Справа № 420/27067/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 вересня 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Хлімоненкова М.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Військової академії (м.Одеса), про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової академії (м.Одеса), про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії.
За приписами п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
При вирішенні питання про відкриття провадження у даній справі, судом встановлено наявність підстав для залишення позову ОСОБА_1 без руху, з огляду на те, що його подано з порушенням ст.ст. 160, 161 КАС України, виходячи наступного.
Згідно з абз.1 ч.2 ст.161 КАС України у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 7-9 ст. 44 КАС України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи […] та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати до суду доказ надсилання цих матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності у іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність у іншого учасника справи електронного кабінету - в паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який не є суб`єктом владних повноважень та подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Отже, враховуючи наявність у відповідача у справі Військової академії (м.Одеса) зареєстрованого електронного кабінету в ЄСІТС «Електронний суд», а також те, що дану позовну заяву подано до суду в електронній формі через електронний кабінет, належним доказом виконання позивачем приписів абз.1 ч.2 ст.161 КАС України з урахуванням вимог ст.44 КАС України, є доказ надіслання позовної заяви з доданими до неї документами до електронного кабінету відповідача з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля).
Між тим, позивачем на підтвердження виконання вимог абз.1 ч.2 ст.161 КАС України, до суду подано клопотання (вхід.№ЕС/37996/24 від 29.08.2024) з доказом направлення на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_1 копії позовної заяви з додатками по справі №420/27067/24, що не узгоджується з вимогами процесуального закону.
Відтак, позовна заява ОСОБА_1 подано з порушенням вимог ст.161 КАС України.
Частиною першої статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачеві строку для усунення виявленого недоліку.
На підставі викладеного, керуючись статями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду доказу надіслання копії позовної заяви та копій доданих до неї документів відповідачу з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу (з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету відповідача).
У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121355124 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Хлімоненкова М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні