Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/3963/23
номер провадження 1-кс/695/733/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2024 рокум. Золотоноша
Слідчий суддя Золотоніського
міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1
за участю:
секретаря ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні клопотання начальника ВРЗСПЖЗО СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12023250370001261 від 12.10.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Начальник ВРЗСПЖЗО СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до суду з погодженим прокурором Чорнобаївського відділу Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 12023250370001261 від 12.10.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України.
Клопотання обґрунтовано наступним.
12.10.2023 року близько 09:00 год. водій автомобіля марки «DAF 95 XF480», реєстраційний номер « НОМЕР_1 » ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючий водієм ПП « ОСОБА_6 », перебуваючи на території МТ Ферми № 2 «ТОВ АДРЕСА_1 , після виконання робіт із завантаження продукції молока до цистерни автомобіля сів до заведеного транспортного засобу, після чого відбувся його рух заднім ходом та під час руху водій випав з керованого ним транспортного засобу, внаслідок чого автомобілем водія ОСОБА_5 було затиснуто до господарського приміщення МТ Ферми №2.
За даним фактом 12.10.2023 відкрито кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023250370001261 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України.
На даний час виникла необхідність у призначенні та проведенні судово-медичної експертизи для встановлення ступеню тяжкості та механізму утворення тілесних ушкоджень, наявних у потерпілого, а тому виникла необхідність в отриманні медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який був доставлений 12.10.2023 року до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться у володінні вищевказаного лікувального закладу за адресою: АДРЕСА_2 .
Так як зазначені документи мають важливе значення для розслідування даного кримінального провадження, у СВ Золотоніського РВП виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів медичних документів з можливістю тимчасового їх вилучення з метою проведення судово-медичної експертизи.
У зв`язку з наведеним начальник ВРЗСПЖЗО СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області за погодженням із прокурором звернувся до суду з даним клопотанням.
Для розгляду матеріалів клопотання представник ІНФОРМАЦІЯ_3 не з`явився, у клопотанні просив розгляд справи проводити за його відсутності та відсутності прокурора, без участі представника КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Керівник лікувального закладу явку свого представника не забезпечив.
Частиною 4 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, вважає, що останнє підлягає до задоволення виходячи із наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Встановлено, що СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області проводить розслідування по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023250370001261 від 14.11.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України.
Інформація,яка вказанау клопотанні,має суттєвезначення длявстановлення обставинпо даномукримінальному провадженнюта знаходятьсяу володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , а її дослідження буде сприяти повному та всебічному встановленню істини по даному кримінальному провадженню.
Відповідно до ч., ч. 5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Цією ж статтею передбачено, що доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, якщо сторона кримінального провадження доведе, що одержати зазначені документи іншим способом, як за ухвалою суду неможливо (ч. 6 ст. 163 КПК України).
Слідчий суддя погоджується, що з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення та необхідності проведення інших слідчих дій, стороні кримінального провадження необхідно отримати відповідну інформацію, яка пов`язана з лікуванням потерпілої, а отже така інформація становитиме важливе доказове значення для цілей даного кримінального провадження.
Окрім того необхідність вилучення оригіналів вказаних вище документів обумовлюється проведенням судово-медичної експертизи на предмет дослідження ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих потерпілою, про що зазначив у своєму клопотанні старший дізнавач.
Отже,стороною кримінальногопровадження доведеноможливість використанняяк доказіввідомостей,що міститьсяв зазначенійу клопотанніінформації,яка перебуває уволодінні юридичної особи,окрім тоготака інформаціяможе відноситисядо охоронюваної законом таємниці, а тому у органів досудового розслідування відсутні можливості іншими способами отримати зазначену інформацію, яка має суттєве значення для цілей даного кримінального провадження.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність надання доступу до зазначених документів органам дізнання, що сприятиме повному та всесторонньому з`ясуванню усіх обставин по кримінальному провадженню.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено, серед іншого, прізвище, ім`я та по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.
Керуючись ст.,ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
У рамках проведення досудового розслідування по кримінальному провадженні № 12023250370001261 від 12.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, надати дозвіл начальнику ВРЗСПЖЗО СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні (розпорядженні) Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: до медичної карти стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю її вилучення для проведення судово-медичної експертизи.
Обов`язок надатитимчасовийдоступ довказаноївищеінформації покладаєтьсянауповноважену особу КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 .
Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала дійсна протягом одного місяця по 29 вересня 2024 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Золотоніського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121380186 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Середа Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні