноземною мовою та не має перекладу на українську мову.

У відповідності до п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Заявником не виконані вимоги наведеної норми.

Крім того, суд уважає за необхідне звернути увагу заявника на наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.

Відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Відповідно до положень ч.4 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

Порядком провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженим постановою КМУ від 24 вересня 2008 р. № 866 із подальшими змінами, встановлено, що у вирішенні питань щодо розв`язання спорів між батьками щодо виховання дитини беруть участь органи опіки та піклування за місцем проживання дитини.

Отже, у справах , які стосуються дітей, участь бере орган опіки та піклування саме за місцем проживання дитини.

Заявник у заяві не вказує місце проживання неповнолітнього сина, разом із тим заінтересованою особою визначив Службу у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області.

Крім того, заінтересованими особами є особи, які беруть участь у справі та які мають юридичну заінтересованість. Це коло визначається взаємовідносинами із заявником у зв`язку з обставинами, які підлягають встановленню і які можуть вплинути на їх права і обов`язки.

Заявник просить встановити факт самостійного виховання дитини, разом із тим не вказав заінтересованою особою матір дитини.

Крім того, суд звертає увагу на те, що Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і на сьогоднішній день.

Згідно ст. 26 ЗУ «Про військовий обов`язок та військову службу» однією із підстав для звільнення з військової служби (як для мобілізованих так і для контрактної служби) є - самостійне виховання дитини (дітей) віком до 18 років

Ураховуючи, що метою встановлення факту є відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації, заявником не залучено у якості заінтересованої особи відповідний орган, який забезпечує виконання військового обов`язку громадянами України , та з яким може виникнути спір, пов`язаний з доведенням наявності підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Ураховуючи зазначене, заявнику необхідно визначитись із заінтересованими особами у справі.

Частиною 1ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням наведеного, заява підлягає залишенню без руху.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст.12,175,177,294 ЦПК України , суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Цимбалюк Михайло Григорович, заінтересована особа Служба у справах дітей Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.

Заявнику усунути недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення у встановлений строк недоліків, зазначених в ухвалі, заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Щербак

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.09.2024
Оприлюднено04.09.2024
Номер документу121339445
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —694/1725/24

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Щербак О. В.

Ухвала від 20.09.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Щербак О. В.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Щербак О. В.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Сакун Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні