Справа № 646/8279/24
Провадження № 2/646/3006/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29.08.24 м. Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Серпутько Д.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області (Харківська обл., Куп`янський р-н, с. Курилівка, вул. Лозова, буд. 1), Куп`янської міської військової адміністрації (Харківська обл., м. Куп`янськ, просп. Конституції, буд. 3), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_2 ), третя особа: Департамент реєстрації Харківської міської ради (м. Харків, майдан Павлівський, 4) про визнання права власності на частку житлового будинку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Червонозаводського районного суду м. Харкова із вищевказаною позовною заявою.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати судового збору встановлені Законом України «Про судовий збір».
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення позивачем до суду становить 1211,20 гривень, і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення позивачем до суду становить 15140,00 гривень.
Суд звертає увагу, що визначення ціни позову майнового характеру є обов`язковою вимогою до позовної заяви, і процесуальний закон не передбачає підстав звільнення позивача від його виконання. Така вимога кореспондується з приписами ЗУ «Про судовий збір», відповідно до яких сума судового збору, яка підлягає сплаті у позовах майнового характеру визначається виходячи саме із ціни позову.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Відповідно постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22.12.1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.
Згідно статті 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання. Процедури оцінки майна встановлюються нормативно-правовими актами з оцінки майна. У випадках проведення незалежної оцінки майна складається звіт про оцінку майна. У випадках самостійного проведення оцінки майна органом державної влади або органом місцевого самоврядування складається акт оцінки майна.
Ціна позову визначається від ринкової вартості майна на момент звернення до суду та повинна бути підтверджена відповідними відомостями (оцінкою відповідної установи).
Відповідно до ст.12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.
Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (постанова Великої Палати Верховного Суду від 26.02.2019 у справі № 907/9/17).
Позивачем вказано про подання позову немайнового харектеру та сплачено 1211,20 гривень судового збору, однак позовні вимоги мають прохальну частину про визнання права власності на 1/2 частку житлового будинку, при цьому ОСОБА_1 не зазначив ціни позову та не вказав дійсної вартості 1/2 частки житлового будинку, загальною площею 124,2 кв.м, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Однак, позивачем у позові не викладено обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги та не зазначені докази, які їх підтверджують, а саме: ким оспорюється або не визнається право власності ОСОБА_1 на 1/2 частку житлового будинку, загальною площею 124,2 кв.м, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , або ж докази втрати позивачем документа, який засвідчує його право власності.
Окрім того, в рішенні про відмову в проведенні реєстраційних дій від 18.07.2024 № 74172193, виданого державним реєстратором прав на нерухоме майно ОСОБА_6 , зазначено, що дане рішення може бути оскаржено відповідно до законодавства до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції протягом двох місяців, або до Харківського окружного адміністративного суду протягом шестимісячного строку з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення своїх прав, проте в матеріалах справи відсутні дані щодо оскарження позивачем вищевказаного рішення.
Наведені обставини унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачеві строк для усунення її недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 136, 175, 177, 185 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Курилівської сільської ради Куп`янського району Харківської області, Куп`янської міської військової адміністрації, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа Департамент реєстрації Харківської міської ради про визнання права власності на частку житлового будинку залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Є. Серпутько
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121362459 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Серпутько Д. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні