Справа № 229/5624/24
Провадження № 2/229/1888/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2024 р. м. Дружківка, Донецької області
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Медінцева Н.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 , до Бахмутської міської ради, Першої синельниківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно,
ВСТАНОВИВ:
До Дружківського міського суду Донецької області надійшла позовна представника позивача адвоката Андрєєва Андрія Анатолійовича, який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 , до Бахмутської міської ради, Першої синельниківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно.
Розглянувши матеріали позовної заяви, при вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі, суддя прийшов до висновку, що позовна заява подана із порушенням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
За змістом ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини, виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно із ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Всупереч вимогам закону, в позовній заяві не зазначено ціну позову; до позовної заяви додані копії документів, які не відповідають вимогам ст. 95 ЦПК України, а саме: не зазначено про наявність оригіналів доказів у позивача, а також не засвідчено копії належним чином; не зазначено про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, до позовної заяви не додано доказів, на підтвердження обставин, на які він посилається або зазначення щодо неможливості подання вказаного доказу та причини неможливості подання, а саме: не додано свідоцтва про смерть власника спірного майна ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ; не додано доказів щодо права власності ОСОБА_3 на будинок АДРЕСА_1 ; не додано постанови державного нотаріуса Першої синельниківської державної нотаріальної контори про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 27.03.2024 року відносно позивача.
За ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах позивача ОСОБА_2 , до Бахмутської міської ради, Першої синельниківської державної нотаріальної контори про визнання права власності на нерухоме майно - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом 10 днів з моменту отримання ухвали. Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків позову у строк, встановлений судом, позов буде вважатися неподаним та повернутий.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу, що звернувся із заявою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Медінцева
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121362934 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Медінцева Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні