Ухвала
від 03.09.2024 по справі 587/2693/24
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 587/2693/24

Номер провадження 2-о/573/64/24

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

03 вересня 2024 року м. Білопілля

Суддя Білопільського районного суду Сумської області Черкашина М.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ), заінтересовані особи: ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 ), служба у справах дітей Річківської сільської ради (місце знаходження: с. Річки, вул. Центральна, 6, Сумського району Сумської області), Сумський районний ТЦК та СП ( місце знаходження: м. Суми, вул. Янки Купала, 1) про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИЛА:

До Білопільського районного суду Сумської області за підсудністю із Сумського районного суду Сумської області надійшли матеріали за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , служба у справах дітей Річківської сільської ради, Сумський районний ТЦК та СП про встановлення факту, що має юридичне значення.

При вирішенні питання щодо відкриття провадження у справі з`ясовано, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 177 Цивільного процесуального кодексу України.

Зокрема, зі змісту положень ч. 1 ст. 177 ЦПК України вбачається, що у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

Положенням ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення за допомогою засобів поштового зв`язку.

Представником позивача - адвокатом Бондар В.М. сформовано і подано заяву через систему "Електронний суд", проте у порушення вимог ст. ст. 43, 177 ЦПК України, заява та копії поданих до суду документів не направлені у паперовій формі листом з описом вкладення заінтересованим особам - ОСОБА_3 та ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З огляду на викладене, заявнику/представнику необхідно надати відомості щодо направлення заяви з додатками на адресу заінтересованих осіб, як це передбачено вимогами цивільного процесуального закону.

Частинами 1, 3 статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо), залишення позову без руху не є порушенням права на справедливий судовий захист.

Таким чином, приходжу до висновку про залишення заяви без руху, надавши строк для усунення недоліків та роз`яснивши, що в разі невиконання викладених в ухвалі вимог, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 43, 177, 185, 260-261 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И Л А:

Заяву, подану адвокатом Бондарем Валерієм Миколайовичем в інтересах заявника ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , служба у справах дітей Річківської сільської ради, Сумський районний ТЦК та СП про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без руху.

Запропонувати протягом п`яти днів з дня отримання копії даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки і роз`яснити, що в іншому випадку заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя

СудБілопільський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення03.09.2024
Оприлюднено05.09.2024
Номер документу121375610
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —587/2693/24

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні