ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"02" вересня 2024 р. Справа № 926/670/24
Головуючий (суддя-доповідач) Західного апеляційного господарського суду Якімець Г.Г.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейтинг-2018» від 28 серпня 2024 року
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 01 серпня 2024 року (повний текст підписано 08.08.2024), суддя Гончарук О.В.
та на додаткове рішення Господарського суду Чернівецької області від 13 серпня 2024 року (повний текст підписано 15.08.2024), суддя Гончарук О.В.
у справі №926/670/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейтинг-2018», м. Чернівці
до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , м. Чернівці
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Мале приватне підприємство «Рейтинг», м. Чернівці
про усунення перешкод у користуванні майном та стягнення плати за користування майном в сумі 1 790 513,20 грн
В С Т А Н О В И В :
28 серпня 2024 року до Західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейтинг-2018» на рішення Господарського суду Чернівецької області від 01 серпня 2024 року та додаткове рішення Господарського суду Чернівецької області від 13 серпня 2024 року у справі №926/670/24.
Документ сформований в системі «Електронний суд» 28.08.2024.
Відповідно до ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додається, зокрема, довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень.
Апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейтинг-2018» сформована в системі «Електронний суд» представником апелянта ОСОБА_2 .
Відповідно до ч.5 ст.44 ГПК України юридична особа набуває процесуальних прав та обов`язків у порядку, встановленому законом, і здійснює їх через свого представника.
Згідно з ч.1 ст.58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частиною четвертою ст.60 ГПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Згідно з ч.1 ст.61 ГПК України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки.
Відповідно до пункту 2 ч.1 ст.20 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Згідно з ч.1 ст.26 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Підписання та/або подання скарг, заяв чи клопотань є процесуальними формами реалізації повноважень з представництва.
Згідно з ч.2 ст.26 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до п.4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року №41, з подальшими змінами, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Пунктом 9 Положення передбачено, що ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності).
Змістом пункту 11 Положення встановлено, що ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.
Пунктом 12 Положення передбачено перелік реквізитів, які має містити ордер.
Згідно з п.12.11 Положення ордер має містити підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі «Адвокат»).
На підтвердження своїх повноважень представляти інтереси ТОВ «Рейтинг-2018» у суді апеляційної інстанції адвокат Палій Ольга Сергіївна до матеріалів скарги додала скан-копію ордеру серія СЕ №1092914 від 28 серпня 2024 року, однак, судом встановлено, що вказаний ордер не містить всі обов`язкові реквізити, передбачені змістом пункту 12 Положення, зокрема, в графі «Адвокат» відсутній підпис адвоката.
Оскільки долучений до апеляційної скарги ордер не містить реквізитів, які повинен містити ордер, відтак, такий документ не є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката Палій О.С. на вчинення дій в інтересах клієнта ТОВ «Рейтинг-2018».
Суд також зазначає, що поданий адвокатом ордер не є сформованим електронним ордером через модуль у підсистемі «Електронний суд» у встановленій адміністратором формі, а є додатком до апеляційної скарги, а тому має містити обов`язкові (імперативні) реквізити, визначені у Положенні.
Слід зазначити, що апелянт звернувся безпосередньо до Західного апеляційного господарського суду, в якого відсутні матеріали справи, відтак, у апеляційного суду відсутні підтвердження повноважень представника апелянта.
Частиною 2 ст.260 ГПК України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
У відповідності до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху та роз`яснення апелянту, що протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали, останній має право усунути недоліки апеляційної скарги та подати суду довіреність або інший документ (належним чином оформлений ордер), що посвідчує повноваження представника ТОВ «Рейтинг-2018» Палій Ольги Сергіївни у Західному апеляційному господарському суді.
Слід зазначити, що у випадку не усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику в порядку ч.4 ст.174 ГПК України.
Враховуючи наведене вище, керуючись ст.ст.174, 234, 258, 260 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд,
У Х В А Л И В :
1.Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейтинг-2018» на рішення Господарського суду Чернівецької області від 01 серпня 2024 року та додаткове рішення Господарського суду Чернівецької області від 13 серпня 2024 року у справі №926/670/24 залишити без руху.
2.Роз`яснити апелянту, що протягом 10-ти днів з дня вручення цієї ухвали він має право усунути недоліки апеляційної скарги та подати суду довіреність або інший документ (належним чином оформлений ордер), що посвідчує повноваження представника ТОВ «Рейтинг-2018» Палій Ольги Сергіївни у Західному апеляційному господарському суді.
3.Копію ухвали суду надіслати скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуючий (суддя-доповідач)Якімець Г.Г.
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121344695 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гончарук Олег Валентинович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Якімець Ганна Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні