Справа № 466/674/18
Провадження № 2/466/1566/24
У Х В А Л А
03 вересня 2024 року м. Львів
Шевченківський районний суд м. Львова
у складі: головуючого судді Едера П. Т.
Костюк В.С.
секретар с/з
з участю: позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові клопотання сторони Позивача про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Генерального Консульства Республіки Польща у Львові треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Львівської міської ради, Управління персоналом Львівської міської ради, Міністерство закордонних справ України про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення у зв`язку зі скороченням штату працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України, поновлення на займаній посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
у с т а н о в и в:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Львова перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Генерального Консульства Республіки Польща у Львові треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Львівської міської ради, Управління персоналом Львівської міської ради, Міністерство закордонних справ України про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення у зв`язку зі скороченням штату працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України, поновлення на займаній посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Уповноваженим представником Позивача подано на адресу суду 30.08.2024 подано клопотання про витребування доказів, а саме: Витребувати у відповідача - Генерального Консульства Республіки Польща у Львові (адреса: 79011, м. Львів, вул. І.Франка, 110) наступні документи: Належно завірену копію рішення (наказ, розпорядження чи в іншій формі), на підставі якого було здійснено скорочення штату працівників у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові у 2017-січні 2018 року. Штатний розпис працівників Генерального консульства Республіки Польща у Львові до прийняття рішення про скорочення штату працівників у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові у 2017 - січні 2018 року. Штатний розпис працівників Генерального консульства Республіки Польща у Львові після прийняття рішення про скорочення штату працівників у Генеральному консульстві. Республіки Польща у Львові у 2017- січні 2018 року. Докази пропонування ОСОБА_1 вакантних посад в період з 31.10.2017 року по 02.01.2018 року. Докази врахування переважного права на залишення на роботі ОСОБА_1 серед інших працівників, які працювали у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові. Особову справу працівника Генерального консульства Республіки Польща у Львові ОСОБА_1 . Копії трудових договорів укладених з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та Генеральним консульством Республіки Польща у Львові, строк яких закінчився у жовтні-грудні 2017 року.
Таке клопотання обґрунтовує тим, що в порядку підготовки справи до судового розгляду, у зв`язку із неможливістю самостійно отримати докази, які мають значення для повного та всебічного з`ясування обставин справи, враховуючи характер спірних трудових правовідносин, а також те, що документи, які стосуються спірних трудових відносин з відповідачем і які необхідно витребувати для розгляду справи, є внутрішніми документами відповідача про штат працівників (його скорочення), з якими позивач не була ознайомлена, необхідним є витребування доказів, які мають значення для розгляду справи та її вирішення. Витребовувані докази можуть підтвердити обставини наведені в обґрунтуванні позовної заяви, а також спростувати відсутність вакантних місць, які Відповідач за твердження Позивача не запропонував в період з 31.10.2017 року по 02.01.2018 року, зокрема: наявність у Відповідача вакантних місць в період з 31.10.2017 року по 02.01.2018 року, які з`явились внаслідок закінчення строку інших трудових договорів укладених зокрема ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та Генеральним консульством Республіки Польща у Львові у жовтні-грудні 2017 року; прийняття відповідачем на вказані вакантні місця працівників на загальних підставах, а не працівників, які підлягали скороченню; неврахування переважного права Позивача на залишення на роботі під час скорочення; невиконання Відповідачем обов`язку, передбаченого ч. З ст. 49-2 КЗпП України та інші обставини, що мають значення для повного і всебічного з`ясування усіх обставин справи.
З метою самостійного отримання вказаних доказів 23.01.2018 року, в порядку надання правової допомоги адвокатським об`єднанням «Феміда Груп» було скеровано адвокатський запит, яким у Генерального консульства Республіки Польща у Львові запитувались вищевказані документи та інформація, а також адвокатський запит до виконавчого комітету Львівської міської ради, яким запитувались копії документів на підставі яких вчинялись записи у трудовій книжці ОСОБА_1 . Станом на даний час відповіді на вказані адвокатські запити не надано. Іншого способу чи з інших джерел отримати вищевказані докази та інформацію, які необхідні для повного та всебічного з`ясування обставин справи, у Позивача немає, оскільки з моменту звільнення позивач не перебуває у трудових відносинах з відповідачем.
Разом з тим, листом NoKG.Lwow.3100.15.2018 від 02.02.2024 р. Генеральне консульство Республіки Польща у Львові повідомило, що не має можливості надати документи про особу, які знаходяться в наявності цієї установи, в зв`язку з чинністю законодавства про захист персональних даних. Повідомлено також, що дана інформація є інформацією з обмеженим доступом. Одночасно повідомлено, що справа кадрової політики дипломатичної установи є виключно внутрішньою справою Генерального Консульства і згідно з загальноприйнятою практикою дипломатичних та консульських представництв не вимагає пояснень.
В судовому засіданні представник Позивача адвокат Цімко П.О. клопотання підтримав, з підстав, що наведені вище, просив клопотання задовольнити.
У судовому засіданні представник Відповідача адвокат Жак Н.Т. клопотання заперечила. Вказала, що Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові не має запитуваної документації і на її отримання необхідно запитувати дозвіл у МЗС Польщі. Крім того, стороною Відповідача 30.08.2024 подано письмове заперечення на клопотання щодо витребування доказів.
Заслухавши доводи сторін, дослідивши клопотання про витребування доказів, суд приходить наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частинами 1, 2 ст. 84 ЦПК України передбачено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність : взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Одним із принципів цивільного судочинства є диспозитивність, який полягає у тому, шс суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявленою нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. Учасник справи, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд (ст. 13 ЦПК України).
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розглял і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Враховуючи характер спірних правовідносин між сторонами, предмет спору в справі обґрунтування та аргументи сторін, суд дійшов висновку, що запитувані докази, такі як, рішення (наказ, розпорядження чи в іншій формі), на підставі якого було здійснено скорочення штату працівників у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові у 2017-січні 2018 року, штатний розпис працівників Генерального консульства Республіки Польща у Львові до прийняття рішення про скорочення штату працівників у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові у 2017 - січні 2018 року, штатний розпис працівників Генерального консульства Республіки Польща у Львові після прийняття рішення про скорочення штату працівників у Генеральному консульстві. Республіки Польща у Львові у 2017- січні 2018 року та докази пропонування ОСОБА_1 вакантних посад в період з 31.10.2017 року по 02.01.2018 року, а також особова справа ОСОБА_1 матимуть вагоме значення при вирішенні судом спору по суті і необхідні для повного та всебічного розглядом судом обставин справи, а тому в цій частині клопотання підлягає задоволенню.
Щодо витребування доказів врахування переважного права на залишення на роботі ОСОБА_1 серед інших працівників, які працювали у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові, суд вважає таку вимогу безпідставною, оскільки вона є неконкретизована і на думку суду Позивач може самостійно подати суду необхідні докази, які остання вважає такими, що вказують на її переважне право на роботу серед інших працівників при скороченні чисельності штату і така інформація повинна міститись в Особовій справі працівника. Щодо витребування копій трудових договорів укладених з ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та Генеральним консульством Республіки Польща у Львові, строк яких закінчився у жовтні-грудні 2017 року, суд дійшов висновку про безпідставність такої, оскільки отримання інформації щодо третіх осіб, яка містить персональні дані, розголошення яких заборонено Законом є не припустимим і крім того суду не доведено об`єктивної необхідності для отримання такого доказу при вирішенні цього спору по суті, отже у цій частині у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 76, 84, 260-261 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
клопотання сторони Позивача про витребування доказів задовольнити частково.
Витребувати у відповідача - Генерального Консульства Республіки Польща у Львові (адреса: 79011, м. Львів, вул. І.Франка, 110) наступні документи:
належно завірену копію рішення (наказ, розпорядження чи в іншій формі), на підставі якого було здійснено скорочення штату працівників у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові у 2017-січні 2018 року;
- штатний розпис працівників Генерального консульства Республіки Польща у Львові до прийняття рішення про скорочення штату працівників у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові у 2017 - січні 2018 року;
-штатний розпис працівників Генерального консульства Республіки Польща у Львові після прийняття рішення про скорочення штату працівників у Генеральному консульстві. Республіки Польща у Львові у 2017- січні 2018 року;
- особову справу працівника Генерального консульства Республіки Польща у Львові ОСОБА_1 .
В іншій частині в задоволенні клопотання відмовити.
Копію ухвали скерувати для виконання до Генерального Консульства Республіки Польща у Львові (адреса: 79011, м. Львів, вул. І.Франка, 110)
Вищезазначені докази надати суду до 30 вересня 2024 року.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, настають наслідки, передбачені ч. ч. 8-10 ст. 84 ЦПК України. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: П. Т. Едер
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121351402 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця |
Цивільне
Шевченківський районний суд м.Львова
Едер П. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні