Справа № 202/2301/24
Провадження № 1-кс/202/6032/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши клопотання (скаргу) адвоката ОСОБА_2 в інтересах потерпілої ОСОБА_3 про встановлення строку виконання слідчих дій та зобов`язання слідчого ВП №2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
30.08.2024 року до слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська звернувся з клопотанням в порядку ст.28,56 КПК України адвокат ОСОБА_2 , який діє в інтересах заявника ОСОБА_3 , яка є потерпілою в кримінальному провадженні № 12023041660001088 , внесеному в ЄРДР 03.10.2023 року про про встановлення строку вчинення слідчих дій та зобов`язати уповноваженого слідчого ВП №2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області вчинити певні дії .
Слідчий суддя, перевіривши матеріали скарги, приходить до наступного висновку.
Зі змісту клопотання слідчим ще в березні 2024 року задоволені клопотання потерпілої сторони №№ Б-26,Б-27,Б-28,Б-29 про допит осіб та витребування документів, але ж слідчий зволікає з проведеннями слідчих дій та порушує розумні строки досудового розслідування.
Ст.303 КПК України встановлено, що на стадії досудового розслідування може бути оскаржене рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора.
Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений частиною 1ст. 303 КПК України.
Згідно з ч. 3 ст.26КПК України слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Зі змісту скарги вбачається, що заявник оскаржує дії слідчого стосовно недотримання розумних строків проведення слідчих дій.
Згідно ч.1,2 ст. 28 КПУ країни під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень. Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор,слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження- суд.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КПК України підозрюваний, обвинувачений, потерпілий мають право оскаржити прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, прокурором під час досудового розслідування.
Прокурор вищого рівня зобов`язаний розглянути скаргу протягом трьох днів після її подання і в разі наявності підстав для її задоволення надати відповідному прокурору обов`язкові для виконання вказівки щодо строків вчинення певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень. Особа, яка подала скаргу, невідкладно письмово повідомляється про результати її розгляду.
Тобто, зі змісту зазначених норм, питання , порушені в клопотанні про недотримання розумних строків досудового розслідування, а саме зволікання слідчого з проведенням необхідних слідчих дій , щодо яких клопотання задоволені , є предметом розгляду прокурора вищого рівня у відповідності до ч.1 ст.308 КПК України .
В матеріалах клопотання до слідчого судді відсутні докази виконання вимог ст.308 КПК України та рішення прийняте прокурором вищого рівня.
Таким чином, розгляд такого клопотання перебуває поза межами компетенції слідчого судді.
Приписами ч.4 ст.304КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 26,303,304 , 308, КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за клопотанням (скаргою) адвоката ОСОБА_2 в інтересах потерпілої ОСОБА_3 про встановлення строку виконання слідчих дій та зобов`язання слідчого ВП №2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області вчинити певні дії.
Копію ухвали разом зі скаргою та доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка подала скаргу.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121361793 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про встановлення процесуальних строків |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Доценко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні