Справа №522/12206/24
Провадження №2/484/1529/24
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
04.09.20024 року м. Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Максютенко О.А., вивчивши цивільний позов та додані до нього матеріали позивача ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Кізік А.М. до Товариства з обмежаною відповідальністю «Гранд ойл плюс» про стягнення збитків за час використання нерухомого майна без законних на то підстав
встановив
30.08.2024 року до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області з Приморського районного суду міста Одеси для розгляду за підсудністю надійшла позовна заява позивача ОСОБА_1 до Товариства з обмежаною відповідальністю «Гранд ойл плюс» про стягнення збитків за час використання нерухомого майна без законних на то підстав.
Перевіривши матеріали позовної зави та долучених до неї документів, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статей175,177 ЦПК України.
У позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить стягнути дохід отриманий від використання безпідставно набутого майна з відповідача, за період з 01.02.2024 року по 30.06.2024 року в розмірі 120452666 грн 66 коп.
Відповідно до частин першої, другоїстатті 2 Цивільного процесуального кодексу Українизавданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно із частиною першоюстатті 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
При розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
Статтею 175 ЦПК Українивизначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.
Відповідно до частини третьоїстатті 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В обґрунтування позову представник позивача адвокат А.Кізік викладає обставини того, що у відповідача в оренді перебуває майно, що на праві власності належить позивачу з 01.02.2024 року по 30.06.2024 року, а саме:
комплекс нежитлових будівель, площею 49.5 кв.м, по АДРЕСА_1 ;
земельна ділянка з кадастром номером 4810400000:06:024:0020, площею 0.2224 га, розташованої по АДРЕСА_1 ;
відкриту стоянку для автомашин, нежитлової будівлі, загальною площею 12.0 кв.м., розташованої по АДРЕСА_1 ;
земельну ділянку з кадастровим номером 4810400000:06:024:0140, площею 0.3 га, розташованої по АДРЕСА_1 .
Саме з використання відповідачем цього майна, представник позивача хоче стягнути кошти в сумі 120452666 грн 66 коп.
Однак, до позову в якості доказів на підтвердження обставин викладених в позові надає договір оренди № 01/10-2019 земельної ділянки з комплексом нежитлових приміщень від 28.10.2009 року, укладеного між ОСОБА_2 та ТОВ «ГРАНД ОЙЛ ПЛЮС» де предметом договору є лише земельна ділянка площею 0.2224 га, кадастровий номер 4810400000:06:024:0020 з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, з комплексом нежитлових будівель, загальною площею 49.5 кв.м, розташованим по АДРЕСА_1 .
Строк дії вказаного договору до 28.09.2022 року, тобто строк дії договору на момент переходу у власність вказаного майна позивачу закінчився.
На підтвердження обставин викладених в позові представник позивача жодних доказів використання майна, що належить позивачу - відповідачем не надає.
Також, порушення вимог ст..175 ЦПК представник позивача не надає обґрунтований розрахунок сум, що позивач просить стягнути в з відповідача.
Також, в порушеннястатті 175 ЦПК Українипозивачем не в повній мірі викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до чинного законодавства України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі, зокрема, зміст позовних вимог, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину або наявність підстав для звільнення від доказування.
З викладеного вбачається, що предмет позову - це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, яка опосередковується відповідним способом захисту прав або інтересів. Підстави позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Зміст позову -це певна форма захисту, яку просить позивач від суду.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог процесуального законодавства, що забезпечує прийняття суддею заяви та порушення ним провадження у справі.
Таким чином, на цій стадії цивільного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.
Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги - це конкретні юридичні факти. При цьому, підставою позову є обставини (фактична підстава) і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача. Тобто, позовні вимоги не можуть ґрунтуватися на припущеннях та мають обґрунтовуватися відповідним доказами.
В порушення пункту 5 частини третьоїстатті 175 ЦПК Українипозовна заява не містить зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, а саме доказів, що підтверджують використання відповідачем майна належного позивачу у період з 01.02.2024 року по 30.06.2024 року, тобто докази дії/бездіяльністі особи які мали наслідком заподіяння збитків позивачеві.
Відповідно дост. 78 ЦПК Українисуд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
При пред`явленні позову позивач згідноч.5 ст. 177 ЦПК Українизобов`язанийдодати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Ці докази він збирає сам у позасудовому порядку.
Якщо до суду надсилається копія документа, то вона має відповідати оригіналу, вірність копії або витягу документа має бути засвідчена печаткою організації і підписом уповноваженої особи або нотаріально.
Суд звертає увагу, що представником позивача до справи додано копії рішень суду на які є посилання в позові із зазначенням сторін по справі Особа 1, Інформація 1, Адреса 1, що не є належними доказами.
Варто зазначити, що від змісту позовної заяви залежать дії суду при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про визначення обставин, що мають значення для її вирішення, про залучення до процесу інших осіб, тобто визначення коло осіб, права яких також можуть бути порушені, дослідження доказів тощо.
Від змісту позовної заяви також залежать позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.
Згідно із частиною першоюстатті 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями175,177,185 ЦПК України, суддя
постановив
позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Кізік А.М. до Товариства з обмежаною відповідальністю «Гранд ойл плюс» про стягнення збитків за час використання нерухомого майна без законних на то підстав - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 05.09.2024 |
Номер документу | 121374373 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Максютенко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні