Ухвала
від 03.09.2024 по справі 383/817/24
БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 383/817/24

Номер провадження 2/383/365/24

УХВАЛА

03 вересня 2024 рокуБобринецький районний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Бондаренка В.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (місцезнаходження: вул. Декабристів, 10, м. Кропивницький Кіровоградська обаласть, п.і.25000), про оспорювання батьківства та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про оспорювання батьківства та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини.

Ухвалою Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 08 липня 2024 року позовну заяву залишено без руху як таку, що не відповідала вимогам, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, з наданням позивачу строку для усунення недоліків позову протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, а саме: додати до позовної заяви повний висновок експерта №СЕ-19/102-22/5664-БД від 24.06.2022 року; додати до позовної заяви належним чином засвідчені копії всіх доданих до позовної заяви письмових доказів; навести обґрунтування визначення в якості відповідача ОСОБА_2 або визначитись із процесуальним статусом у справі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На виконання вимог ухвали від 08 липня 2024 року представник позивача Човганюк Алла Миколаївна у встановлений судом строк надіслала до суду заяву, згідно якої вбачається, що позивач визначився із відповідачем у справі ОСОБА_2 , якого вважає належним; додав до заяви ордер на підтвердження повноважень адвоката Човганюк Алли Миколаївни, зокрема посвідчення копій документів; незважаючи на те, що надані копії аркушів висновку експерта №СЕ-19/102-22/5664-БД від 24.06.2022 року засвідчені адвокатом Човганюк А.М. написом «відповідає оригіналу» щодо надання повного висновку експерта в заяві щодо усунення недоліків зазначила, що у сторони позивача відсутній повний висновок експерта, а часткова копія надавалась до суду з метою спростити пошук зразків біологічного матеріалу загиблого ОСОБА_5 , та посилаючись на принцип диспозитивності та передбачене п.2 ч.1 ст.43 ЦПК України право подавати докази, вважає що неподання повного висновку експерта не може слугувати підставою для визнання судом позовної заяви неподаною і повернення її позивачу, з огляду на що просить відкрити провадження на підставі поданої позовної заяви.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позовна заява не містить прямого посилання на висновок експерта №СЕ-19/102-22/5664-БД від 24.06.2022 року, та зазначення обставин, які він підтверджує, а із заяви представника позивача вбачається, що часткова копія вказаного висновку надана до суду з метою спростити пошук зразків біологічного матеріалу загиблого ОСОБА_5 , тобто не як доказ на підтвердження обставин позову, а тому при вирішення питання про відкриття провадження за вказаною позовною заявою не враховується.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам, які встановлені статтями 175-177 ЦПК України та підсудна Бобринецькому районному суду Кіровоградської області.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження у відповідності до вимог ч.4 ст.274 ЦПК України призначивши підготовче судове засідання.

Щодо залучення ОСОБА_3 до участі у справі.

Згідно ч.1 ст. 24 ЦК України людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.

Частиною 1 статті 25 ЦК України визначено, що здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи.

Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження. У випадках, встановлених законом, охороняються інтереси зачатої, але ще не народженої дитини (ч.2 ст.25 ЦК України).

У випадках, встановлених законом, здатність мати окремі цивільні права та обов`язки може пов`язуватися з досягненням фізичною особою відповідного віку (ч.3 ст.25 ЦК України).

Цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті (ч.4 ст.25 ЦК України).

Згідно ч.1 ст. 121 СК України права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.

Таким чином, цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження, права якої ґрунтуються на її походженні від матері, батька засвідченого органом державної реєстрації актів цивільного стану, а тому дитина з народження є суб`єктом матеріального правовідношення з батьками.

Згідно ч.1 ст. 46 ЦПК України, здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.

Згідно ч.3 ст.53 ЦПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч.1 ст. 60 ЦПК України).

Згідно ст.59 «Законні представники» ЦПК України, права, свободи та інтереси малолітніх осіб віком до чотирнадцяти років, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді відповідно їхні батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом.

Оскільки позивачем заявлено вимогу про виключення відомостей про батька з актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оспорюючи його кровне споріднення з ОСОБА_5 (батьком), який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто ОСОБА_3 є суб`єктом матеріального правовідношення щодо батька, суд приходить до висновку, що рішення у справі може вплинути на права малолітнього ОСОБА_3 , що ґрунтуються на його походженні від батька, який не є стороною у справі, з огляду на що суд на підставі ч.3 ст.53 ЦПК України залучає ОСОБА_3 до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, законним представником якого є його мати ОСОБА_2 .

Керуючись ст.ст. 46, 53, 59, 175-177, 187, 260, 261, 274 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кропивницькому Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про оспорювання батьківства та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче судове засіданні на 02.10.2024 року, 13 год. 10 хв. в залі судових засідань Бобринецького районного суду Кіровоградської області за адресою: вул. Миколаївська, 80, м. Бобринець Кіровоградської області.

Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - малолітнього ОСОБА_3 , законним представником якого є ОСОБА_2 .

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позов, який має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст.178 ЦПК України, та всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копія відзиву та доданих до нього документів одночасно з наданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з надісланням (наданням) до суду повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити третім особам п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження для надання пояснення щодо позову, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання, які мають відповідати вимогам ч.ч.3-6 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не встановлено інший строк.

Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному Веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1101/.

Копію ухвали надіслати учасникам справи. Одночасно з копією ухвали відповідачу та третім особам надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена лише в частині відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення цієї ухвали.

Ухвала складена та підписана суддею 03 вересня 2024 року.

Суддя В.В. Бондаренко

СудБобринецький районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення03.09.2024
Оприлюднено05.09.2024
Номер документу121361035
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —383/817/24

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 01.11.2024

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Бондаренко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні