Дата документу 03.09.2024Справа № 554/9256/24 Провадження № 1-кс/554/8934/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03вересня 2024 року слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави- ОСОБА_1 ,
за участю секретаря- ОСОБА_2
розглянувши в м. Полтава клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту СВ Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів
матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170420001399 від 31.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні слідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту СВ Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170420001399 від 31.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України.
В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження установлено, що 31 серпня 2024 року близько 16 год. 20 хв., ОСОБА_4 , керуючи автомобілем VOLKSWAGEN CC реєстраційний номер НОМЕР_1 , рухався у м. Полтава по вулиці Великотирнівській з боку вулиці Зоряна у напрямку до вулиці Чумацький Шлях.
Доїжджаючи до нерегульованого перехрестя з провулком Космічним у м.Полтава, ОСОБА_4 , перед зміною напрямку свого руху, для виконання маневру повороту ліворуч, не переконався в безпеці виконання даного маневру та в тому, що це не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху у безпосередній близькості від мотоцикла ІНФОРМАЦІЯ_1 , під керуванням неповнолітнього водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який рухався назустріч, змінив напрямок свого руху ліворуч не надавши переваги у русі зустрічному транспортному засобу, чим створив небезпеку для руху мотоциклісту, та з яким в подальшому допустив зіткнення, у результаті чого неповнолітній ОСОБА_5 отримав тяжке тілесне ушкодження у виді травматичної ампутації нижньої частини правої нижньої кінцівки.
31.08.2024 відомості про дану подію були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12024170420001399 з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст.286КК України.
Для проведення судово-медичних експертиз,з метою визначення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, що були отримані неповнолітнім водієм мотоцикла TEKKEN MH250GY-15 реєстраційний номер НОМЕР_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,в результаті ДТПв розпорядження судово-медичного експерта необхідно представити медичну карту стаціонарного хворогота іншу медичну документацію з КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де останній знаходився на стаціонарному лікуванні та куди звернувся 31.08.2024.
Прохали надатитимчасовий доступдо документів, які містить охоронювану законом таємницю, а саме до: 1) медичної карти стаціонарного хворогона ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; 2)викопіровки з Журналу обліку прийому хворих в стаціонар та відмов у госпіталізації з приводу прийому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за 31.08.2024, 3) рентгенографії та комп`ютерної томографіїз оптичними дисками для лазерних систем ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрі проводили в день його звернення до лікарні 31.08.2024 та за весь період стаціонарного лікування, що мається у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий надав заяву про розгляд справи без його участі. Клопотання підтримує у повному обсязі
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до часткового задоволення.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом п. 3 ч. 5ст. 163 КПК Українипередбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За змістом ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе про наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На даний час органу досудового розслідування необхідно отримати доступ до документів, які перебувають у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказані документи мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, оскільки саме на їх підставі можливо встановити обставини що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень отриманих ОСОБА_5 , внаслідок ДТП, та таким чином вказані речі і документи, після проведення відповідних експертних досліджень, можуть бути використані як докази фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Проведення судово-медичної експертизи без використання вказаних документів, неможливе оскільки лише у вказаних документах, до яких планується отримати тимчасовий доступ до речей і документів, містяться відомості про первинний діагноз потерпілих, історії лікування, медичні препарати, які були використані для лікування, тощо.
Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст. 159- 164 КПК України,слідчий суддя-
УХВАЛИВ:
Надати групі слідчих у кримінальному провадженні № 12024170420001399 від 31.08.2024, а саме:слідчому відділення розслідування злочинів у сфері транспорту СВ Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 ;начальникові відділення розслідування злочинів у сфері транспорту СВ Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 ;старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері транспорту СВ Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) оригіналів документів, які містить охоронювану законом таємницю, а саме до: 1) медичної карти стаціонарного хворогона ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; 2)викопіровки з Журналу обліку прийому хворих в стаціонар та відмов у госпіталізації з приводу прийому ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за 31.08.2024, 3) рентгенографії та комп`ютерної томографіїз оптичними дисками для лазерних систем ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , котрі проводили в день його звернення до лікарні 31.08.2024 та за весь період стаціонарного лікування, що мається у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Роз`яснити службовим особам КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, зобов`язана згідно ч.1 ст.165 КПК України надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Строк дії ухвали один місяць.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукування зазначених речей та документів.
Слідчий суддя Октябрського
районного суду м. Полтави ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121379341 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Андрієнко Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні